GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
ist DL2 - wreszcie go mam - kolejne pytania
Witam.
Dzisiaj udało mi się pozbyć Z1 i przyszedł czas na zakup Pentaxsika.
Co sądzicie o tej aukcji. Znacie tego Pana, Czy ktoś robił u niego zakupy. Czy warto mu zaufać? Ma tylko 1 neutralny reszta pozytywy.
http://www.allegro.pl/ite...6_al_nowy_.html

Proszę o odpowiedzi, jak na razie to najpierw Wam ufam, później sprzedawcy. 8-)

 
gatto_nero
[Usunięty]
Jesteś pewien, że chcesz model DL ?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Za taka kase chyba uda Ci sie znalezc lepszy model, tj. *ist DS2 albo Samsung GX-1S - ma wieksza matowke, wsparcie dla lamp blyskowych TTL i wiecej punktow AF.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
witaj widzem że warto było jechać 50km żeby pozbyć sie z1 brawo za decyzje.

popatrz na sklep www.fotozakupy.pl bardzo fajny i lojalny sklep dostawa gratid gls sam tam kupiłem swojego sprzeta i jestem zadowolony z z reszta obok mnie jest oddział lecz mimo to kupiłem przez neta bo mi sie jechac nie chciało 20km;]
popatrz jeszcze na www.eltkom.pl tam kupowałem osobiście system olka e300 i kilka obiektywów również uczciwi i nie tak drogo wtedy było. polecam bo sprawdzone najlepsze a szkoda żebyś 8-) potem nie spał z powodu jakiegoś tańszego sklepu z alledrogo 8-) 8-)
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
dzięki za odpowiedzi. Nie chcę do zakupu podchodzić pod wpływem emocji. dla tego najpierw na forum pytam. Zaraz zaglądnę na podane sklepy i jeszcze raz przemyślę sprawe.
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
Za 40 zł więcej masz Samsunga GX-1S w cyfrowe.pl a ten z allegro to cholera wie co za egzemplarz ...
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Bronek, To że ma mniej punktów AF to wiem i świadomie z tego zrezygnowałem, ale że "S" ma większą matówke to dopiero teraz zostałem uświadomiony, choć jeszcze nigdzie togo nie znalazłem i niedoczytałem.
Ale tak jak podał davnes, to mogę wydać kwote niecałe 1,8zł na GX 1S w sklepie "eltkom" - tym bardziej ze nie robią zadncyh probelmów w trakcie awarii sprzętu. Jedynie jeszcze mnie powstrzymuje 1 rok gwarancji, gdzie Pentax daje 2lata (przynajmniej tak ten gościu daje na allegro. hmmm :-B
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
GRZESIO - w MM jest Samsung GX-1S z kitem za 1699 zł. Nie wiem, jaką mają gwarancję - musisz to sprawdzić.

Pozdrówka
Marucha
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
marucha, dzięki za cynk - już sprawdzam czy w MM Opole będzie sprzęt.
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
--> Grzesio
Ściśle mówiąc: gwarancji udziela producent lub importer i w przypadku Samsunga GX-1S jest to faktycznie 1 rok i pewnie jest tak z Pentaxem. Gwarantem jest K-Consultant. Jest też coś takiego jakj "niezgodność towaru z umową" i tutaj odpowiada za to każdy sprzedawca - przez 2 lata. Nawet ten z allegro, który może się za miesiąc zwinąć. I zostanie ci roczna gwarancja importera, o ile ją dostaniesz od takiego sprzedawcy, bo mógł on aparat przywieźć np. niemiec albo ameryki.
Aha, jedno nie wyłącza drugiego, to kupujący decyduje z której "gwarancji" korzysta.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bob* napisał/a:
jest to faktycznie 1 rok i pewnie jest tak z Pentaxem
Apollo( Pentax) daje 2 letnią gwarancję.
 
KILu  Dołączył: 10 Mar 2007
Dodam może, że niedawno kupiłem Pentaksa od człowieka wymienionego przez autora wątku i jestem bardzo zadowolony. Człowiek ma swoją firmę i zajmuje się m.in. sprzedażą aparatów, sam udziela dwuletniej gwarancji i w razie problemów zawozi sprzęt do Niemiec (gdzie podobno bywa bardzo często).

A sam aparat... po 5 latach używania kompaktu z pełnym manualem wybrałem DL2 i jestem zadowolony, póki co nie brakuje mi niczego (dokupiłem kilka drobiazgów, m.in. 80-200 Hanimexa za całe 70 zł - żyleta za śmieszne pieniądze). Mały bufor to ograniczenie wszystkich tanich Pentaksów, braku pryzmatu nie dostrzegam, a o lampę będę się pewnie martwić w przyszłości. ;)

Korzystając z okazji chciałbym się przywitać. :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
KILu, witamy nowego Pentaxiana :-) I tradycyjnie tzw. karniak na wejściu:
:-B :-B :-B :-B
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Również witam. x2 :-B :-B :-B :-B :mrgreen:

W tym tygodniu myślę że oficjalnie sprzętowo zbratam się z Pentaxjaninami (co za trudne słowo :-P ), jeśli sprzętu nie dostane w MM to biore stąd http://www.eltkom.pl/towar,towid,1205 i do tego pilot :-B
 
KILu  Dołączył: 10 Mar 2007
O właśnie, pilot bardzo się przydaje. Przy fotografii, khem, "studyjnej" i długim szkle z lat 80. dolnopółkowy statyw Slika nie gwarantuje wystarczającej stabilności i trzeba używać samowyzwalacza. Pilot to zbawienie.

Swoją drogą, czy da się coś takiego zrobic samemu, np. na jakimś mikrokontrolerze? Do tej pory korzystając z kompaktu w roli pilota wykorzystywałem palmtopa, ale w DL-u nie widzę czujki IR... Zresztą, zaraz pogooglam. :)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
dobrze zrobisz to fajny przeze mnie sprawdzony sklep który nawet przez neta i na allegro sprzedaje w razie jakis problemów mieszkam niedaleko mogę zawsze podjechać:] mogę pomóc ale myślę że nie będzie nic takiego miało miejsca
 
gatto_nero
[Usunięty]
GRZESIO napisał/a:
Również witam. x2 :-B :-B :-B :-B :mrgreen:

W tym tygodniu myślę że oficjalnie sprzętowo zbratam się z Pentaxjaninami (co za trudne słowo :-P ), jeśli sprzętu nie dostane w MM to biore stąd http://www.eltkom.pl/towar,towid,1205 i do tego pilot :-B
_________________
Pozdrawiam


Jeśli jeszcze nie zamówiłeś to możesz pilota kupić tam a aparat tutaj:
http://www.digimania.pl/samsung-gx-1s-

A taka społeczność to złoto. Obawiam się, że w towarzystwie Cannonmaniaków, Nikonów i Soniaków człek nie czułby się tak swobodnie jak tutaj.
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Co to znaczy:" karta gwarancyjna ważna dwa lata" Podejrzane. DS sprawdzona konstrukcja i się nie psują. Czytaj Samsung GX-1S jest obecnie najfajniejszą opcją low budget dslr Pentax mode. Na pewno warto.
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
davnes, dzięki :-B . Myślę że nie będę musiał korzystać z gwarancji i Tobie głowy zawracać.
gatto_nero napisał/a:
A taka społeczność to złoto. Obawiam się, że w towarzystwie Cannonmaniaków, Nikonów i Soniaków człek nie czułby się tak swobodnie jak tutaj.
- tak jest, zauważyłem to od pierwszego mojego postu :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
gatto_nero napisał/a:
A taka społeczność to złoto.

Nie daj się zwieść, to tylko pozory miłych, uprzejmych i fajnych ludzi, a tak naprawdę tylko się czają żeby Pentaxa komuś wcisnąć ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach