wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
karmazyniello napisał/a:
William to dla mnie nowość.


No pacz... Zdziwiony jestem.

Cytat
Patrząc na jego zdjęcia z ulicy przypuszczam że zasady fotografowania miał w głębokim poważaniu i musiał mieć z tego co robił dużo radochy.


Miał, jak sądzę i jak wynika z wywiadów. :)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
teo, :?:
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
tatsuo_ki, nic takiego. Mam wrażenie, że zapominasz czasem, gdzie jesteś. Przecież to nie jest klub miłośników fotografii (chociaż kilku się tutaj znajdzie), nie jest też to klub fotografów (chociaż i tych kilku tu znajdziesz). To jest forum użytkowników sprzętu marki Pentax.

Wszystko ma swoje miejsce. Newsy w "Wiadomościach", wysoka kultura w "Pegazie", a to jest program dla onanistów sprzętowych. Dlatego też większość wpisów powstaje w HydeParku o niczym, albo w wątkach technicznych o ostrości szkieł według tabelek testowych albo o wyższości Nikona D40 nad pozostałymi aparatami.

Dlatego też, jest 20 użytkowników pokazujących zdjęcia i 5 je komentujących. I tak dalej.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
teo, bez względu na to czy Twój post ma charakter ironiczny, czy też święcie wierzysz w to, co napisałeś, odpowiem:

Nie zgadzam się z tą diagnozą. Jest szkodliwa.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
Cytat
proces twórczy to jednak katorga, tak samo jak katorgą jest łamanie opór społczeństwa, środowiska


wydrukuję to i będę trzymał w portfelu. jaka czcionka Cię wyraża, jorge?

Klein to potęga. jest taki świetny tekst Meyerowitza, z Genius Of Photography:

Cytat
If (Robert) Frank is a Moody Blues, then Klein is Bebop.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
karmazyniello napisał/a:
Co było jego koniem napędowym, proces tworzenia czy efekty pracy :?:

ja tam stawiam na wewnętrzny motorek... i nałóg tworzenia...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
za Jorge...

mysle, ze calkiem sporo osob na tym forum, jest tu nie z powodu Pentaxa, lecz wlasnie z powodu tak rozbudowanego dzialu Fotografia...

zdjecia Kleina maja psychologiczna glebie i sa pelne niepokoju, sa swietne :-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
teo napisał/a:
Mam wrażenie, że zapominasz czasem, gdzie jesteś. Przecież to nie jest klub miłośników fotografii (chociaż kilku się tutaj znajdzie), nie jest też to klub fotografów (chociaż i tych kilku tu znajdziesz). To jest forum użytkowników sprzętu marki Pentax.

:shock: :shock: a to ciekawe jestem na tym forum od ponad roku a nigdy nawet nie trzymałem Pentaxa w dłoniach

[ Dodano: 2010-09-07, 22:41 ]
wojtekk napisał/a:
Klein to geniusz

Obiema rękoma się pod tym podpisuje
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
teo, tatsuo_ki, juz wystarczy OK? Macie swoje zdania, nie jestescie w komisji sledczej, nie musicie podpisywac sie pod jednym raportem, wiec ta dyskusja nie ma sensu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Posty daleko odbiegające od tematu pozwoliłem sobie wyciąć.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Masz rację dzerry.

jorge.martinez, trochę zabrakło chyba konsekwencji.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
tatsuo_ki napisał/a:
ze specjalną dedykacją dla wszystkich dewotów i purytan intelektualnych lubujących się w fetyszyzującym, dziko rozkosznym a nader wszystko bezproduktywnym roztrząsaniu gdzie kończy się fotografia, a zaczyna grafika, gdzie stoi malarstwo, a po której stronie fotografia, gdzie przebiega granica między środkami wyrazu godnymi a niegodnymi fotografii...
a niech się zesrają z bezsilności*...


Ależ to są zupełnie różne role: jedni robią fotografie a drudzy o nich piszą. Nie można tego mieszać i chyba też nie warto dochodzić kto jest lepszy a kto gorszy bo to do siebie nie przystaje.

Jak na ironię tu też się p i s z e o podejściu do fotografii Kleina :-P
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
sylwesto, ale jaki związek ma twoja wypowiedź z zacytowanym fragmentem?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ue tam, jak zwykle kończy się na tym, że wszyscy pieprzymy głupoty zamiast myśleć twórczo, olać fora i robić zdjęcia z sensem. :)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
tatsuo_ki, No ta specjalna dedykacja dla elegancko negatywnie nazwanych oraz tego co robią (z mocnym akcentem na końcu) skontrastowana z lekkim podejściem Kleina. Tak to przynajmniej zrozumiałem, ze wszystko w jednym worku podlega ocenie. Jeśli źle zrozumiałem - nie tłumacz. Szkoda czasu na kolejną dygresję ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
wiesz sylwesto, głównie chodziło o to, że na forum często, gęsto padają słowa, jako zarzut oczywiście, że dana praca jest bardziej grafiką, niż zdjęciem... jakby to było coś złego... Klein pokazał, że można łączyć fotografię z grafiką z pożytkiem dla obu... liczyłem, że może na ten temat rozwinie się trochę dyskusja i więcej na forum nie będzie trzeba czytać tego typu bzdurnych ocen... jak widać przeliczyłem się...
a kontrastowość formy wyszła zamierzenie i wzięła się z ostatniego zdania wypowiedzianego przez Kleina na zlinkowanym filmie, również kontrastowego dla całej reszty...
ale jak widać tego typu zabiegi też nie są mile widziane... lepiej mówić wprost jak krowie na miedzy... nie trzeba wtedy zakładać, że ktoś mógł chcieć coś powiedzieć i tracić czasu na zastanowienie się choć przez chwilę co ...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Fajnie by było mieć miejsce, gdzie można porozmawiać o fotografii jako o sztuce, no nie? :) Bez ciśnień i kompleksów. Może zamieszam coś w tym kierunku...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
wojtekk, dochodzę do wniosku, że takie dyskusje mają sens, prowadzą do czegoś konstruktywnego tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy uczestniczy w nich wąska grupa osób, ewentualnie z jakichś tam rozmiarów widownią z prawem głosu, ale najlepiej na żywo, przy stoliku, nie koniecznie z procentami, ale już na pewno nie z ilością większą niż niewielka...
żeby coś takiego w internecie zadziałało też potrzebne są pewne specyficzne warunki...
bardzo podobał mi się pomysł na forum filozofów (nie pamiętam już, który to myśliciel dzielił się informacją w wywiadzie, że moderuje takie), w każdym razie wyglądało to tak, że każdy post, zanim został opublikowany musiał zostać zaakceptowany przez dwóch czy trzech moderatorów, umówiono się, że musiał spełniać odpowiednie warunki, typu rzeczowość, odpowiednia długość, stosowny język itp. ... w ten sposób dało się poprowadzić międzynarodowe dysputy na najwyższym światowym poziomie...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
tatsuo_ki napisał/a:
wojtekk, dochodzę do wniosku,[...]


Popieram kulegie w 100%. :)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
To moze jakies inne forum albo specjalny watek z moderowaniem postow?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach