wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kierdel napisał/a:
To moze jakies inne forum albo specjalny watek z moderowaniem postow?


Dajcie mi parę dni i mózg. Zobaczę, co mogę zrobić.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
kleintax.org.pl?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
xneon napisał/a:
kleintax.org.pl?


:p
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Podobno do dziś Klein trwa też w sporej niewiedzy na temat fotografii – przez wszystkie te lata, od kiedy pracuje jako fotograf, nie zgłębił tajników pracy z ciemni ani możliwości, jakie daje ustawianie parametrów ekspozycji. I do dziś w żaden sposób nie ma to wpływu na jego karierę...

http://www.swiatobrazu.pl...liam_klein.html

Cytat
głównie chodziło o to, że na forum często, gęsto padają słowa, jako zarzut oczywiście, że dana praca jest bardziej grafiką, niż zdjęciem... jakby to było coś złego... Klein pokazał, że można łączyć fotografię z grafiką z pożytkiem dla obu...


Ale co ma wspólnego grafika Ralpha Gibsona, Billa Brandta, Williama Kleina, z tą obecną, często wygenerowaną (sztuczną aż do bólu) :?:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
M.W napisał/a:
Ale co ma wspólnego grafika Ralpha Gibsona, Billa Brandta, Williama Kleina, z tą obecną, często wygenerowaną (sztuczną aż do bólu) :?:

przede wszystkim co z czym porównujesz? którą obecną grafiką? tą widywaną na digarcie najczęściej czy w MoMA?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Też nie znałem Kleina. Jak widać to artysta, któremu aparat fotograficzny najbardziej pasuje jako narzędzie pracy twórczej. I niespecjalnie przejmuje się stroną techniczną zdjęć. Za to oko i talent ma :-D

A możecie mi wytłumaczyć, co znaczy zdanie (mowa o Fernandzie Légerze):
Cytat
Zachęcał do nowych poszukiwań formalnych
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
przede wszystkim co z czym porównujesz? którą obecną grafiką?






http://plfoto.com/zdjecie...ra,1704726.html
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
zapomniałbym o własnym wątku :mrgreen:

M.W, miałem nadzieję, że mnie zaskoczysz...
nie uważasz, że twoje porównanie jest trochę nie na miejscu?
bo to jest tak, jakbym powiedział, że koszykówka dzisiaj jest na bardzo niskim poziomie, bo nastolatek spędzający życie przed konsolą, któremu pokonanie 100 m zajmuje ok. 30s (o ile idzie z dużego pokoju do kuchni) nosi takie same buty jak profesjonalny koszykarz...
się będę powtarzał - młotek i dłuto też większości służą zbijaniu tynku ze ścian, ale nie przeszkodziło to, by narodził się Michał Anioł...
komputer, grafika komputerowa to tylko narzędzia. tak jak ołówek, pędzle i farby... to, że ze swej natury do korzystania z nich wymagają trochę innych predyspozycji? cóż... jak ktoś woli narysować coś od ręki, zawsze może później zeskanować i też puścić w internet... technologia daje mu takie same szanse...
w ogóle technologia to ułatwienie, a nie przeszkoda... być może nawet zbyt duże ułatwienie... bo właśnie zalewani jesteśmy takimi twórczościami, ale tak jak już ostatnio mówiłem gdzieś indziej - nie możemy mieszać sztuki z elektroniką użytkową... to, że ktoś zdragani portret nie robi z niego artysty... a już na pewno nadużyciem jest porównywanie do podanych przez Ciebie Ralpha Gibsona, Billa Brandta, Williama Kleina...
ja rozumiem, że się świat rozwija, ale żeby porównywać ekstraligę sprzed niespełna półwiecza z obecną ligą podwórkową? :roll: ...
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Był w Warszawie 7 marca :!:
http://w3f.pl/2013/03/wia...-william-klein/


A portale foto, 7 marca:
1 Samsung NX1100 - prawie oficjalnie
2 Pentax Pentax K-5 II i K-5 IIs - firmware 1.03
3 Panasonic Lumix GH3 - zapowiedź nowego firmware
4 Plener szczecińskiego Sigma ProCentrum w Berlinie

Koszmar :evil:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
M.W napisał/a:
Był w Warszawie 7 marca ...


Byłem w Warszawie 7 marca :evil:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
M.W napisał/a:
A portale foto, 7 marca:
Koszmar :evil:


Nie koszmar, tylko biznes :) Welcome to the real world. :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
M.W napisał/a:
Koszmar :evil:
Myślisz, ze redaktorzy polskich portali foto znaja jakiegolwiek fotografa poza Bressonem, Newtonem i Tomaszewskim? No moze jeszcze Gudzowatego, "tego od bogatego ojca".
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
M.W napisał/a:
Koszmar :evil:
Myślisz, ze redaktorzy polskich portali foto znaja jakiegolwiek fotografa poza Bressonem, Newtonem i Tomaszewskim? No moze jeszcze Gudzowatego, "tego od bogatego ojca".


Znają jeszcze efekt Dragana :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alekw napisał/a:
Znają jeszcze efekt Dragana :-D
I jeszcze tego gościa od najdroższego zdjęcia świata, no, jak on się nazywa.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
alekw napisał/a:
Znają jeszcze efekt Dragana :-D
I jeszcze tego gościa od najdroższego zdjęcia świata, no, jak on się nazywa.


Gruszky!
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat

William Klein:All the facts are real fiction (1989)
http://vimeo.com/46699391

13:55" :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach