BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
White napisał/a:
rbucz napisał/a:
Piękna puszka.

A co Ty powiadasz? Jest kicha, nie ma ISO 50, a 80 to tylko proteza.


Trzeba będzie chyba jednak zmienić system .... :-(
 

alex  Dołączyła: 27 Lip 2010
Fajnie że sięgają po matryce Sony. Jak tak dalej pójdzie to wkrótce matryca z Alfy 900 zagości w jakimś K-1, K-2. Sama puszka patrząc na wygląd mało się zmieniła w porównaniu do K-7. Rewolucji nie ma, ale trzeba się cieszyć z tego co jest.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Bartek, zdecydowanie tak. Ogłaszam zbiórkę na 645D chlip chlip. :cry:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Amazon juz przyjmuje zamowienia na K5

[ Dodano: 2010-09-20, 15:22 ]
Wygląda ze cena K5 bedzie nieco wyzsza niz K7 na starcie. Ciekaw jestem jaka cene dadzą koszerni w B&H-u i co sie bedzie dzialo za chwile z cena K7
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
White napisał/a:
Bartek, zdecydowanie tak. Ogłaszam zbiórkę na 645D chlip chlip. :cry:


No ale to będzie nadal PIS Adamie (Pentax Imaging System ;-) ).

[ Dodano: 2010-09-20, 21:24 ]
wuzet napisał/a:
Amazon juz przyjmuje zamowienia na K5

[ Dodano: 2010-09-20, 15:22 ]
Wygląda ze cena K5 bedzie nieco wyzsza niz K7 na starcie. Ciekaw jestem jaka cene dadzą koszerni w B&H-u i co sie bedzie dzialo za chwile z cena K7


Ale masz sugestywny avatar Waldku - a w kwestii K-5 uderzę chyba do Ciebie na PW ;-)

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
BartekKw napisał/a:
No ale to będzie nadal PIS Adamie (Pentax Imaging System ;-) ).


Przemilczmy to.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
a ja se kupie k7 :D już widzę za pol roku ten wysyp na giełdzie :D
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
jaczes, nie oczekiwał bym takiego wysypu... Raczej mało kto z K-7 przesiądzie się na K-5, prędzej K20D i K10D :)
Choć ja mam złą wiadomość, K10D u mnie zostanie i będzie współgrała z K-5 :P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja licze na rychly spadek ceny za K7, coby z gripem i dodatkowa bateria, zmiescic sie w tysiączku ($) ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wuzet a nie da sie wylapac w takiej cenie?
2600 za k7 (nowka z singapuru) + grip phottix za 240 i za reszte baterie..
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
paradziqs, ja chce kupic w swoim osiedlowym sklepiku i z oryginalnym gripem :-P
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ah te wasze osiedlowe sklepiki :P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
Ogólnie cieszę się z tego, że K-5 to taki K-7 Super i myślę, że w przeciągu półrocza rozważę jego zakup ;)

Ja za parę dni wystawię K-7 na sprzedaż. W listopadzie i tak będę szukał kosztów, to wydam nie na nowego laptopa (a taki był plan) czy tez monitor (to też było w planach) a na K-5. Mi w moim K-7 wystarczał AF, brakowało działki ISO.

Samp napisał/a:
Przyznam, że nigdy wcześniej nie byłem tak dumny z DSLRa Pentaksa.

Podoba mi się polityka HOYA - przemyślana, słuchają tego co mówią użytkownicy. Kiks poprawiony i przemianowany na Kr (podświetlenie punktów AF, zasilanie), K7Super wydany jako K-5 (lepsze ISO, AF, FullHD + 25 klatek filmy, możliwość nie tylko ustawienia AutoISO (niektórzy do tego nie dorośli - vide EOS5DMkII) ale też poziomu odszumiania dla danego ustawienia). No i last but not least oficjalna informacja o wprowadzeniu 645D do sprzedaży w Europie. W końcu mówi się o Pentaksie - co cieszy, bo firma na to zasługuje, nie tylko swoją historią ale i dobrymi produktami.
:-B
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Ja zaś deko malkontenctwo uskutecznie. Bardzo liczyłem ze nowy AF będzie miał wiecej punktów. Czyli poszczególne punkty będą znacząco mniejsze. W K-7 najbardziej mi wielkość tych punktów przeszkadzała ponieważ czasami przeszkadzało to w dokładnym, wyostrzeniu "w punkt" (np punkt AF pokryał cały oczodół nie gałkę oczną i Kasia ostrzyła na brwi a nie samo oko - przy małej GO to robi różnice).
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
RiddlerPL napisał/a:
Bardzo liczyłem ze nowy AF będzie miał wiecej punktów. Czyli poszczególne punkty będą znacząco mniejsze. W K-7 najbardziej mi wielkość tych punktów przeszkadzała ponieważ czasami przeszkadzało to w dokładnym, wyostrzeniu "w punkt" (np punkt AF pokryał cały oczodół nie gałkę oczną i Kasia ostrzyła na brwi a nie samo oko - przy małej GO to robi różnice).

Sprawdź czy Pentax nie robi jeszcze mikroskopów. Nie wiem czy dałbyś radę kolonoskopem, ale można popróbować... ;-)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Nie rozumiem wypowiedzi MacRayers-a, wydaje się być deko mało rzeczowa. To o czym ja pisze to realny problem z jakim sie borykam, zaś w odpowiedzi dostaję jakiś bełkot.

Pisze bo porównujecie K-7 np z D300. Nikon ma mniejsze punkty AF i one naprawde pomagają. Wiem na podstawie własnych doświadczeń - kumpel ma D300 i kiedyś właśnie to porównywałem.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
RiddlerPL napisał/a:
Nie rozumiem wypowiedzi MacRayers-a, wydaje się być deko mało rzeczowa. To o czym ja pisze to realny problem z jakim sie borykam, zaś w odpowiedzi dostaję jakiś bełkot.

Luzu więcej stary, luzuuuu !
RiddlerPL napisał/a:
Nikon ma mniejsze punkty AF i one naprawde pomagają.
To tylko sprzęt. Gdyby mi zależało na tym, sekundy bym nie czekał i zmienił na DeCzysta. No może 3 sekundy by to trwało - musiałbym rozważyć komu dać do przetrzymania FA43 a komu inne klocki ;-) :-B

 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
RiddlerPL, Wypowiedź MacRayers, jest zakończona symbolem ;-)
Więc na pewno jest
RiddlerPL napisał/a:
mało rzeczowa
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A właśnie, zmniejszyli punkt centralny AF? Jak nie to trochę kiszka... :roll:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mcgyver napisał/a:
A właśnie, zmniejszyli punkt centralny AF? Jak nie to trochę kiszka... :roll:

Obstawiam, że nie zmienili. Na dpreview nie widać tego. Testy pewnie dopiero dadzą odpowiedź.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach