fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Niestety z Samsungiem GX-10 nie działa nawet w nowej wersji.Program nie wykrywa aparatu, a na górnym wyświetlaczu pojawia się napis PC moge tylko kopiować dane z karty a nie ma mowy o robieniu zdjęć .Może ktoś pomoże ?W menu aparatu jest tylko do wyboru port USB jako PC lub Printer
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
fredik33, skontaktuj się z właścicielem wątku - tkosem - jeżeli będziesz współpracował, to myślę że w miarę szybko programik będzie potrafił obsługiwać sama gx-10 ;-)
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
opiszon napisał/a:
fredik33, skontaktuj się z właścicielem wątku - tkosem - jeżeli będziesz współpracował, to myślę że w miarę szybko programik będzie potrafił obsługiwać sama gx-10 ;-)


Tak skontaktowałem się i nawet wypuścił nową wersje ale program nie wykrywa aparatu.
Morze jest w k-10 jakaś opcja w menu co nie ma samsung .
jest tylko Usb -PC lub printer i to wszystko
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Witaj!
to fantastycznie - dzięki temu programowi moje studio jest niemal profesjonalne!
Ściągnąłem :
PK_Tether - pracuje
*
PK periodic shooting - pracuje
*
PKRemote for Windows - ten jakiegoś pliku nie widzi i się nie otwiera.
1. nie wiem czy jest konieczny skoro poprzednie działają?... Mam Win7 x64. IE jakiś też jest podobno (bo używam Mozilli). :-P

2. czy jest jakaś wersja na połączenie WLAN?
3. Czy tak samo będzie działać przez radio?
Widziałem karty SD Eye-Fi , ale nie wiem czy by obsługiwały przesyłanie RAW. Czy ktoś już ich używał?

Oj , apetyt rośnie w miarę jedzenia... 8-)
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
PK_Tether działa z Samsungiem GX-10. Tomasz Kłos jest wspaniały !!!!!!!!!!!!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MAX581 napisał/a:
2. czy jest jakaś wersja na połączenie WLAN?
3. Czy tak samo będzie działać przez radio?
czym się różni WLAN od "radia" wg Ciebie, bo ja nie widzę różnicy

w jaki sposób chciałbyś uzyskać kontrolę nad aparatem przez interfejs Wi-Fi, którego żaden z Pentaxów nie posiada :?:

karty Eye-Fi to sprzęt niezależny od aparatu - nie da się przy ich pomocy przejąć kontroli nad aparatem (to by się użytkownik zdziwił) a jedynie zgrać z nic bezprzewodowo zdjęcia

fredik33, cieszymy się razem z Tobą :-D
 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
Nie było by dobrym pomysłem lekkie posprzątanie, zmiana nazwy, i podpięcie tematu na górze?
Kolega odwalił kawał dobrej roboty :-B , która zasługuję na uznanie, a i wielu pewnie skorzysta jak będzie lepiej widoczny... tak to co raz wątek gdzieś "ginie"
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
opiszon napisał/a:
MAX581 napisał/a:
2. czy jest jakaś wersja na połączenie WLAN?
3. Czy tak samo będzie działać przez radio?
czym się różni WLAN od "radia" wg Ciebie, bo ja nie widzę różnicy

Napisałem raz WLAN, drugi radio, trzeci pewnie WiFi... żeby nie pisać cały czas masło maślane... Teraz jasne? :-P
opiszon napisał/a:
w jaki sposób chciałbyś uzyskać kontrolę nad aparatem przez interfejs Wi-Fi, którego żaden z Pentaxów nie posiada :?:

Właśnie przez cytowaną przez Ciebie kartę radiową SD . Jeśli bez programiku Tomka moglem przez kabel tylko zgrać zdjęcia, a teraz mam kontrolę nad aparatem , to jeśli z taka kartą normalnie też zgrywa sie zdjęcia , to z programem powinno się dać robić to co za pomocą kabla.
Stąd moje , cytowane przez Ciebie pytania.
Jeśli próbowałeś takiego wariantu i nie działało - napisz.

A jeżeli komus się ta sztuka udała , wdzięczny byłbym za opis. :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MAX581, nie próbowałem, ale jestem na 99,(9)% pewien, że nikt nie kłopotał się, żeby implementować na złączu karty SD komunikację z aparatem inną niż nagrywanie plików

choć - pewnie gdyby zrobić odpowiedni firmware, to wszystko by się dało
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Może by i się dało , jeśli styki karty na to pozwolą - mogą nie mieć kontaktu z częścią odpowiedzialną za sterowanie z aparatem... ;-) takiego połączenia żaden firmware nie zrobi... :-P
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
U mnie program ten nie działa. Wszystko jest połączone, komputer nie zgłasza peoblemów. Migawka sie wyzwala ale zdjecia nie sa zapisywane, ani na kompie, ani na karcie pamieci. Aparat K10D, win7 32 bit.
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
artusduszek napisał/a:
ani na kompie,
czy nie utworzył sobie domyślnego folderu :?: :idea:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Ja bym Koledze proponował uruchomienie możliwości płacenia np. 5EUR, 5$ przez PayPal - takie programy - a szczególnie ich rozwijanie - wymagają czasu i wytrwałości. Zapał jest i pewnie będzie nadal, ale wytrwałości może zabraknąć. Trzeba więc wspomóc Kolegę w bojach. :-B

P.S. Nie zauważyłem DONATE na dole strony. ;-)
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
Jakiś tam folder utworzył (niepamietam jaki) ale potem mu zmieniłem. Pamietam, ze jak chciałem użyć jakegoś pentaxowego programu do sterowania aparatem to miałem taki sam problem. Niby działał i wszystko można było regulować ale zdjec nie zobaczyłem.
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
Kilka pytań z mojej strony;

1. Rozumiem, że współpraca jest z k-5 (wyczytałem na stronie)
2. Czy istnieje możliwość czasowego wyzwalania migawki? np, co 10sekund?
3. Długie naświetlanie zapewne jest taka opcja?


Jeżeli ktoś ma chwilę i mógłby to sprawdzić, to bardzo bym prosił :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bucik napisał/a:
2. Czy istnieje możliwość czasowego wyzwalania migawki? np, co 10sekund?

To zapewnia Ci body.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Ten program budzi duże nadzieje. Może jak będzie trochę starszy... na razie u mnie (K-x, Win7) wykonuje tylko dwa zdjęcia i się wiesza. Połączenie USB -aparat też lubi zrywać, może to jednak wina hardwaru.
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
Wczoraj sprawdziłem ze swoim K-R i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :) Wszystko pięknie działa, przy wyższych czułościach pokazują się zielone pasy, ale kto używa większych czułości gdy ma aparat podłączony do laptopa? Moja mała uwaga - przydałby się histogram, na którym możnaby bezpośrednio po zrobieniu zdjęcia zobaczyć jak jest naswietlone.

I jeszcze jedno, chociaż nie wiem czy wykonalne - Live View z poziomu laptopa :) - to by było już spełnienie moich wszystkich marzeń.

Generalnie - dziękuję za program i za to, że ktoś się za to zabrał Wielkie :-B !
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Taki program to rozszerzenie możliwości aparatu. Można by się zająć animacją poklatkową.
Jestem ciekaw czy program działa z Samsungiem GX-20 albo czy jest jakiś inny program do obsługi tego aparatu z komputera.
 
urtext  Dołączył: 05 Lip 2010
Witam!

adeer napisał/a:


I jeszcze jedno, chociaż nie wiem czy wykonalne - Live View z poziomu laptopa :) - to by było już spełnienie moich wszystkich marzeń.



Jeśli sygnał Live View pojawia się na wyjściu telewizyjnym z aparatu (w K-x chyba tak jest), to można ten analogowy sygnał podłączyć do framegrabbera (urządzenie do przechwytywania analogowego sygnału wideo i jego konwersji do postaci cyfrowej) i jego z kolei podłączyć do komputera. Wtedy będzie podgląd na żywo w oprogramowaniu sterującym tym urządzonkiem. U mnie w pracy tak są podłączone aparaty kompaktowe Olympusa do mikroskopu i komputera. Program do zdalnego sterowania aparatem tylko robi zdjęcie.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach