Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, to jest obiekt do nienawidzenia...
http://forums.dpreview.co...thread=22413158

"I won three auctions that I was interested in today. The prize one for me was a Pentax K28mm f2 in E+ condition with case - a somewhat rare collectible, and I probably overpaid, but it was worth it to me. It completes my collection of all eleven Pentax 28mm K-mount lenses.
I now have all the 28s, all the 35s, all the 50s, all the 85s, and all the 135s. Still working on the 100s... Love that old FF glass!"


W skrócie, facet właśnie dokupił ostatnie szkło (K 28/2), którego mu brakowało do kolekcji pleśniaków. Ma wszystkie 28 (jedenaście), 35, 50, 85 i 135-tki. Ciągle pracuje nad 100-kami.

Pokazujcie ten post swoim żonom/kochankom, kiedy będą was wyzywać od dziwaków.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nienormalny :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Eeee... zaraz tam nienormalny - raczej kapusniak :lol:

Pzdr
Spinner
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
<tryb zazdrość on>

I hate him :!: :!: :!: cholerny zboczeniec :evil: nic dziwnego że szkieł mało i drogo pewnie więcej jest takich. Jak znam życie to on nawet ich nie używa po prostu ma AAAAAAAAA. Poniekąd rozumiem zapędy kolekcjonerskie, ale mieć żeby mieć to jednak trochę chore.

:-P

<tryb zazdrość off>

edit: kurde miałem racje, cytat z postu maniaka Pana mam wszystkie (odpowiedz na pytanie czy uzywa tych szkieł) "Good question. I use some of them but probably do most of my shooting with 3 or 4 zooms and the same number of primes. The Limiteds are too good to leave on the shelf!" :evil:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:
nic dziwnego że szkieł mało i drogo

Jak mu się skończy nić żywota, to jakaś wnuczka wystawi to wszystko na eB**u z opisem "Kolekcja fotograficzna mojego dziadka. 124 szt. różnego sprzętu, ale kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pytania postaram sie odpowiedzieć, jeśli będę w stanie".
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
"Kółko wyskalowane w metrach porusza się płynnie, a to z cyferkami - skokowo"
Sam taki opis na allegro widziałem ;-)
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
A widzieliście tego K2.8/30 na ebay który na kilka godzin przed końcem spowodował palpitację mojego serca swoją ceną???????????????? 60 zł.

No ale pojawił się rycerz w czarnej zbroii i wyrwał kwiatuszek za 710 zł.

Rany jak ja cierpiałem......
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
awakqwq napisał/a:
mieć żeby mieć to jednak trochę chore

Ciii - jest tu jeden taki (choć daleko), co ma gabinet wytapetowany pleśniakami na "P"
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
oczywiście gromadzenie sprzętu w takiej ilości poza aspektem kolekcjonerskim jest niezasadne, ale jeśli byłoby mnie stać, też z chęcią równie bezzasadnie zgromadziłbym sobie kolekcję jakiejś serii, np. M :mrgreen:
Pozazdrościć kasy, cierpliwości i ... długości półki :roll:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref, Rozumiem kolekcjonowanie znaczków, etykiet od :-B , modeli kolejowych. Ale już kolekcjonowanie pralek, odkurzaczy, el. maszynek do golenia, czy odtwarzaczy MP3 jakoś do mnie nie trafia. A do tej drugiej kategorii zaliczyłbym obiektywy.

[ Dodano: 2007-03-12, 17:01 ]
Oczywiście mam na myśli obiektywy spełniające to samo zadanie.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fajna by mial stopke na forum :D
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Poniekąd rozumiem zapędy kolekcjonerskie, ale mieć żeby mieć to jednak trochę chore.


Ty sam sobie zaprzeczasz, albo rozumiesz, co to jest kolekcjonowanie albo nie. Bo co to jest kolekcjonowanie czegos? Miec zeby miec i dlaczego uwazasz, ze jest to chore? :shock:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
PiotrB. napisał/a:
Ty sam sobie zaprzeczasz, albo rozumiesz, co to jest kolekcjonowanie albo nie. Bo co to jest kolekcjonowanie czegos? Miec zeby miec i dlaczego uwazasz, ze jest to chore?


No wlasnie, bo jak sie cos zbiera to chce sie miec tego jak najwiecej, ew uzbierac wszystko... A pozniej zawsze mozna szukac egzemplarzy w lepszym stanie... itd itp
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja np. zbieram korpusy Pentaksa, nie zbieram szkiel. To jest moj plan, powolutku. W koncu, moze bede jedynym polskim kolekcjonerem korpusow Pentaksa? :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB., szczerze życzę Ci sukcesów na tym polu. Zwłaszcza, jeśli jakimś nowszym produktem uwiecznisz kolekcję i pokażesz :mrgreen: , bo wtedy będziemy mięli dowód, że nie tylko Włosi i Amerykanie zbierają Pentaksa...
A na PPD to chyba zrobimy jakieś zbiorowe zdjęcie sprzętu nie? Podeślemy PiotrowiB. żeby wiedział, że nie próżnujemy tu w grajdole naszym :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
PiotrB. napisał/a:
awakqwq napisał/a:
Poniekąd rozumiem zapędy kolekcjonerskie, ale mieć żeby mieć to jednak trochę chore.


Ty sam sobie zaprzeczasz, albo rozumiesz, co to jest kolekcjonowanie albo nie. Bo co to jest kolekcjonowanie czegos? Miec zeby miec i dlaczego uwazasz, ze jest to chore? :shock:


Przeprasza "wypadło" słowo obietywy: mieć obietywy żeby mieć...

Po prostu uważam podobnie jak emigrant, że obietktywy to dziwna rzecz do zbierania. Generalnie jak przeczytasz całość to jest to żart (lekka zazdrość, że samemu nie mozna mieć kilku pleśniaków (po jednym z każdej ogniskowej)) ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jakoś nie mogę się z Wami zgodzić. Co prawda dla mnie kolekcjonerstwo jest trochę poniżej upodobań związanych z bielizną lateksową, ale samo zbieractwo tyczyć może przecież przeróżnych cudeniek. Np. Jarek zbiera skarpetki, Tref przymiotniki, Sołtys ludzi na PPD a ja m.in. bad sectory na HDD. Dziwną rzeczą do zbierania byłoby np. uzębienie Tomeckiego, po tym jak już sobie kupi tego Canona. Ale obiektywy?
 
r0man  Dołączył: 15 Sty 2007
ja tego goscia w pełni rozumiem.

w tych starych szkłach M i K jest coś niezwykłego.

kiedy biorę je do ręki czuję jakąś więź z tymi, którzy je kiedyś używali.

a poza tym: jakością wykonania górują nad wieloma dzisiejszymi kostrukcjami, optycznie są często tak samo dobre - a dodatkowo - dzięki kompatybilności Pentaxa i SMC - są też w pełni użyteczne.

jak dla mnie to wystarczy, żeby je zbierać.

no ale ja stary jestem ;-)
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Zgadzam się z opozycją 8-)

Zbieranie szkiełek jest tak samo satysfakcjonujące jak zbieranie kufli do piwa :mrgreen:

Tak więc moi drodzy, jeżeli licytujecie jakieś szkiełko na allegro to zerknijcie za siebie, moze poczujecie mój oddech na waszych spoconych plecach ;-) :mrgreen: :lol: :-B

Na 100% mogę siebie określić jako zbieracza tych szkiełek.
Co prawda na etapie głębokiego studiowania i uczenia się ( jak to na początku ).

Canis
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
CanisLupus napisał/a:
Zbieranie szkiełek jest tak samo satysfakcjonujące jak zbieranie kufli do piwa

Może i prawda, ale jak pomyślę, że ktoś mnie ubiegł w zakupie tylko i wyłącznie w celu postawienia przedmiotu użytkowego, sprawnego, na półce w celach wyłącznie estetycznych, to wybaczcie ale nie mogę przejść z tym do porządku dziennego :evil:
Przypomina mi się sytuacja z takiego filmu Pieczki, grającego gospodarza. Też tak miał, a co - nie stać go? Na górze pod kluczem :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach