mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
:-/
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
W systemie Pentaxa wsyscy narzekają na P-ttl . Wiadomo że to kosmos w porównaniu z I-ttl Nikona .Ciekawe kiedy Pentax zrobi coś w tym kierunku
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
A co konkretnie? Bo u mnie działa.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
fredik33 napisał/a:
W systemie Pentaxa wsyscy narzekają na P-ttl . Wiadomo że to kosmos w porównaniu z I-ttl Nikona [...]


Kiedys slyszalem takie zdanie, ktore jak nic pasuje do w/w opinii:
"Wszystkie uogolnienia sa falszywe" :-)

Ja nie narzekam i nic mi o tym kosmosie nie wiadomo.
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Akurat na tym forum są ludzie co narzekali na współprace Pentaxa z lampą błyskową .Dużo wątków na forum nikona czy canona o tym było a pisali to ludzie którzy siedzieli w Pentaxie i zmienili system. Ale nie pisze to złośliwie bo zamierzam zostać w tym systemie po wypuszczeniu K-5 i zbieram już kase.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
fredik33 napisał/a:
Akurat na tym forum są ludzie co narzekali na współprace Pentaxa z lampą błyskową

Ale wszyscy, którzy tu są narzekali? Czy wszyscy, którzy narzekali tu są? Czy może byli, ale poszli już do Nikona i po wszystkim?

Bo tak mi się zdaje, że większości użyszkodników p-ttl, jaki jest, styka. Zapinają lampę i cykają. A Ci, co potrzebowali rozbudowanych systemów oświetlenia, super szybkiego synchro kupili Nikona lub Canona, bo mają one FF puszki i tak dalej. Albo i nie.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
fredik33 napisał/a:
W systemie Pentaxa wsyscy narzekają na P-ttl
teo napisał/a:
A co konkretnie? Bo u mnie działa.
Pewnie, że działa... pytanie jak? ;-)
Kawałek białego elementu w kadrze i mamy pięknie niedoświetlone zdjęcie.

Podobno już trochę to poprawiono w K7.
Widząc chęć Pentaksa do współpracy z użytkownikami, co potwierdzają poprawkami wprowadzonymi w K-5, powinno być tylko lepiej ;-) ... oby :->

AF jak widać na filmach jest bdb i jeśli okaże się, że P-TTL działa co najmniej dobrze, to mamy puszkę idealną... przynajmniej dla mnie ;-)
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
popo 76 ty jeden mnie rozumiesz ! Chodzi o to że wciskam guzik i robie zdjęcie ,ma wyjść.A nie żebym się uczył zachowania lampy rok . Jest impreza mam faze robie zdjęcie a tu kicha bo zapomniałem +2 na lampie ustawić . W każdym systemie jest do czego się przyczepić .Pentax nadrobił AF .Ale ta jedna rzecz jest do poprawienia. Na forum Nikona pewien użytkownik napisał: Żyje z fotografi czsto mam sekunde na zrobienie zdjęcia i mam polegać na sprzęcie.A niestety na Pentaxie nie można polegać .Ale widać że Hoya nie odpuszcza i każda nowa puszka wnosi coś nowego
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
U mnie nie działa :mrgreen:

A dokładnie K200d + metz 58 znacznie lepiej naświetlają w trybie A (automatyka lampy) niż w PTTL.

popo76 napisał/a:
Pewnie, że działa... pytanie jak?
Kawałek białego elementu w kadrze i mamy pięknie niedoświetlone zdjęcie.


Zgoda :-B
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Hm, zawsze może się okazać, że obsługi Nikona też trzeba się nauczyć. To by dopiero była przykrość.
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Ale na pocieszenie nas wszystkich widziałem automatyczny balans bieli w D5000 . Katastrofa. Także nie ma chyba idealnej puszki , oczywiście w normalnym pułapie cenowym.

 

alex  Dołączyła: 27 Lip 2010
fredik33 napisał/a:
D40 . Katastrofa.


Nie no co ty, kiedyś pół !TEGO! forum go polecało :roll:








:mrgreen: :-B
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
pentax wprowadzajac Kr i K5 przysporzy sobie wieeelu nowych uzytkownikow. Biorac pod uwage co te aparaty soba prezentuja (tzn to co maja prezentowac bo testow jeszcze nie widzialem) to tak naprawde jest tam wszystko czego mozna chciec w apsc. Jedynie ich wielkosc moze byc kwestia dyskusyjna.

 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
Wielkość jest zawsze kwestią dyskusyjną. ;-)
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Nie każdy ma siłe dzwigać np. D300 na karku. Widziałem w Media Markt w Niemczech jak sprzedawca polecał rodzince Nikona. Stwierdzili że to kolos i wzieli Pentaxa K-7, co sprzedawca niestety odradzał.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Po wprowadzeniu K-7 AF już nie jest największą bolączką Pentaxa. MZ niestety piętą Achillesa jest P-TTL. Działa on co najmniej nieprzewidywalnie. W małych pomieszczeniach oczywiście daje radę, ale w kościołach lub dużych salach to niestety, ale ma bardzo małą powtarzalność błysku.

MCsubi napisał/a:
A dokładnie K200d + metz 58 znacznie lepiej naświetlają w trybie A (automatyka lampy) niż w PTTL.

Pentaxowa 540 w A też działa dużo lepiej niż w P-TTLu, ale ma też to swoje ograniczenia. Na przykład nie możesz wtedy wykorzystać wspomagania AFu. W K-7 włącza się wtedy lampka z body, ale w pozostałych puszkach już nie ma takiej możliwości... :roll:

Niestety najlepsze (czyt. najbardziej stabilne) efekty to póki co tryb M. Nie wiem ile poprawa tego P-TTLa zależy od usprawnienia samej puszki, a ile lampy. Po cichu liczę, że z K-5 będzie lepiej.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
fredik33 napisał/a:
W systemie Pentaxa wsyscy narzekają na P-ttl

:shock:
fredik33 napisał/a:
to ludzie którzy siedzieli w Pentaxie i zmienili system

To chyba "szybcy reporterzy" ;-) byli - ustawienia w automacie i sru lampką na wprost.
fredik33 napisał/a:
pewien użytkownik napisał: Żyje z fotografi czsto mam sekunde na zrobienie zdjęcia

I wszystko jasne :-P !
Nigdy nie waliłem lampą na wprost i nigdy nie miałem problemów. No jeżeli biała kieca zajmuje prawie pół kadru to i tak trzeba dać korektę, nawet bez lampy.
Ale to chyba nie jest odpowiedni wątek na takie debaty.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
denvi napisał/a:
No jeżeli biała kieca zajmuje prawie pół kadru to i tak trzeba dać korektę, nawet bez lampy.
Wystarczy mały kawałek czegoś białego i już mamy klops.
Biorąc pod uwagę systemową lampę 540 to o wiele bardziej przewidywalna jest automatyka błysku samej lampy niż P-TTL.
Nie pamiętam już kto używał lampy Nikona SB-28 z Pentaksem chwaląc bardzo jej własną automatykę. Na pewno ktoś z tego forum. Stara lampa z automatyką naświetla lepiej niż nowoczesny system P-TTL ;-)

sculptor napisał/a:
Pentaxowa 540 w A też działa dużo lepiej niż w P-TTLu, ale ma też to swoje ograniczenia. Na przykład nie możesz wtedy wykorzystać wspomagania AFu.
Nie pamiętam dokładnie ale chyba działa wspomaganie w trybie A.

denvi napisał/a:
Ale to chyba nie jest odpowiedni wątek na takie debaty.
Fakt, już się zamykam ;-)
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
takie iso dali w k-5 żebyście na lampy nie narzekali (w ogóle ich nie podpinali) :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
popo76 napisał/a:
Wystarczy mały kawałek czegoś białego i już mamy klops.

Nie z K-7, tu już takiej gwałtownej reakcji nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach