Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Karty EMTEC
Witam,

Czy ktoś może używał kart pamięci EMTEC. Sensowny sprzedawca w Saturnie (poświęcił mi ponad godzinę czasu i nie zabił) mówi że są niezłe, ale polecił mi Toshibę i taką kupiłem.
Pytam, ponieważ w MM od jutra można kupić 1GB MTEC poniżej 50 PLN. Generalnie chodzi o korelację (jakie ładne słowo 8-) cena - jakość.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm, właśnie obejrzałem w pstryku: Sandisk UII 1 GB - 59 zł, w merlinie UII 2 GB 102 zł.... Historia wybrała ;-)
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Ceny kart 1GB juz od niecalych 8 Euro w wysylkowym MediaOnline.
http://www.mediaonline.de...CategoryDisplay
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze [OT] EMTEC to kiedyś nazywało sie BASF. Jestem starej daty, i dla mnie BASF to był BASF (używałem kaset chromowych, potem jednak z uwagi na cenę Fuji CrII). Jestem przeciwnikiem takiej maskarady: BASF --> EMTEC, Hewlett Packard --> HP :evil: albo BORLAND --> Inprise..... Szczęśliwie (o ile dobrze pamiętam) Borland to znowu Borland :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tego co wiem, w Emtecu z Basfa pozostało już tylko odwoływanie się do starej tardycji. Niestety pod względem jakości wyrobów nie oceniam tej firmy wysoko. Takie samo badziewie jak Kingston czy Dane Elec.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Pamiętam kiedy kupowałem jeszcze kasety video BASF, a potem zaczął wchodzić EMTEC. Na początku taśmy były OK, ale potem odniosłem wrażenie, że ich jakość spadła.
Czyli wnioskuję, ze generalnie nie warto.
OK, dzięki. :-B
 

Gall_Anonimowy  Dołączył: 04 Lis 2006
Re: Karty EMTEC
Tomaszttr napisał/a:
Witam,

Czy ktoś może używał kart pamięci EMTEC. Sensowny sprzedawca w Saturnie (poświęcił mi ponad godzinę czasu i nie zabił) mówi że są niezłe, ale polecił mi Toshibę i taką kupiłem.
Pytam, ponieważ w MM od jutra można kupić 1GB MTEC poniżej 50 PLN. Generalnie chodzi o korelację (jakie ładne słowo 8-) cena - jakość.


bardzo dobrze zrobiłeś, nie zastanawiaj się już nad EMTEC-iem, będziesz zdrowszy !!

Pozdrawiam

GA
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
jeśli są tak badziewne jak nośniki cd/dvd to nawet tego nie dotykaj

taśmy BASFu były niezłe ale raczej w porównaniu do Stilonu, jak się kupiło w Pewexie Sony albo TDK to nawet trzask z płyty gramofonowej był milszy
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
ej chłopaki dlaczego opowiadacie głupoty, czy ktoś z was ma emteca kartę i używa? i może sie wypowiedzieć o nich rozsądnie z doświadczenia ? no właśnie....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No właśnie, davnes. Bo ja mam i używam i sobie chwalę. Jak kupowałem kasetkę, to karta Emteca 1GB była najtańsza (!) w sklepie, nawet tańsza od jakiś no-namów, więc mówię - a co tam, wezmę. I jest spoko. Dzisiaj kupiłem sobie jakiegoś Preteca 1GB i jest wyraźnie wolniejszy i na pierwszy rzut oka gorzej wykonany. Tak więc nie zabardzo wiem, o co kolegom chodzi :)
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Heh... sa nawet po 39 PLN-ów :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Robert napisał/a:
jeśli są tak badziewne jak nośniki cd/dvd to nawet tego nie dotykaj
- hmmm akurat nosniki EMTEC BASF DVD scratchproof czy jakos tak sa wedlug mnie jednymi z lepszych .......do archiwizacji jak znalazl.... tylko niestty czasem ciezko dostac....(przynajmniej tam gdzie ja bywam w sklepach)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach