gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Carena TZ 250 multi-dedicated
Witam, jestem w posiadaniu takowej lampy i używam jej z manualnym body (Porst Compact Reflex SP) wykorzystując wbudowaną automatykę lampy. Chciałem się dowiedzieć jednak, czy to, że lampa ta ma styki z dedykacją dla Pentax-a (i innych systemów) oznacza, że pracuje ona automatycznie w TTL-u, tzn. czy jeśli kupię sobie wreszcie DS-a (tudzież GX-1S) to czy będę z nią mógł pracować w TTL-u, czy też lampa musi mieć napisane na obudowie konkretnie, że obsługuje TTL? Czy może oznacza to, że wykorzystam ją tak samo z korpusem DL jak i DS tylko do pracy w trybie automatyki lampy, albo na ustawieniach ręcznych.

Nadal nie wybrałem czy kupię DL czy Samsunga GX-1S, zastanawiam się czy wykorzystam ten TTL DS-a, czy może kupić po prostu DL-kę (póki jeszcze są) i kiedyś dołożyć do lepszej lampy, a olać różnicę w wizjerze, bufor i wymienną matówkę.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
DL obsłuży niestety tylko P-TTL. Dlaczego niestety? Mam wrażenie, że przedbłysk zwiększa prawdopodobieńswto zmróżenia oczu u fotografowanej osoby. Nie robiłem może dużo zdjęć w tym trybie, ale na te kilkadziesiąt dało się zauważyć ów mankament. Na pewno nie występował (a jeśli to zdecydowanie rzadziej) gdy używałem lampy tylko z TTL (metz 40Mz3i). Druga sprawa, to jak zachowa się DL z lampą P-TTL i obiektywem nie A? W ist D nie wysyła przedbłysku, więc aparat przechodzi w zwykły TTL - jeśli się mylę, to skorygujcie. Chyba skłaniałbym się ku Samsungowi, ale oczywiście jest jeszcze różniaca w cenia.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Lampa Carena
Co właściwie daje dedykacja lampy, czy przy podłączeniu takiej lampy (do *ist-a DL) będę miał ustawiony automatycznie najkrótszy czas synchronizacji z lampą, lampa nie pozwoli mi na zrobienie zdjęcia zanim się nie naładuje i będę miał w wizjerze informację o naładowanej lampie?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: Lampa Carena
gebi napisał/a:
Co właściwie daje dedykacja lampy, czy przy podłączeniu takiej lampy (do *ist-a DL) będę miał ustawiony automatycznie najkrótszy czas synchronizacji z lampą, lampa nie pozwoli mi na zrobienie zdjęcia zanim się nie naładuje i będę miał w wizjerze informację o naładowanej lampie?


Między innymi tak to właśnie jest. (DS) Dodatkowo tą funkcjonalność można wyłaczyć w menu - czyli albo czeka albo nie czeka na naładowanie lampy. To znaczy tak to jest z wbudowaną, wnioskuję że z dedykowaną też.
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
To i ja się podepnę - nie wie w końcu ktoś czy Samsung wspólpracuje z lampami w trybie TTL? Nie mam kurczę jak tego sprawdzić gdyż w okolicy nie ma sklepu gdzie byłyby lampy dla pentaxa i z TTL (byłem i w MM i w komisie foto). Swego czasu ktos mówił mi tutaj, że w komorze lustra powinien być czujnik TTL tylko jak on wygląda? (jakby ktos mógł podrzucić mi schemat/fotkę wnętrza body z zaznaczonym tym czujnikiem - będę ogromnie wdzięczny). Ewentualnie jak ktos z LBN miał takową lampę i chwilkę czasu moglibyśmy się jakos zgadać. W instrukcji nie mogę się niestety doczytać nic na ten temat.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach