SamiSwoi
[Usunięty]
Chce wejść w Pentaxa
Witam wszystkich milośników fotografii i użytkowników Pentaxa!

Od kilku tygodni foce na pożyczonym d70s. Sprzedałem Sony H5 i kupuje lustro. Myslę o zakupie kilku podstawowych szkiełek i body. Myśle o k100, body dość solidne ale trochę małe. Jak się użytkuje ta puszkę? Fotografuję głównie plenerki. Jak z awaryjnością? O wiele bardziej "organoleptycznie" przyjemniejsze jest k10 (pomijając techniczne aspekty), ale różnica prawie 1tyś a wole pierw w szkiełka zainwestować. Napiszcie coś jak sprawuje się k100 w praktyce w plenerkach. Dziękuję i pozdrawiam!
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cześć. Przejrzyj forum. Było już o tym wiele razy.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
proponuje zamknac...
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
witaj, zastanów sie dobrze Pentax wciąga :) A poważnie na pewno dobra puszka jak fotografujesz plenery musisz brać pod uwagę szeroki kont i tu raczej szkła z AF, a co do awaryjności chyba nie ma plagi psujących sie K100D. Zaraz jakiś użytkownik tego body na pewno Ci odpowie
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
 
SamiSwoi
[Usunięty]
Hmm, potrzebuje zachety. W systemach Nikona i Canonoa jest mnóstwo sprzętu a w Pentaxie na polskim rynku na razie troche biednie. Tam czuje taka stabilność że za 2-3 lata nic się nie zmieni. Do Pentaxa przekonuje mnie wiele rzeczy, nie będę wymieniał bo są oczywiste. Ale użytkownikow jest mało i przykładowe wsparcie na grupach jest mniejsze. Mam pytanie do Tych co już w systemie dłuuugo są. Jak to jest z powszechnościa Pentaxa w innych krajach Europy?

[ Dodano: 2007-03-11, 22:19 ]
I proszę o wyrozumiałość, zainwestować 3-4 tyś w sprzet to odpowiedzialny krok
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
SamiSwoi napisał/a:
Tam czuje taka stabilność że za 2-3 lata nic się nie zmieni

Nie bardzo rozumiem. wszyscy producenci coś zmieniają.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
SamiSwoi, co tu dużo gadać jak chcesz szybko i łatwo to C albo N, z Pentakiem tak łatwo nie będzie szczególnie w Polsce (ale zaraz mnie ktoś zjedzie :oops: )
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
SamiSwoi, wiesz, dla mnie kasetka sprawuje się świetnie - ale ja nie fociłem nigdy dłużej innym cyfrowym lustrem. Co do popularności - C i N są nieporównanie bardziej popularne, ale czy to wada - to już mocno względne. Niby na allegro masz 10x więcej obiektywów do Canona - ale Ty nie chcesz kupić 10x więcej, tylko takie, jakie Ci są potrzebne, prawda? :-) A to zawsze dasz radę. Gdyby nie to, forumowicze tutaj robili by zdjęcia kitami - a spójrz w stopki. W sklepach za szybką te obiektywy też nie leżą - ale w internetowych - spoko. Itd.

Ja przy wyborze w ogóle olałem sprawę popularności sprzętu. Rzut oka w ficzery - kasetka rulez. Sprawdziłem jeno, czy da się coś dokupić do tego - da się, bez większego problemu. Decyzja prosta.

[ Dodano: 2007-03-11, 22:44 ]
tomecki, sorry, ale ja coś myśle, że Ty w ogóle masz niełatwo, skoro tyle się wozisz z decyzją wyboru systemu (chciałeś zjechankę, to masz :-P ).
 
SamiSwoi
[Usunięty]
Zdano przykładowo, że w sensie, że zniknie dystrybucja na Polske czy jakieś wsparcie techniczne. W tej chwili mały jest rynek wtórny Pentaxa w Polsce co zauważłem w porównaniu, dla mnie to krok życiowy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
przykładowe wsparcie na grupach jest mniejsze

No to jeszcze napiszę, że to właśnie forum było jedną z rzeczy, które mnie przekonały. Co jak co, ale na brak wsparcia tu nie można narzekać :-) Znow - tak jak wcześniej - w C i N będziesz miał 10 takich forów i 100x więcej userów na każdym - czy ilość przełoży się na jakość? Nie sądzę.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf, szczerze to już dawno wybrałem, a teraz tylko kompletuje $ w skarpecie na to co bym chciał, ale już widzę kres mojej męki 8-)
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
To jest fikcyjny problem. Obecnie z kazdego miejsca w Europie możesz zakupić co chcesz. Granice zniknęły. Ale z włąsnego doświadczenia widzę, że przed Tobą długa droga do decyzji.

Ps. Kup Pentaxa.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
SamiSwoi, jeśli zarabiasz na foceniu i zamierzasz obstawić się słoikami za 20k każdy - to oczywiście - tylko C i N. Dla mnie, jako amatora, nie ma to aż takiego znaczenia. Jesli za dwa lata zamkną Pentaxa (co się nie stanie :), to nadal będę mógł robić kasetką zdjęcia. Za kolejne 2 lata zmienię system, albo przerzuce się na pleśniaki :-) Ale tu trzeba uwzględnić też - jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia? Myslę, że znikome. Pentax jest na fali mocno wznoszącej. To widać, słychać i czuć. Choćby po wzroście liczby użytkowników tego forum (jestem tu od niedawna, ale tak twierdzą tubylcy, a ja im wierzę ;-) )

[ Dodano: 2007-03-11, 22:55 ]
Poza tym - to co napisał Lebiad jest w 100% prawdą. Canon, o ile mnie pamięć nie myli, właśnie zamknął oddział w Polsce! I co? I nic. Globalizacja. Puszki pentax i tak odsyła do naprawy do Niemiec. Najbliższy serwis laptopa mojej żony jest w Czechach (a takie laptopy - Sony, są w Polsce popularne i nikt nie powie, że to niszowy sprzęt). Więc...
 
SamiSwoi
[Usunięty]
bEEf Jestem amatorem. Co bedzie za kilka lat to czas przyniesie. Bardzo mnie zastanowił system Pentaxa swoja jakoscią obiektywów i solidnościa sprzętu. Co do N i C nie chodzi mi o marketing bo to jest właśnie tylko marketing. Szczerze nie znam firmy na tyle żeby jej zaufać całkowicie (być może z uwagi właśnie na popularność),stad właśnie mój post. Nie ma na przykład segmentu małego profi.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
I jeszcze jedno ;-)
Cytat
proponuje zamknac...

milo, takie pytania zawsze się będą pojawiać. Jeden tydzień - i sytuacja na rynku może się zmienić, więc starsze dyskusję mogą być nieaktualne. Mogą dojść nowi pentaxianie, którzy mogą rzucić swoje 3 grosze, jest szansa, że niekoniecznie bezwartościowe.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
SamiSwoi napisał/a:
przykładowo, że w sensie, że zniknie dystrybucja na Polske czy jakieś wsparcie techniczne. W tej chwili mały jest rynek wtórny Pentaxa w Polsce co zauważłem w porównaniu, dla mnie to krok życiowy

Z dystrybucją nie widzę problemu, jesteśmy w UE, więc tuż za miedzą masz dystrybutora i serwis, po za tym rynek nie znosi pustki. Nie będzie Apollo to będzie inna firma albo Pentax Polska.
SamiSwoi napisał/a:
Szczerze nie znam firmy na tyle żeby jej zaufać całkowicie

A ja dowiedziałem się o Pentaksie w 1982 roku, postanowiłem zaufać i tak zostało do dziś.
 
SamiSwoi
[Usunięty]
Lebiad Nie tak długa decyzja bo teraz foce pożyczonym d70s, kasa leży i trza się zdecydować. Być moze to sa rozterki niepotrzebne, ale wiadomo że jak sie kupi kilka szkieł to juz odrotu nie ma, a od tego chce zacząć.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Nie ma na przykład segmentu małego profi.

No nie ma. Ale może mieć będzie :-) Kadyszka już jest takim semi-profi, nie ma powodu zakładać, że firma nie radzi sobie z technologią. Poza tym ja to nazywam syndromem "Canon EOS 400 jest najlepszy, bo 1D ma Full Frame". Dla mnie wystarczy świadomość, że jeśli kasetka przestanie mi wystarczać - będę miał na co zmienić (kadyszkę lub następce).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
Poza tym ja to nazywam syndromem "Canon EOS 400 jest najlepszy, bo 1D ma Full Frame"
o, dobrze powiedziane. Na tym jedzie cały marketing Canona :-) A marketing Pentaxa jedzie na tym.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach