KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
empetrójka z dobrym brzmieniem - doradźcie
Chciałbym sobie kupić empetrójkę, a że jestem wybredny jeżeli chodzi o jakość dźwięku to mam problem... Kasy do wydania mam ~150zł, szukam czegoś dobrze oddającego całe pasmo, pamięci żeby miała co najmniej 2gb, żadnych kolorowych wyświetlaczy, tylko mały monochromatyczny (może być oled).

W zasadzie spodobał mi się jeden model pentagrama
http://allegro.pl/listing...49130&country=1
ale w testach słabo odwzorowuje basy, ma ktoś może ten model i powie coś na ten temat?

Moglibyście podsunąć mi parę modeli różnych firm które dobrze grają?
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
jako firmę polecam iRiver
Co do konkretnych modeli: nie jestem aktualnie w temacie, bo takie zakupy robiłam dość dawno. Wcześniej miałam Pentagrama i przesiadkę na iRivera bardzo sobie chwalę, aczkolwiek P też nie był zły.
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Za tą cenę ciężko dostać coś przyzwoitego. Pentagram słynie z tego, że oferuje sporo za małe pieniądze. Raczej nie oczekuj, że kupisz coś co dobrze oddaje całe pasmo za taką kasę. Tak to tylko w erze tylko. Polecam jeszcze Sanse Clip, chyba też ostatnio trochę potaniała. Ogólnie dobry czas na zakupy teraz, bo złotówka mocno stoi względem ojro
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Tak samo jak koleżanka Tequila polecam iRivera, poszukaj na alledrogo T60 za około 200zł powinieneś kupić, albo Sansę Clip. Wszystko zależy też od tego czy chcesz coś na wbudowany aku czy też na paluszki AAA.
Do tego przydałyby się dobre słuchawki bo dźwięk to nie tylko odtwarzacz ale też przetworniki czy muzyka na tym odtwarzaczu.
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Każdy z tych odtwarzaczy daje podobną jakość dźwięku, choć pewnie każdy ma jakieś tam swoje specyficzne cechy, niestety głównie są to wady. Podobnie jak k33l proponuje po jakimś czasie zainwestować w jakieś słuchawki insze.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Miałem taki problem, popytałem na forach i mam IRIVERA T60 plus słuchaweczki Koss Porta Pro - powiem tylko tyle: mniam :evilsmile:

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Możesz też poszukać nieprodukowanego Meizu Musicard M3. Świetny dźwięk, w parze z iRiverami czy Cowonami. Kładzie każdego srajpoda na łopatki (choć samo urządzenie zrobione jest takse). Mam wersję 8GB i planuję wymienić, bo po dwóch latach trochę już się rozlatuje, ale o jakość dźwięku nie mogę powiedzieć złego słowa - a wymagająca bestia ze mnie. Dodatkowo FLAC/OGG w standardzie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Za taką cenę weź cokolwiek Ci się spodoba, którejś popularnej firmy.
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
Podobnie jak Wojtekk polecam Meizu, marka może niezbyt spopularyzowana w Polsce (Skąd my, Pentaksiarze, to znamy :), ale to naprawdę górna półka chińskiej elektroniki. "Kitowe" słuchawki dołączane do zestawów są zazwyczaj bardzo przyzwoitej jakości, jesli chodzi o brzmienie, choć moje szybko się popsuły, ale to raczej z racji intensywnej eksploatacji. Warto!

 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
bbartlomiej napisał/a:
Za taką cenę weź cokolwiek Ci się spodoba, którejś popularnej firmy.


NIEPRAWDA! :)

za tę cenę tylko Sansa Clip! nic w tej cenie się nie równa sansie.
Iriver i meizu są ok. Ale ustępują sansie.

Tylko pamiętaj o dobrych słuchawkach - to podstawa. Do sansy bardzo fajnie pasują Philips SHE9500 (9600 już nie) ale nie wiem czy są jeszcze dostępne no albo sennheiserki jakies oryginalne oczywiście, nie podróbki z allegro. :)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Prawda :)
Żeby naprawdę usłyszeć różnicę trzeba swoje wydać na odtwarzacz i drugie tyle albo i więcej na słuchawki.
Za 150zł bym się tak nie wczuwał w te różnice dźwięku (dodatkowo przy średnich słuchawkach). Zahacza to o audiofilskie voodoo :)

Dobrym odtwarzaczem jest iRiver Clix2, iPod nano gen1 - miałem i są OK (w ipodach equalizer ssie...).
A słuchawki za rozsądne pieniądze mogę polecić właśnie Koss Porta Pro (świetne!) i Creative Aurvana Live! (te mam zamiar teraz kupić).
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Jeżeli chodzi o sansę clip, to mnie nie podeszła. Wykonanie, delikatnie mówiąc dość tandetne. Kumpel po roku używania ma całkowicie starty lakier z obudowy i kilka pęknięć. Ja posiadam Irivera T5, wiele przeżył ze mną, zdarzyło mi się nawet otwierać nim piwoi nadal wygląda jak nówka(metalowa obudowa). Posiada jednak dwa minusy, brak własnych ustawień EQ(fabryczne bardzo dobre) i TRAGICZNY wyświetlacz, a raczej szybka go osłaniająca. W trochę jaśniejszym otoczeniu zamienia się w lusterko i nic na nim nie widać. Jednak jakość dźwięku naprawdę dobra, gdy weźmiemy pod uwagę jego cenę. Tutaj może lepszym wyborem byłby T60, którego polecano wyżej, nie znam tego playera, mnie odrzuciło zasilanie paluszkami(miałem wcześniej sansę e130 i było to zbyt upierdliwe).
 

maxbreak  Dołączył: 09 Cze 2009
Kupiłem mżonce coś takiego http://allegro.pl/item115...gb_wys_24h.html
i jest baaardzo przyzwoicie, ale jak już ktoś napisał, istotne są słuchawki, sam mam sansa clip z nieoryginalnymi wysłużonymi słuchawkami, jak odpaliłem tego Pentagrama to byłem pod wielkim wrażeniem, Moja sansa się chowała, ale jak te "pentagramowe" słuchawki do swojego podpiąłem to jakość dźwięku mniej więcej taka sama, extra basy wręcz ciutkę za mało wysokich tonów.

Główna różnica pomiędzy Sansa Clip a Pentagramem jest taka że Sansa bazuje na tagach, w Pentagramie możesz swobodnie operować na katalogach, ja akurat wolęto 2 rozwiązanie.

Swoją drogą ktoś poleci słuchawki douszne ~ 30-40 plnów,z przyzwoitą jakością dźwięku takie żeby w oddawaniu się objęciom Morfeusza nie przeszkadzały?

Pozdro

 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
takseo napisał/a:
Jeżeli chodzi o sansę clip, to mnie nie podeszła. Wykonanie, delikatnie mówiąc dość tandetne. Kumpel po roku używania ma całkowicie starty lakier z obudowy i kilka pęknięć.


Mam ją jakieś trzy lata. Była ze mną w Turcji, Izraelu, Anglii, w Tatrach, jeździłem z nią na nartach, pływałem na pontonie itd, codziennie słucham muzyki jakieś 4h..
..zdarł się jedynie napis Sandisk z tylnej obudowy. I to do połowy. Sprzęt nie do zajechania.
A nowa Sansa Clip + wydaje się jeszcze fajniejsza.
Jedyne co mnie w niej denerwuje to to, że nie mogę sobie wyszukiwać po folderach.
Słuchałem wieeeelu urządzeń i nic mi tak nie podeszło jak sansa no i ipod I GEN (kolejne to chłam jak psia mać)


wojtekk napisał/a:
maxbreak napisał/a:
Swoją drogą ktoś poleci słuchawki douszne ~50plnów,z przyzwoitą jakością dźwięku takie żeby w oddawaniu się objęciom Morfeusza nie przeszkadzały?


http://www.7dayshop.com/c...ducts_id=106749 - trochę więcej, ale absolutnie warto - doskonałe. Idealny kompromis między ceną a jakością. Majty mi spadły.


wysyłają do PL? :)
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Ja również polecam Sanse Clip+. Małe rozmiary, czyta karty pamięci. Ma przyjemny, ciepły dźwięk. Według mnie gra najlepiej w swojej klasie. Niestety ma dosyć kiepskie słuchawki w zestawie, ale takie ma każdy odtwarzacz w tej klasie.

Co do słuchawek, ja obecnie używam połączenia Koss KSC-75 na pałąku od Porta Pro ;-) (z zestawem do Samsunga Z5).

Co do tych Sennheiserów to one są na pewno oryginalne? Pytam się bo w Polsce oryginalne kosztują ponad 100 zł.
Pozdrawiam
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
YellowLabel napisał/a:
Jedyne co mnie w niej denerwuje to to, że nie mogę sobie wyszukiwać po folderach.


A czy można na nią zrzucać muzę za pośrednictwem mtp, czy trzeba mieć jakiś idiotyczny soft w rodzaju iTunes?

Cytat
wysyłają do PL? :)


Myślę, że tak. Ktoś z forum kupował tam chyba filmy z wysyłką do Polski...
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
wojtekk, normalnie wykrywa go jako dysk przenośny więc nie potrzebujesz żadnego programu :)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
YellowLabel napisał/a:
wojtekk, normalnie wykrywa go jako dysk przenośny więc nie potrzebujesz żadnego programu :)


No to fajnie. Jak moje Meizu zdechnie ostatecznie to sobie kupię Sansę.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Moją mam zamiar oprawić w ramkę i powiesić nad biurkiem :-D Przeżyła ze mną więcej niż jakakolwiek osoba czy inny przedmiot..
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
Sam polecę Sanse Clip+. Obudowa bardzo fajna, choć wydaję się tandetna. Przejechała się za mną po płytach chodnikowych - częściowo zdarty lakier na kancie i trochę rys. W każdym razie wyglądała lepiej niż ja. Dźwięk, ciepły, miły. Odtwarza flac i resztę.Krótko mówiąc polecam ;-)
A tak trochę na boku - jak myślicie - uszkodzone słuchawki - jedna słuchawka nie gra, wygląda na uszkodzony kabel, przejdzie na gwarancje :roll: ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach