roket  Dołączył: 15 Lis 2008
AF i K10
Będąc wczoraj wieczorem na koncercie poproszono mnie o zrobienie zdjęć ale AF zgłupiał i odmówił współpracy a obiektyw jeżdził w każdą stronę i klapa ,po przełączeniu na tryb MF w nie było potwierdzenia ostrości co robić w takiej sytuacji ,koleżanka miała zapasowego N D5000 i nie było z nim problemu, totalna kompromitacja :-/
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
roket, masz rację - totalna kompromitacja - zapewne jeszcze kitem?...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
roket, racja totalna kompromitacja. Na koncercie da się zrobić nawet kitem i deelem.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Yura,
Cytat
zapewne jeszcze kitem?...
Ponoć mamy najlepsze kity, lepsze od C. N. O.
White,
Cytat
Na koncercie da się zrobić nawet kitem i deelem.
Jak widać powyzszy przykład jest to mocno utrudnione lub ograniczone.
:evil:
Jak zwykle bicie piany.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
roket, przedmuchaj komorę lutra, również przy podniesionym lustrze. Możliwe, że na czujnik AF spadł jakiś paproch.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
roket napisał/a:
Jak widać powyzszy przykład jest to mocno utrudnione lub ograniczone.
:evil:
Jak zwykle bicie piany.


Tak, nie jest to na pewno komfortowe. Tylko biorąc się za takie rzeczy powinieneś wiedzieć czym dysponujesz i co atakujesz. Biadolenie po fakcie świadczy tylko o braku wiedzy i znajomości swojego sprzętu. Dlatego to jest kompromitacja dla Ciebie i to jest bicie piany mz oczywiście :-D
 
woj  Dołączył: 02 Sie 2008
Roket

Nie miałeś czasami ustawionego punku automatyki ostrości na Centralny?
Przy słabych warunkach oświetleniowych i przy takim ustawionym punkcie automatyki często tak się zdarza, pomaga przełączenie na Auto lub SEL i późniejszy wybór odpowiedniego punku.

Można by też użyć zewnętrznej lampy np Pentax AF 540 FGZ .
Lampy mają wspomaganie autofokusa.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
White,
Cytat
-Wie pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie ...

:-?
Widocznie Pentax jest tak specyficznym systemem że trzeba zapomnieć o wszystkim czego wcześniej człowiek się nauczył na innych systemach ,używąjąc wcześniej Olego z kitowymi szkłami nie miałem takich kwiatków , ale zastanawia mnie jedna rzecz czasami w całkowitej ciemności przy księżycu AF daje rade a czasem przy dobrym oświetleniu klapa.

Cytat
Tylko biorąc się za takie rzeczy

Od kiedy jest zabronione robienie zdjęć na koncertach przez amatorów ze sprzętem amatorskim :?:
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
roket,
roket napisał/a:
Ponoć mamy najlepsze kity

Ale nie najjaśniejsze.
roket napisał/a:
używąjąc wcześniej Olego z kitowymi szkłami nie miałem takich kwiatków

A te w Oly szkiełka to jak jasne były?

roket napisał/a:
Od kiedy jest zabronione robienie zdjęć na koncertach przez amatorów ze sprzętem amatorskim

Nigdzie. tylko licz się z tym, że czasem nie da rady.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Yura,
Cytat
A te w Oly szkiełka to jak jasne były?
Cały pic w tym że takie same .
Cytat
tylko licz się z tym, że czasem nie da rady.
Trochę to dziwne bo wtedy wyciągam małpkę Fuji i spokojnie AF daje radę więc w czym problem , jeszcze jedno pytanie dlaczego w trybie ręcznym nie potwierdza ostrości choć i na to znalazłem sposób kiedy AF nie daje rady w trybie AFS przełączam na MF strzelam fotkę na chybił trafił następnie przełączam na AFS i już AF potwierdza ostrość i tak do następnego zająknięcia.

Co do lampy oczywiście rozwiązała by wiele problemów ,ale totalny brak kasy jak zwykle .
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
roket, no to nad czym płakać? Widać w k10D + kit w ciemnościach AF gorzej działa niż w Fuji i Olympusie. Trudno. A potwierdzenie ostrości też nie działa, bo za ciemno - to jest taki AF, tylko że to ty kręcisz ostrością. Nikt nie powiedział, że potwierdzanie ostrości ma działać podczas MF, kiedy AF nie wyrabia.
Każdy aparat ma jakąś tam tolerancję na światło, jeden mniej drugi więcej. I kiedy światła brakuje, to trzeba zacisnąć zęby i kręcić ręcznie - nigdy nie widziałem w tym żadnej kompromitacji.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Yura, Masz pewnie rację , tylko że takie rzeczy potrafią nas zaskoczyć nie tylko w nocy ale i w słoneczny dzień na plaży a w takich warunkach na brak światła nie maco narzekać .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
roket, jeśli wykluczymy winę operatora to aparat do serwisu.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
White, Operator pewnie zemnie nie najlepszy ale w tym przypadku pora dnia nie ma znaczenia ,aparat był w serwisie niemieckim i miał wymienianą płytę główną w takim stanie kupiłem .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To może zmienić puszkę na coś nowszego albo z tym żyć :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Może i serwis, może i niemiecki, ale z opisu aparat nie wygląda mi na sprawny...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Na wiosnę zamienię kita na 16-45 lub nową 35 2.4 pewnie będzie lepiej.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
roket napisał/a:
Na wiosnę zamienię kita na 16-45 lub nową 35 2.4 pewnie będzie lepiej.

W czym? Na koncercie może tak, ale w ciągu dnia? Sprawdzałeś z innym obiektywem, może coś poszło w elektronice obiektywu?
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Yura napisał/a:
Widać w k10D + kit w ciemnościach AF gorzej działa

"Obfotografowywałem" swego czasu czarną wręcz (klimatyczną) piwnicę – K10D + kit bez najmniejszego problemu. Coś mi się widzi, że trzeba serwis odwiedzić... :-(
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
ADestroyer, nie wiem, nie robię zdjęć w piwnicach :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach