AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Gunner oglądanie fotek podrukowanych - to zupełnie inna bajka, warto.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
K-r to naprawdę kawał dobrego sprzętu. Daje ogromne możliwości kreowania swoich fotograficznych wizji. Ma kilka niedociągnięć z którymi najwyraźniej należy się pogodzić i na swój sposób je łagodzić (było już o tym wiele razy więc nie powtarzam). Ale nie rzutuje to na negatywną ocenę.
Bardzo polubiłem ten aparat. Ostatnio często podpinam pod niego analogowe 'starocie' i odkrywam na nowo piękno fotografii :-) Świetnie mi się fotografuje starymi Heliosami, czy jasnym Revuenonem. To co bym zmienił to matówkę do manualnego ostrzenia, choć udało mi się dojść już do pewnej powtarzalności i celności przy dobrym świetle dziennym. Przy świetle sztucznym ogromnie ułatwia pracę Live View, którego wcześniej tak naprawdę nie używałem, ale okazało się, że przy analogowych stałkach daje ogromną poprawę celności i to nawet bez powiększania wizji.
Kolejna rzecz to możliwość zasilania z akumulatorów AA. Mam kilka kompletów Kodaka (odpowiedniki Enelopów) - polecam. Komplet starcza na więcej zdjęć niż oryginalny aku.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam ten model wszystkim niezdecydowanym. :-B
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
mtb napisał/a:
Ale nie rzutuje to na negatywną ocenę.
Chyba pozytywną ocenę.. :-) Pozdrawiam
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
moj kochan K-R juz w domku, mialam odebrac w sobote ale nie wytrzymalam i o 21 dnia wczorajszego zakupilam cudenko.

Pierwsze wraznia bardzo subiektywne, poki co szczery zachwyt nowym aparatem AF bardzo szybki i prezycyjny za jakis czas sprawdze czy moja kredka posiada FF/BF ale poki co dla frajdy strzelam fotki na programie auto :P

Zanim zdecydowalam ze K-R to wlasnie TO rozwazalam wybor pomiedzy: K-R, Lumix G3, Samsung Nx11 oraz Nikon D3100. Po przeczytaniu wielu testow, opinii wybor wachal sie pomiedzy D3100 i K-r z przewaga na K-R ale trzeba bylo is do sklepu wymacac, sprzawdzic czy to i owo.

Nie mam duzego doswiadczenia z lustrznakami ani jakimkolwiek aparatem rozwinietymi opcjami, nigdy nie ostrzylam recznie, nie wiem co to jest przyslona. Ale oko podobno mam :P

Z 4 macanych aparatow w mojej lapce najlepiej lezal K-R mimo ze aparat dosc ciezkawy w porowaniu z reszta. Stojac tym samym miejscu pod wielka jarzeniowka i fotografujac kubek sprzedawcy z odleglosci 3 metrow K-R zaskoczyl mnie bardzo szybkim AF. Skubaniec zlapal ostrosc w doslownie sekunde. W tym tescie najwolniej ostrosc zlapal NX11 i Nikon3100. Nigdy w zyciu nie ostrzylam aparatem recznie, z K-r poszlo jakos intuicyjnie ot nagle zapalam za obiektyw i poszlo samo :)

z 4 macanych aparatow K-R chodzi najglosniej, dla wielu to wada apartu , dla mnie zaleta :)

Poki co czytam instrukcje i nadrabiam zalegosci :)
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
starduscik napisał/a:
za jakis czas sprawdze czy moja kredka posiada FF/BF ...



... Nie mam duzego doswiadczenia z lustrznakami ani jakimkolwiek aparatem rozwinietymi opcjami, nigdy nie ostrzylam recznie, nie wiem co to jest przyslona.



no comments
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
Promocja111 napisał/a:
starduscik napisał/a:
za jakis czas sprawdze czy moja kredka posiada FF/BF ...



... Nie mam duzego doswiadczenia z lustrznakami ani jakimkolwiek aparatem rozwinietymi opcjami, nigdy nie ostrzylam recznie, nie wiem co to jest przyslona.



no comments


no prosze poza tajnikami fotografii znasz i angielski... nice :)

kazdy kiedys zaczynal, nikt z ' wiedza' sie nie urodzil. Na forum przeczytalam jak sprawdzic FF/BF jest na tyle jasno wyjasnione, ze i JA sobie poradze ;)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
starduscik napisał/a:
przeczytalam jak sprawdzic FF/BF jest na tyle jasno wyjasnione, ze i JA sobie poradze
One question: Po kiego ... :?: :shock:
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Takie rzeczy sprawdza się ewentualnie jak coś nie gra. Problem-> szukanie powodu. Nie na odwrót.

Gratuluje zakupu. Dobry wybór z tej całej paczki.
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
czytajac forum spotakalm sie z FF/BF problemem wsrod K-r, a chce sprawdzic z czystej ciekawosci czy moj aparat takze ma ta przypadlosc.... czyli nie sprawdzac?
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
starduscik napisał/a:
czytajac forum spotakalm sie z FF/BF problemem wsrod K-r, a chce sprawdzic z czystej ciekawosci czy moj aparat takze ma ta przypadlosc.... czyli nie sprawdzac?


Zależy, jeśli trafi się na w miarę ok egzemplarz nie powinno być problemu, prawdopodobnie nie zauważysz, jak będzie tak jak u mnie (miałem 2 korpusy i to samo ) nie będziesz w stanie zrobić ostrego zdjęcia poniżej F 5.6 przy świetle klasycznej żarówki....a w ogóle światła 2500-3500K :/

Życzę aby okazał się tym "dobrym" i wiele radości z fotografowania, K-r to naprawdę świetny aparat.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
p.21 - precyzyjna regulacja AF

Wygląda na to, że można zostawić tą funkcję w pozycji wł. i nie wpływa na skróceniu zużycia baterii jak w K-x i debug mode?

 
former  Dołączył: 05 Lis 2009
Ja też mam K-r.Nie mam żadnych problemów z ostrzeniem nawet przy żarówkach.Owszem zdarzają się wpadki/b.rzadko/i,lecz winię siebie a nie nie aparat.Polecam go z czystym sumieniem.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Cytat
Wygląda na to, że można zostawić tą funkcję w pozycji wł. i nie wpływa na skróceniu zużycia baterii jak w K-x i debug mode?

W debug mode baterie zżera nie korekta AFu, a ciągle włączony LCD :-)
 
amarcin  Dołączył: 02 Lis 2008
Witam
Po wielkim zamieszaniu nabyłem w końcu nowy korpus tj. K-r.
Po przesiadce z K10D jestem bardzo zadowolony, choć z uwagi na wagę K-r to odnoszę wrażenie że jest to aparacik... ale to tylko pozory.

Mam jednak pewien problemik - wraz k -r w opakowaniu była instrukcja do K-5 (szkoda że nie odwrotnie :) ). Proszę o info gdzie mogę znaleść PDF z instrukcją do K-r.
Nurtuje mnie teraz zagadnienie do jakiej wielości karty SD obsługuje K-r ? No ale i sama instrukcja też by sie przydała... nie od parady ma pewnie ze 200 stron.

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wrzuć adres e-mail.
 
amarcin  Dołączył: 02 Lis 2008
amarcin2012 maupa yahoo.pl

dzięki
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Nie podawaj tak nigdy adresu e-mail. Spamboty zaraz Cię zasypią mailami.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ech ta niecelność AF przy ciepłym świetle... Nie mam niebieskiego filtra... wiem, wiem zabiera światło itd. ale czy próbował ktoś obejść problem tym sposobem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach