Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Następcy K10D i K100D jeszcze w tym roku?
www.pentaxforums.com/foru...y-strategy.html - chyba warto przeczytać...
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Choorrrroba! Nie wiem, czy się martwić, czy cieszyć. Kadyszka mi na razie ucieka i za parę miesięcy (kiedy uda mi się wreszcie uzbierać) mogę mieć dylemat - brać starą, czy czekać na nową? ;-)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
hmmm tak sadziłem że za szybko k10 by stracił popularnośc gdyby w tym roku cos wyszło nowego
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Ale konkretów to tam nie widać (niech mnie w razie potrzeby poprawią bieglejsi w lengłydżu). W wypadku kadyszki zasadnicza różnica może polegać tylko na literce przy dziesiątce (coś jak 70s Nikona). Bo następca K100 na bank będzie miał 10 Mpix.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
IMO mogą przegiąć pałę ze zbyt częstym wypuszczaniem puszek. Ale - następca kasetki z matrycą 10MP + napęd USM + kosmetyczne zmiany - to ma sens. Tylko co można zmienić w kadyszce? Po tak krótkim czasie? Mając i tak przewagę w naładowaniu ficzerami od konkurencji? Tu raczej mogą tylko wkurzyć tych, co zakupili puchę i już mają "poprzednią generację" i zmiejszyć sprzedaż kadyszek - post Korby choćby o tym świadczy ;-)

[ Dodano: 2007-03-12, 22:12 ]
Korba, nie, konkretów zero.

[ Dodano: 2007-03-12, 22:14 ]
To ja muszę powiedzieć, że cieszę się, że kupiełem kasetkę jeszcze z 6MP :-) Naprawdę, dla mnie to lepszy ficzer niż 10MP. I to fajne ISO 1600. Chyba, że będzie to zupełnie inna matryca, ale wątpię.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sylwiusz przeciekł, że napoczątku przyszłego roku zobaczymy dwie puszki. Jedna, to z całą pewnością następca lub upgrade Kasetki. Rodzą się spekulacje, co do drugiego body.
Dowcip polega oczywiście jeszcze tylko na zróżnicowaniu pojęcia premiera i wprowadzenie do sprzedaży - jak zwykle w przypadku Pentaksa.

 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
bEEf napisał/a:
Tylko co można zmienić w kadyszce? Po tak krótkim czasie? Mając i tak przewagę w naładowaniu ficzerami od konkurencji?

Też się nad tym zastanawiam i wychodzi mi, że na razie nie będzie więcej upgrade'ów firmwaru :-D . Nowa kadyszka dostanie po prostu lepsze oprogramowanie (także matrycy). I żeby nie było problemów z autofocusem - korektę FF/BF z pamięcią dla konkretnych szkieł :mrgreen: .

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Korba - może zostać wykastrowana - jak np. DL w stosunku do DSa. Lub w drugą stronę: można dołożyć gniazdko synchro, 1/8000, 5-6 fpsów i sprzedawać o 500$ drożej.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Michu, w każdym z tych wypadków nie będę miał dylematu, którą kupić ;-) .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, kastracja a'la DL nie ma sensu zupełnie żadnego - bo wyjdzie im kasetka. A z dokładek - no gniazdko prosto, resztę trudniej.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu, może zostawią K110D żeby mieć coś taniego, potem K100sD dołożą 10mpix i wycieraczkę, kadyszka zostaje, no i pewnie kajedynkę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A tak w ogóle, to co napisano w tym wywiadzie? Tak dla ograniczonych umysłowo bym prosił.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Trochę bla,bla... Nic nie powiedzieli konkretnego.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
w wywiadzie jest wyraźna wskazówka że nowe aparaty (albo aparat) będą w sprzedaży przed Świetami, i to na tyle by starczyło na świąteczne zakupy wszystkim zainteresowanym, oraz że cykl projektowania jest już w zasadzie zakończony.

[ Dodano: 2007-03-12, 21:47 ]
acha, aparat wyższej klasy jest jeszcze na etapie planowania.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tia, zobaczymy... Kiedy to mało być 645D? :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ambicja sprzedaży - 20% rynku DSLR w ciągu 2-3 lat (1 do 1.5 mln z 8mln przewidywanej wielkości rynku). Nieźle.

[ Dodano: 2007-03-12, 21:56 ]
i jeszcze wspomniana plotka, że 645D pokazywany na PMA jest działającym aparatem (a nie rzeźbą z plastiku).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K100 musi mieć upgrade. Gdzieś mi mignęło, że Sony właśnie zamiata tokarki skrobiące 6MPxl matryce.
Pytanie tylko: wsadzą do Kasetki 10MPxl i zrobią upgrade na zasadzie D40x, czy też pokażą nowe body - chociażby z jakimiś frędzelkami - by zaznaczyć nowość i w ten sposób zachęcić do zakupu nowej zabawki.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nie bardzo rozumiem zamieszenia wokół kolejnej planowanej puszki. k100d właściwie nowa, k10d nowa?? Jakość nie bardzo słychać żeby komuś czegoś brakowało?? Ja rozumiem miłośników Olka i Sony wiem czemu czekają na premierę z utęsknieniem, ale Pentaksiarze??

Stawiam, że następne body to będzie następca k100d władują 10Mpix matryce i USM.

Ja tam zbieram na szkła i wydłużającą się listę akcesoriów, puszkę już mam inna nie jest potrzebna.

bEEf jestem tego samego zdania. Często używam ISO 1600 a tu akurat 6M jest lepsze niż 10M


cześć
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, gościu był w wywiadzie bardzo stanowczy że nie będzie już nigdy więcej "pozornie nowych wersji" tak jak np DL2 , i że każdy nowy model będzie miał faktycznie nową wartość. Więc wniosek że będzie coś więcej niż wymiana matrycy - np. IMHO nie byłoby sensu wypuszczanie nowego korpusu bez zasilania obiektywów SDM. No i przydałby się większy bufor ...

[ Dodano: 2007-03-13, 07:14 ]
awakqwq, niektórym brakuje TTLa , nie zaszkodzi ulepszony PCB (tj. transport analogowego sygnału z matrycy do konwertera AD), nie zaszkodzi dopieścić przetwarzania w PRIME (lepsze ustalenie poziomu czerni), niektórym przydałaby się lepsza (jakościowo) kompresja JPEGów, można wstawić 3" telewizor (o większej rozdzielczości), mnie osobiście baaardzo by się podobała matówka 98% (albo więcej) ... jest trochę możliwości. A już rewelacyjnie byłoby mieć odrobinę większą matrycę (np x1.3) z większą dynamiką 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Też tak podejrzewam. Zapewne dodadzą 22bitowy przetwornik do wersji entry. Ale na sam TTL bym specjalnie nie liczył. A z tą matrycą x1,3 to chyba jednak nie bardzo. Zapewne prędzej x1,1. Chociaż to już bardziej zależy od Sony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach