Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Firmware 1.11 do K10D
jest nowy, szkoda, że tak mało poprawek wnosi:

http://www.digital.pentax.../20070123e.html

[edit - alkos]


UWAGA

PO ZAINSTALOWANIU NAJNOWSZEGO FIRMWARE (1.11) KOREKCJA AF Z POZIOMU APARATU, JAK ROWNIEZ POWROT DO WERSJI JĄ UMOZLIWIAJACEJ PRZESTAJA BYC MOZLIWE...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szkoda ze brak programowania korekcji af do rznych szkiel.....
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Oj rozpuściliście się ludziska. Wersja 1.1 wprowadziła tyle nowych funkcji, że w wersji 1.5 niektórzy chcieliby pewnie dostać ISO 6400 (bez szumu) i rozpiętość tonalną na jakieś 15EV ;-) .

Zresztą ja też bym chciał, ale jeszcze bardziej bym chciał wreszcie móc kupić tę kadyszkę.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Korba, - ja chce tylko to jedno : korekcje do roznych szkiel w zaleznosci od nastawionego balansu bieli
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Korba, - ja chce tylko to jedno : korekcje do roznych szkiel w zaleznosci od nastawionego balansu bieli


Na razie obcieli menu serwisowe W OGÓLE. Nie ma.

:-P

Wracam do 1.10 ;-)
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Sprawdź w menu serwisowym, a nuż jest? :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
HAHAHAH

nie da sie


no to k***a pieknie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
alkos napisał/a:

Na razie obcieli menu serwisowe W OGÓLE. Nie ma.


O to jest zła wiadomość - nie trafiłem z moim poprzednim postem.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jest prawdopodobne, że menu serwisowe nadal istnieje, tylko zmienili sposób wejścia do niego. Zanjomość przez użytkownika sposobu dostępu do menu serwisowego może oznaczać spore utrapienie dla producenta - ktoś sobie wejdzie, pomiesza a potem aparat do serwisu do naprawy gwarancyjnej...
Moze się okazać, że teraz np. wejscie do menu serwisowego zostało zabezpieczone - np. żeby dało się wejśc trzeba włożyć do aparatu kartę SD ze specjalnym kodem odblokowującym lub podłączyc po USB komputer i wprowadzić z niego odpowiednią sekwencję komend. Nie można tez wykluczyc, że w ogóle zrezygnowali z menu serwisowego na rzecz programu serwisowego zainstalowanego na laptopie podłącznym pzrez USB. Albo program serwisowy na karcie SD. Te dwa rozwiązania pozwalają prawdopodobnie wygospodarować więcej pamieci aparatu dla innych celów.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Jest prawdopodobne, że menu serwisowe nadal istnieje, tylko zmienili sposób wejścia do niego.


W to wierzę...

Marek Wyszomirski napisał/a:
Te dwa rozwiązania pozwalają prawdopodobnie wygospodarować więcej pamieci aparatu dla innych celów.


...a w to akurat bym wątpił. :-/
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem, czy akurat oszczędność pamięci jest w tym momencie potrzebna, ale jest niezbitym faktem, że menu serwisowe i program obsługi ustawień przez te menu zajmuje jakąś tam ilość pamieci i przerzucenie tych funkcji do laptopa serwisowego pozwoli trochę tej pamięci zaoszczędzić. Na ile znaczące będą te oszczędności to już osobna kwestia którą można rozważać.
 

Encor  Dołączył: 27 Gru 2006
Wstrzymam się z upgrejdem
Nadal czekam na możliwość podpięcia korekcji błysku pod przycisk AF :mrgreen:
I fajnie, jakby zmienili domyślną krzywą o jakieś +0,5EV, bo jak na razie moja kadyszka strasznie przypomina w zachowaniu D70
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
W takiej sytuacji istotne staje się pytanie, czy można przejść z wersji wyższej na wersję 1.1 (zanim uzbieram na kadyszkę będzie chyba 1.3)?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Korba napisał/a:
W takiej sytuacji istotne staje się pytanie, czy można przejść z wersji wyższej na wersję 1.1


Nie mozna.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Zatem pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że FF/BF jest chorobą wieku dziecięcego, z której K10 wkrótce wyrośnie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
PO ZAINSTALOWANIU NAJNOWSZEGO FIRMWARE (1.11) KOREKCJA AF Z POZIOMU APARATU, JAK ROWNIEZ POWROT DO WERSJI JĄ UMOZLIWIAJACEJ PRZESTAJA BYC MOZLIWE
Do Bydgoszczy będę jeździł, a nowej wersji nie wgram...

...tak na wszelki wypadek.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Do Bydgoszczy będę jeździł, a nowej wersji nie wgram...

Tym bardziej, że nowsza wersja nie daje jakiś rewelacji -chyba wypuścili na szybko, żeby zablokować wejście do menu serwisowego.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Już tu w Bydgoszczy specjalny młotek przygotowywują podobno na tę okoliczność.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
chyba wypuścili na szybko, żeby zablokować wejście do menu serwisowego.
Dokładnie.

Ludzie raportują obniżenie dolnego pułapu AWB z 4k K do 3.4k K - to choć dobre.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Już tu w Bydgoszczy specjalny młotek przygotowywują podobno na tę okoliczność.

Młotek do piwa?

Jarek Dabrowski napisał/a:
obniżenie dolnego pułapu AWB z 4k K do 3.4k K - to choć dobre.

Wolałbym możliwość regulacji błędów AF :-P :mrgreen: I tak WB mam na stałe na daylight -jak za dawnych analogowych czasów :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach