alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
zwłaszcza, że za chwilę pewnie pojawi się jakaś wersja z usprawnieniem do SDM


to plota, tref.

poza tym jak juz go ktos raz rozpracuje, to bedzie wiedzial co i jak z nastepnymi wersjami, nie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
to plota, tref.
bardzo prawdopodbne ze to bzdura.....tym bardziej ze ni cholery nie moge odnalezc tego tekstu....
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak, Znalazłem na fotopolis, a powoływali się na Pentaxa PL (czyli Apollo).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czyli jednak cus....?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
W tekstach dziennikarskich różne kaczki bywały. Np. o programach tematycznych w GX-10. I teraz w różnych opisach towaru sklepy internetowe powielają te bzdurę.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
poza tym jak juz go ktos raz rozpracuje, to bedzie wiedzial co i jak z nastepnymi wersjami, nie?
hmm, nie do końca, wystarczy zamieszać nieco kod [pod szczytną ideą optymalizacji] i juz ciężko dojść co i jak na postawie bin. Nie mówię, że niemożliwe.

Co do spiskowej teorii dziejów, zastanawiam się po co najpierw udostępniono kontrolowany przeciek odnośnie wersji umożliwiającej samodzielny dostęp do menu serwisowego, po czym nowsza wersja dostęp ten blokuje.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref, Przez niedopatrzenie :?: 1 wersja udostępnionej instrukcji angielskiej do K10D była niezabezpieczona, po czym ją usunięto, a przy kolejnym udostępnieniu okazała się już zabezpieczoną.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
po co najpierw udostępniono kontrolowany przeciek

A skąd ta pewność, że to kontrolowany przeciek? Przekombinowałeś. W oryginalnym wątku gościu pisał, że doszedł metodą prób i błędów, to całkiem możliwe, nie takie rzeczy się robiło z nudów :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
chłopaki, napisałem przecież:
Cytat
Co do spiskowej teorii dziejów
jestem tuż po zakończeniu oglądania tego dokumentu o wutece :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, a mówiłem, że Ci zorze psyche :mrgreen:
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
tref napisał/a:
Co do spiskowej teorii dziejów, zastanawiam się po co najpierw udostępniono kontrolowany przeciek odnośnie wersji umożliwiającej samodzielny dostęp do menu serwisowego, po czym nowsza wersja dostęp ten blokuje.

Jak w wypadku wielu innych sytuacji, które dałoby się podciągnąć pod jakieś spiski, poważnie rozważyłbym ewentualność, że winien był zwykły bałagan w firmie. Pod tym pojęciem rozumiem, np. sprzeczne decyzje różnych przedstawicieli kierownictwa (diabli wiedzą, który dział ma o czymś takim zdecydować) oraz ingerencję coraz wyższych szefów z coraz wyższych szczebli.
Uwaga ! Wszelkie podobieństwa do rzeczywistych osób i sytuacji w mojej firmie są niezamierzone i najzupełniej przypadkowe.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
tref, a mówiłem, że Ci zorze psyche

gdzie poranne wstają zorze...
tak, masz rację, czuję się nie jak po obejrzeniu dokumentu o wutece, ale jak po dobrej wódce!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Korba napisał/a:
ingerencję coraz wyższych szefów z coraz wyższych szczebli
pracujesz w branży malarskiej?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
pracujesz w branży malarskiej?

I to specjalizującej się w malowaniu sklepień gotyckich katedr. Tak metodą "podaj pędzel".
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Korba napisał/a:
ingerencję coraz wyższych szefów z coraz wyższych szczebli
pracujesz w branży malarskiej?

Raczej nie. Ale szczebli kilka mamy, choć Pentax ma na pewno więcej i dlatego poniosła mnie wyobraźnia.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Korba, Pentax to mała firma i wcale nie musi mieć wielu stopni kierownictwa ...
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Trochę ma... Moja jest na pewno o wiele mniejsza, ja nie jestem w niej portierem, a i tak, gdy dobrze policzę to doszukam się trzech poziomów powyżej mojej skromnej osoby (wliczając w to nadzór właścicielski). Wiesz jakie fajne zamieszanie potrafią zorganizować? :-P
 
BAN corso  Dołączył: 15 Kwi 2007
Co do 'edytowania' binow z pentaxa - pozostaje tylko 'rozszyfrować' znaczenie poszczególnych ciągów informacji (bitów) - taka zabawa (bez emulatora ka dyszki), czyli zabawa na prawdziwym aparacie może skończyć się fatalnie - ale juz podobne rzeczy słyszałem, kiedy w 2001 pierwszy do ipaqa wrzuciłem linuxa a ludzie mnie straszyli papuga (trybem serwisowym/awaryjnym sprzętu [ostatnia deska ratunku]) i serwisem w iralandi.

Co ciekawe, przy okazji 'zabawy' można by nawet zrobić polskie menu, dla tych, którzy maja dość angielskiego.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
No proponuję też dołożyć IE od Window$ żeby nie trza było wysyłać fot do netu, google i użytkownicy sami sobie znajdą dzięki tej wspaniałej aplikacji.... :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :-P
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Już się trochę pogubiłem. To który soft jest nowy i czemu wszyscy wracają do starego? W mojej K10D jest pewnie 1.00 i mam go zmienić, czy zostawić? Nic z tego nie rozumiem. Czemu producent nie wgrywa do nowego aparatu ostatniej wersji, czemu trzeba to robić samodzielnie? JPEG jest lepsze w nowym czy RAW?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach