karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dłubałem, dłubałem, aż się ... wyjaśniło :-)
Dzięki jorge.martinez :-B , nareszcie ubrałeś to w słowa których sam nie mogłem znaleźć choć czułem że to tak się właśnie odbywa.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ciekawe, ciekawe. To, co ja poczytuję za Wiecha uniwersalność i otwartość, wy zdajecie się widzieć jako brak konsekwencji... Kurde, fotografia to świetna rzecz, popatrzcie, jak można ją różnie odbierać, fascynujące! (Piszę to bez ironii)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Konsekwencja w braku konsekwencji to też jakaś konsekwencja.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
karmazyniello napisał/a:
Konsekwencja w braku konsekwencji to też jakaś konsekwencja.
To amatorszczyzna.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
[...] Dodatkowym obciążeniem jest temat. Polskę albo pokażesz ładną i malowniczą albo zwyczajną i tandetną. Tylko trzeba to robić konsekwentnie. A w materiale Wiecha mamy 2 porządki. Piękny zachód vs tandeta plastikowa i gumowa.


A dlaczego trzeba albo tak, albo tak? Skąd według Ciebie wynika ten przymus pokazywania tylko jednej strony? Przecież Polska nie jest jednostronna i jednoznaczna, dlaczego wiec fotografia ma taka być?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Sebastian napisał/a:
Skąd według Ciebie wynika ten przymus pokazywania tylko jednej strony? Przecież Polska nie jest jednostronna i jednoznaczna, dlaczego wiec fotografia ma taka być?
Chodzi o konwencję. Jedną zaanektowała fotografia pocztówkowo-folderowo-amatorska. Wiech specjalizuje się w drugiej. Dokumentalnej. Estetycznie neutralnej. I niech przy niej zostanie.

Powiem tak, ani to dobre landshafty, ani dobry estetycznie dokument z tezą. Nic. I niestety odwołań do innych znanych reportaży z wakacyjnych kurortów nie unikniemy.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Album o Polsce mi się podobał, bo jednak w jakiś sposób ten cały bajzel przestrzenny to dla mnie egzotyka.

A samo Lato w Pełni.. Kurde, też byłem nad morzem i czy jestem gorszy?
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=41842
(to wersja skrócona)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
radekone, zrób materiał w Zakopanem.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Wszyscy tera robio sztuke. Szkute. ;D

Lepsi, gorsi... Zróbcie coś, bo straszycie i straszycie a jakoś za dużo Waszych prac nawet na poziomie i przy 'penetracji rynku' Wiecha nie widuję... Malkontenci :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach