Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Może nie są to "testy, recenzje, opinie", ale nie widziałem, gdzie wkleić :-)
http://www.pcworld.pl/new...ropienstwo.html
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
kris81pl napisał/a:
Kupujesz? :)


w przyszlym roku bede polowal na k-5..
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Życzę powodzenia :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przemi napisał/a:
rynek wtórny jak to w P ciut ubog
ale i użytkowników mniej, więc i chętnych na zakup mniej, więc się wyrównuje :-D
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
przemi napisał/a:
Ku mojemu rozczarowaniu wątek o k-r jakby coś obumarł niestety, a ja stoję na skrzyżowaniu i do końca nie wiem w którą stronę iść, czy ma to być k-r, czy D90 może jakiś przechodzony ciut.

D90 jest teraz bardzo tani a jest to korpus z wyższej niż K-r półeczki.
Dostaniesz przede wszystkim dobry AF i lepszy wizjer oraz ergonomię (np górny wyświetlacz).
Jesli nie przeszkadza Ci waga tej cegiełki to bardzo dobry wybór zdjecia z kita 18-105VR wychodzą zadowalajaco ostre aczkolwiek też czasem nie doostrzy w punkt niemniej w porównaniu do Pentaxa jest o dużo lepszy.
Jedno co mi w Nikonie nie pasuje to interfejs komunikacji z operatorem jakoś mi nie podchodzi no ale to kwestia przyzwyczajenia.

Póki co cieszę się swoim backupem Samsungiem NX10 - 99% trafności AF w każdych warunkach i ostre wolne od abberacji fot nawet z kita o stałce nie mówiąc.
Ten aparat można teraz nabyć względnie tanio wiec proponuję się i nad nim zastanowić skoro masz ograniczenia budzętowe bo tu dostaniesz aparat z kitem i stałka albo i dwoma.
Ja przynajmniej się cieszę że nie czekałem na K-r...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
W najnowszym DFV test .....Kurka
DFV
Czyli Pentax w przedświątecznym okresie "zawładnął" mediami ;)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
jest pierwsza strona artykułu a gdzie dalsze częsci - tak jakbym musiał przerwać w połowie przepysznego obiadu :mrgreen:
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
bo tylko 1 strone pokazali u siebie w ''zwiastunie'' http://www.dfv.pl/w_numerze.html?id=1198

a w e-kiosku nadal nie ma nowego nr ;/

 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
zaskakuje tylko porównianie poziomu szumów w tabeli na końcu. Wg testu k-x i k-r sa minimalnie gorsze jesli chodzi o poziom szumów od d90.
A teraz porównajcie sobie wykresu testu optłycznych k-x i d90 tam akurat jest odwrotnie k-x jest minimalnie lepszy od d90
Co test to wynik :->

[ Dodano: 2010-12-13, 16:36 ]
ale ogólnie rewelacja ;-)
 

Jarek100  Dołączył: 22 Lis 2009
A ten teścik był? Jaśli tak to przepraszam ( :oops: przegapiłem?) Porównajcie ISO od 200 do 800 z N 5000. dalej chyba bardziej spodziewane.
http://www.digitalcamerar...eview=pentax+kr
 
Langus  Dołączył: 28 Paź 2010
No i mamy test KaRetki na PentaxForums
 
yehood  Dołączył: 26 Paź 2010
Witam.
Milcząc sam sobie nagrabiłem. Skasowano mi po roku milczenia konto;/
Śledzę ten wątek jak i ze zrozumiałych względów zdecydowanie bardzie rozbudowany o k5 i postanowiłem (za zgodą Martineza) podzielić się swoimi wypocinami na temat Kurka czy jak go tu nazywacie Kredki. Miałem okazję pobawić się przedprodukcyjnym modelem testowym jak też produkcyjniakiem.
W linku mój osobisty, całkowicie subiektywny i zupełnie nietechniczny "test". W galerii zaś fotki z "warszawskiego PKS-u" gdzie go sobie sprawdzałem.
Szkła; 18-55 wr, DA 16-45, Fa 50 f1.4 i Sigma 17-70 f2,8-4,5 + manualne starocia typu Jupiter 85mm. Lampa Metz 48 Af1
http://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?id=4774
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oki - wątek został podzielony.

Stary będzie dotyczył recenzji i testów w gazetach, na portalach, serwisach itp

A w nowym tym
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=774467
opinie, uwagi użytkowników.

Czyli jak w k-5 jest :-)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
http://www.slrclub.com/bb...desc=asc&no=207 wypasiony test ze znaczkami apratu .
 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
na optycznych jest już test pentaxa k-r
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
I potraktowali go naprawdę przyzwoicie :-D
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
Trudno, pewnych rzeczy nie zmienimy. Puszka broni się sama, zarówno Kiks, jak i Kret, czy jak go tam zwać. A porównywanie go do Nikona D300, czy Canona 50D, to nic innego, jak sygnał, że w swojej lidze ten aparat nie ma konkurencji.
Bez wątpienia Optyczni mają duzo większe możliwości przeprowadzenia rzetelnych testów, niż my, o czym zresztą świadczy fakt, jak wszyscy czekamy na testy, zamieszczone u nich. A to, jak później to zostanie podsumowane, w zasadzie każdego, kto jest w stanie wyrobić sobie własna opinię, nie powinno jakoś specjalnie obchodzić.
Tak mi się wydawa..., jak mówi moja córeczka ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Mnie rozbawiła ich wiara w to, że Pentax ich posłuchał i wprowadził zmiany w odpowiedzi na sugerowane przez nich niedociągnięcia.
Np.
Cytat
Choć parametry fizyczne wizjera nie zmieniły się, to jednak w końcu pojawiły się w nim diody sygnalizujące punkty autofokusu. Tego luksusu nie miał poprzednik K-x, ani jeszcze wcześniejszy model K-m.

Autor, zapomniał zauważyć, że ten luksus to było akurat okrojenie dwóch puszek z funkcjonalności, która była we wszystkich wcześniejszych korpusach, a nie jakaś nowinka niespotykana w świecie Pentaksa :-)

Ale generalnie test ma już wydźwięk raczej pozytywny.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Test standardowy z ubarwieniami typu " Pentax nas ( Optycznych) wysłuchał".
Za balans bieli aparat w podsumowaniu dostaje 0,74pkt, a testującemu nawet nie chciało się wspomnieć o "silnej korekcji przy" AWB w świetle żarowym.
Zawarta w podsumowaniu obrona tez z testu K-x - żałosna ( i tak my Optyczni wiemy najlepiej).
To zbytnie zadufanie w sobie mnie akurat razi.
Szukanie na siłę wad- typu " na mrozie akumulator sobie nie radzi" - też ma się nijak do poprzednich testów ( ktoś wcześniej wspominał o takich przypadkach?)
Za jpgi aparat dostaje 3,97pkt , gdy Nikon D300s - 5,5pkt a w teście czytamy że jpgi z tych aparatów wiele się nie różnią ( "dorównuje" K-r tym z D300)
Ogólnie ? Może być ;)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Blesso napisał/a:

Za balans bieli aparat w podsumowaniu dostaje 0,74pkt, a testującemu nawet nie chciało się wspomnieć o "silnej korekcji przy" AWB w świetle żarowym.

Tak jak w K-x, tak i w menu K-r odnajdziemy opcję, która włącza silniejsze działanie automatycznego balansu bieli przy świetle sztucznym. Po zastosowaniu tej funkcji do światła żarowego nie uzyskaliśmy jednak lepszych wyników. - jednak mu sie chcialo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach