DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Mój krótki test szybkości AF ze szkłem 16-50 i starym firmware a nowym wykazał pogorsznie działania AF.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
DVX, moze za krotki ten test...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
DVX napisał/a:
Mój krótki test szybkości AF ze szkłem 16-50
przy tym szkle nie ma się co dziwić. To chyba największa wtopa w historii gwiazdek i zoomów w barwach Pentaxa.

Ale na pewno nie w kwestii szybkości działania AF. Od AF w mojej 16-50 szybszy jest chyba tylko DA 40.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Benek napisał/a:
Od AF w mojej 16-50 szybszy jest chyba tylko DA 40.
a nie masz przypadkiem 16-50 w wersji LIMITED? :shock:

Z własnego doświadczenia wiem, że usługa serwisu Apollo nazywana przez nich regulacją systemu AF potrafi tak przyspieszyć działanie AF w obiektywie, że zastanawiamy się, czy aby nie przysłano nam z Warszawy innego szkła, niż to, które im wysłaliśmy.

Tak właśnie działa moje 50-135, które prawie sprzedałem (właśnie za sprawą ślimaczego i mającego tendencję do błądzenia AF). Tydzień temu gwiazdka wróciła z serwisu i nie mogę wyjść z podziwu, że hokus-pokus potrafi teraz tak szybko w nim biegać.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ile biora za cos takiego :)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
paradziqs napisał/a:
ile biora za cos takiego :)


W ramach gwarancji jest za darmo. Także wysyłka.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Szanowny Kolego Benku, a czy taka usługa "polepszania działania AF" dajmy na to ze szkłem 50-135 niesie za sobą jakieś niepożądane skutki w stosunku co do innych szkieł ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przeciez kolega Benek, wysyłał szkło, a nie korpus.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mas7odon napisał/a:
Szanowny Kolego Benku, a czy taka usługa "polepszania działania AF" dajmy na to ze szkłem 50-135 niesie za sobą jakieś niepożądane skutki w stosunku co do innych szkieł ?


Nie zauważyłem. W końcu pogrzebali tylko w tym szkle, nie w korpusie.

EDIT dla ciekawskich

Problem z 50-135 był taki:
1. obiektyw od wiosny pracował zauważalnie wolniej niż wcześniej (przesuwanie się soczewek), ponadto
2. bardzo często zamiast ustawić ostrość, biegał po zakresie i zatrzymywał się w miejscu migając rombem (że niby nie da się ostrości ustawić).

Gdyby nie to, że pojawił się przed miesiącem problem z zacinającym się (incydentalnie, ale jednak) pierścieniem ostrości, pewnie żyłbym z tymi wadami do tej pory. Ale skoro mam gwarancję, skorzystałem z usług serwisu, napisałem im obszerny elaborat (co i jak), podskoczyłem do DHL i nadałem paczkę na koszt odbiorcy. Trzymali obiektyw równe 14 dni roboczych :-> , ale szkło ewidentnie rozkręcili, nasmarowali pierścienie (ten od zooma chodzi teraz zauważalnie "ciężej"), i zrobili coś dzięki czemu prawie nie poznałem 50-135. Śmiga jak miło.
Nie sprzedaję. :lol:
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Benek napisał/a:
zastanawiamy się, czy aby nie przysłano nam z Warszawy innego szkła, niż to, które im wysłaliśmy

A numer seryjny się zgadza?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
schwefel napisał/a:
Benek napisał/a:
zastanawiamy się, czy aby nie przysłano nam z Warszawy innego szkła, niż to, które im wysłaliśmy

A numer seryjny się zgadza?


Nie wiem, ale rysy na korpusie ma te same. :mrgreen:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Wysłałem dzisiaj mojego 16-50. Objawy ma takie jak szkło Benka, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
mialem również objawy j/w w 17-70 (nota bene po trzech już wizytach w serwisie), wrócil po tygodniu i też sie zastanawiałem czy nie zmienili mi szkla na inne tak smiga... Ciekawe co oni robią czy wymieniają coś co wiedzą że było wadliwe w pierwszych wersjach np silnik sdm na jakies nowszy zamiennik, czy tez zmieniają coś w oprogramowaniu lub mechanice...?
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
W końcu po dwóch miesiącach obiektyw do mnie wrócił. O tak długim okresie oczekiwania zostałem poinformowany, a jego powodem była konieczność wymiany silnika napędu SDM. Po wstępnym przeglądzie szkła całkiem sympatyczny pan stwierdził usterkę silnika i zaproponował zamówienie nowego i wymianę lub jak u kolegów wyżej czyszczenie, regulację itp. lecz z zastrzeżeniem, że nie będzie pracował jak powinien. Niestety obiektyw już po gwarancji więc za wymianę silniczka trzeba było zapłacić.
Ale w końcu śmiga jak ta lala :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawcio napisał/a:
Niestety obiektyw już po gwarancji więc za wymianę silniczka trzeba było zapłacić.

no to najważniejsze pytanie - ile :?:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
450 zł :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to nie jest tragicznie- myślałem że z 2 razy więcej
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Tragicznie nie ale 2 x więcej to już bym się nieco podłamał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tyle (z przesłaniem) płaciłem za czyszczenie, smarowanie i regulację Sigmy która się piachu nażarła.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ktos wie moze ile w apollo kosztuje kalibracja obiektywu pod body (K7)? (body na gwarancji miedzynarodowej, szklo nie ma zadnych papierow).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach