arob  Dołączył: 01 Gru 2009
Pentax K-r : testy , recenzje , opinie
Dzięki MacRayers za znalezienie chyba pierwszego testu K-r

"Chyba jeden z pierwszych testów K-r :
http://www.photographyblo...ntax_kr_review/

[EDIT by sołtys: poprawiłem link do testu, bo był błędnie wpisany]
 
Karoll  Dołączył: 05 Sty 2010
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
"The focusing system seems to have been upgraded from earlier Pentax models and snaps in very smartly, with no hunting or indecision. In daylight it has no trouble keeping up with the frame rate. This performance is well maintained in very low light levels and even dim street lighting at night does not prevent the camera from confidently locking on."


i to mi sie podoba...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
paradziqs napisał/a:
i to mi sie podoba...

... a mi najbardziej ocena końcowa : same plusy (bardzo wysoko oceniony od uchwytu po zdjęcia jakie wyrzuca) i na siłę znalezione minusy : brak uszczelnień i brak osłony przeciwsłonecznej w kicie...
;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
na siłę znalezione minusy : brak uszczelnień i brak osłony przeciwsłonecznej w kicie...

Brak uszczelnień, przy tej klasie sprzętu, to faktycznie na siłę ale brak osłony przeciwsłonecznej, to dla mnie, jednak znaczny minus.
 

niezgod  Dołączył: 03 Cze 2009
plwk napisał/a:
... ale brak osłony przeciwsłonecznej, to dla mnie, jednak znaczny minus.


na szczęście taki minus, jeżeli komuś doskwiera, można zlikwidować we własnym zakresie. W przeciwieństwie do np. samodzielnej wymiany kiepskiej matrycy ;-)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
niezgod napisał/a:
kiepskiej matrycy

widzę ę niektórzy już wydali wyrok :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Myślałem niedawno że zakupię K-r ale spodziewana cena ostudziła mój zapał i nabyłem Samsunga NX10.
A teraz kiedy wstępnie obejrzałem zdjęcia na Ph.Blog, na kórych stwierdzam mocno obcięte drobne detale (podobnie jak w przypadku K-x zapewne przez odszumianie RAWów :-P ) to nie żałuję decyzji.
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
Kfan napisał/a:
Myślałem niedawno że zakupię K-r ale spodziewana cena ostudziła mój zapał i nabyłem Samsunga NX10.
A teraz kiedy wstępnie obejrzałem zdjęcia na Ph.Blog, na kórych stwierdzam mocno obcięte drobne detale (podobnie jak w przypadku K-x zapewne przez odszumianie RAWów :-P ) to nie żałuję decyzji.


A pomyślałeś przypadkiem, żeby wyłączyć odszumianie czy tak zwyczajnie a priori założyłeś sobie, że NX10 robi to lepiej?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
capo_, daj spokój , niektórzy muszą utwierdzić się w tym że zrobili dobrze że kupili to co kupili :evilsmile: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
capo_ napisał/a:
A pomyślałeś przypadkiem, żeby wyłączyć odszumianie czy tak zwyczajnie a priori założyłeś sobie, że NX10 robi to lepiej?


Odniosłem się do sampli z Ph. Blog wykonanych na niskich ISO i jpg nic więcej.
Pozostaje porównac RAWy ale nie miałem czasu ich pobrać i porównać.
Nie wiem jak w przypadku K-r ale jpgi z NX10 na 100% są odszumione i to zbyt mocno o czym wiem bo juz go używam więc Twoja myśl nic tu nie wnosi...

Fafniak Masz rację każdy szuka potwierdzenia, że dobrze zrobił.
Sądzisz, że zrobiłem źle?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Kfan - nie wiem jaka fotografia Cię interesuje, ale jako były użytkownik lustrzanek sądze że zrobiłeś źle ;-) (mam nx10)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Morg Dlaczego tak uważasz?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Porównując NX10 do K-r, ten pierwszy wypada blado: gorsza matryca, sporo wolniejszy AF i wcale nie taki celny, gorszy wizjer, gorsza ogólna prędkość działania, mniej klatek na sekundę, praktycznie żaden wybór obiektywów... Jedyne zalety NX10 w porównaniu do K-r to rozmiar + świetny naleśnik i dlatego go wybrałem ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Morg napisał/a:
Porównując NX10 do K-r, ten pierwszy wypada blado: gorsza matryca,
Z tym bym polemizował zwłaszcza po obejrzeniu zdjęć...
sporo wolniejszy AF i wcale nie taki celny,
Nie mam porównania więc się nie wypowiem ale mam porównanie do Nikona D90 i nie rozpaczam z tego powodu a z celnością nie mam problemu a w D90 owszem miewałem
gorszy wizjer,
Ale lepszy i szybszy LV natomiast wizjer w K-r nie powala - jak już to dla mnie musi być minimalnie taki jak w D90/K5, zrestą w muzealnym DSie miałem lepszy
gorsza ogólna prędkość działania, klatek na sekundę,
Nie mam porównania ale i tak mi to rybka bo NX jest dla mnie wystarczająco szybki - od DSa na pewno szybszy mimo "kontrastowego" AF
praktycznie żaden wybór obiektywów...
Też mi rybka i tak wszystkich nie kupię, nalesnik + 18-200 OIS (tu mam jedynie niewiadomą w kwestii jakości) na wycieczki to dla mnie ok. 75% zapotrzebowanie.
Z kolei jak się uprę to podepnę każdy obiektyw z Nikona, Canona, Pentaxa lub Sony oraz M42.
Jedynie z m4/3 się nie da. Do K-r natomiast jedynie K lub Mxx..

Jedyne zalety NX10 w porównaniu do K-r to rozmiar + świetny naleśnik i dlatego go wybrałem ;-)


Ten argument który podałeś ma jeszcze jeden aspekt CENA! Ile kosztowałby K-r w takiej "konfiguracji"? No i dostaniesz do niego stałkę 30 mm ostrą od F2?
35 mm jak dla mnie już jest nieco "przydługawa" bo czasem trudniej coś objąć w kadrze.
30 mm to chyba tylko Sigma F1,4 nieco wielka i droga.
Rozmiar dla mnie jako turysty ma ogromne znaczenie aczkolwiek nie chcę rezygnować z ergonomii i daltego wolę 10tkę od np setki sonowego NEXa lub PENa gdzie zresztą matryca 4/3 osobiście mi nie leży..

No a teraz najważniejsze - jakość obrazu -obejrzyj dokładniej te sample z K_r - już pierwsza fotka w lewym górnym rogu na Photography Blog prezentuje abberacjie jak z Fuji S100FS i to na przysłonie F8 i w pochmurną pogodę a z NXa praktycznie zerowe.
Jest to o tyle dziwne, że nie mialem takiego zjawiska na DSowym kicie.
Detaliczność np wieżyczek na moście na zdjęciu z NXa widać co tam na wieżyczce za pokrycie jest a z K-r hmm szara powierzchnia.
To tylko w porównaniu jpgów a wiemy (przynajmniej ja wiem), że z NXowego RAWA można wycisnąć dużo więcej detalu bo jpgi nie wiedzieć czemu mają zaimplementowane zbyt mocne odszumianie.
Generalnie K-r ze specyfikacji bardzo mi się podoba szczególnie system zasilania i funkcje a nie podoba mi sie wizjer (podobnie jak we wszystkich lustrzankach tego typu)no i jak na taką cenę same zdjęcia testowe nie zachwycają..
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
Kfan napisał/a:
capo_ napisał/a:
A pomyślałeś przypadkiem, żeby wyłączyć odszumianie czy tak zwyczajnie a priori założyłeś sobie, że NX10 robi to lepiej?


Odniosłem się do sampli z Ph. Blog wykonanych na niskich ISO i jpg nic więcej.
Pozostaje porównac RAWy ale nie miałem czasu ich pobrać i porównać.
Nie wiem jak w przypadku K-r ale jpgi z NX10 na 100% są odszumione i to zbyt mocno o czym wiem bo juz go używam więc Twoja myśl nic tu nie wnosi...


Ogarnij się trochę, a później na spokojnie przeczytaj cytowany teraz i wcześniejszy Twój post bo strasznie się miotasz.
 
Langus  Dołączył: 28 Paź 2010
piotrlg napisał/a:
A jak jest z AF w K-r? W wątku o K-5 chwalą jego (tzn K-5) AF, a tutaj nie znalazłem opinii i nim. Jakieś porównanie do K-5, K-x etc?


K-r vs K-x
i
K-r vs K-x LV

A tak w ogóle to strasznie ucichło i tutaj i na zagranicznych forach o K-r. Dalej koledzy użytkownicy KaRetki (bo już co najmniej kilku Was tutaj siedzi) - pisać pisać pisać. Bo też chcę kupić ale najpierw muszę mieć 100% pewności dobrego wyboru (:

Pozdrówki
 

Jarek100  Dołączył: 22 Lis 2009
Jeszcze jeden (słabiutki) test i ... mało zaskakująca końcowa konkluzja. http://www.photoradar.com...ntax-k-r-review
 

Sound  Dołączył: 31 Sie 2010
ja też dorzucę jedno pytanie
z opisu na dpreview wynika, że poszerzono możliwości ustawień kręcenia filmów w porównaniu z k-x, czy można regulować iso? Wnioskując z filmików na youtube w k-x jest to możliwe z obiektywem analogowym...kit odpada.
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Takie oto cosik znalazłem:
http://forums.dpreview.co...essage=36732756

http://www.flickr.com/pho...N08/5113655132/


Niestety nie testuje póki co mojego K-r bo nie mam na to czasu :/ takie życie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach