wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
[fotografowie] Fajny cytat z wywiadu z Kenną
Fajny, mądry cytat:

Cytat
[...]I’ve also tried to do this with the technical side of photography. People ask me what lens do I use? I don’t even know, most times. They’ll ask what films I use? Well, it depends where I buy the film! If I’m in Japan I use Fuji because it happens to be readily available in Japan. If I’m in France I’ll buy Agfa, Ilford or Kodak. I find that when one has worked long enough, technical know-how becomes almost irrelevant. In photography, it’s not difficult to reach a technical level where you don’t need to think about the technique any more. I think there is far too much literature and far too much emphasis upon the techniques of photography. The make of camera and type of film we happen to use has little bearing on the results.


W wolnym tłumaczeniu:

Cytat
[...]Próbowałem także zaadaptować ten sposób myślenia na potrzeby fotografii. Ludzie często pytają mnie: jakiego obiektywu używasz? Prawdę mówiąc, najczęściej nie wiem. Pytają, jakich używam filmów. Używam takich, jakie mogę kupić w miejscu, w którym jestem! W Japonii jest to Fuji, bo tam można je dostać w większości miejsc. We Francji to Agfa, Ilford albo Kodak. Wydaje mi się, że jeżeli pracuje się z fotografią wystarczająco długo, osiągnięcie poziomu technicznego, na którym nie trzeba myśleć o zagadnieniach technicznych nie jest problemem. Myślę, że jest zdecydowanie za dużo literatury traktującej o zagadnieniach technicznych i, że kładzie się na nie za duży nacisk. Rodzaj aparatu i filmu ma tak naprawdę bardzo znikomy wpływ na efekt końcowy Twojej pracy.


Za http://www.michaelkenna.net/ivlens.php

Zdrówko!
W
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wojtekk, nie podcinaj skrzydeł ...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
SeizeThePicture napisał/a:
wojtekk, nie podcinaj skrzydeł ...


Dyć to stymulacja, panie! Żeby zrzucić łańcuchy masturbacyjnego demona :D

Żartuję, oczywiście. Pomyślałem po prostu, że to stymulujące. I prawdziwe.
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
wojtekk, sam sie o tym przekonałem robiąc fotki FED3 na jedynym dostępnym w sobieszewie na zwykłym filmie Kodak Color 200/36 i ... rozpiętość na odbitkach jest za duża dla mojego płaszczaka :)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
krzpob napisał/a:
wojtekk, sam sie o tym przekonałem robiąc fotki FED3 na jedynym dostępnym w sobieszewie na zwykłym filmie Kodak Color 200/36 i ... rozpiętość na odbitkach jest za duża dla mojego płaszczaka :)


A to ciekawy miks myśli Kenny ze wsparciem czystej fascynacji techniką. :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
krzpob, musisz kupić lepszy skaner za słaby model masz. Powinieneś wejść w półkę pro mz.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
White napisał/a:
krzpob, musisz kupić lepszy skaner za słaby model masz. Powinieneś wejść w półkę pro mz.


:-B
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wojtekk napisał/a:
A to ciekawy miks myśli Kenny ze wsparciem czystej fascynacji techniką


:-D

Na nic zdają się rady i nawoływania. Do tego trzeba samemu dojść. Po prostu przejśc przez etapy:

1) Bida: 1 aparat, 1 obiektyw, najteńszy negatyw - zabawa fotografią
2) Rozpusta: 5 aparatów, 10 obiektywów, 20 negatywów, ciągłe zmiany i myślenie o tym. - zabawa sprzętem
3) Dojrzałość: te same aparaty, te same obiektywy, sprawdzone negatywy - zabawa fotografią.

PS. nie zgadzam się, że więcej książek technicznych niż innych (wyjąwszy ksiązki na temat fotoszhopa).

Tylko, że to tych innych zaliczam też książki: Fotografia podróżnicza, fotografia kreatywna, fotografia jakas tam bez tajemnic...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wojtekk napisał/a:
Pomyślałem po prostu, że to stymulujące. I prawdziwe.

Wydaje mi się, że kto ma to wiedzieć, to wie... ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
SeizeThePicture napisał/a:
Wydaje mi się, że kto ma to wiedzieć, to wie... ;-)


Nie zaszkodzi edukować. Nakręcać. Stymulować. Popychać. Ja sam ciągle tego potrzebuję. Myślę, że każdy tego jakoś tam potrzebuje w swojej fotografii...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wojtekk napisał/a:
Nie zaszkodzi edukować. Nakręcać. Stymulować. Popychać. Ja sam ciągle tego potrzebuję. Myślę, że każdy tego jakoś tam potrzebuje w swojej fotografii...


Wolę mieć dupę siną od kopniaków do działania, a nie od siedzenia.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Mnie szalenie motywuje przeogromna ilość strzałów migawki, wobec nielicznych zdjęć które mi się podobają... wobec całej masy która idzie/powinna iść do kosza. A czy to czajka czy pentaks... cyfra czy analuuuuug. Na razie mam z cyfrą rozbrat...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:

Na nic zdają się rady i nawoływania. Do tego trzeba samemu dojść. Po prostu przejśc przez etapy:


Otoz to, cos podobnego chcialem napisac. Przeciez ten gosc fotografuje 35 lat! Dokladnie tak samo jest z kazdym innym fotografem o podobnym stazu, na pytanie o sprzet popatrzy na Ciebie dziwnie i zmieni temat, na jakis blizszy zyciu.

A jezeli tak jak np. ja fotografuje zaledwie 5 lat, z czego ciut swiadomiej od 3 lat i w dodatku w weekendy. No to mam chyba prawo jarac sie tym FinePixem X100 za 6 tysiakow i wzdychac do M9??? :mrgreen:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wojtekk, a cytat jak najbardziej dobry, trafny! :-B
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alekw napisał/a:
A jezeli tak jak np. ja fotografuje zaledwie 5 lat, z czego ciut swiadomiej od 3 lat i w dodatku w weekendy. No to mam chyba prawo jarac sie tym FinePixem X100 za 6 tysiakow i wzdychac do M9??? :mrgreen:


Prawo to masz, Aleksandrze, nie tylko do tego - tak jak każdy :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw napisał/a:
A jezeli tak jak np. ja fotografuje zaledwie 5 lat, z czego ciut swiadomiej od 3 lat i w dodatku w weekendy. No to mam chyba prawo jarac sie tym FinePixem X100 za 6 tysiakow i wzdychac do M9???


O tak, mam sprzęt niemal idealny, a i tak się głupio zastanawiam, co by to było gdybym miał M6 :-P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
jorge.martinez napisał/a:
O tak, mam sprzęt niemal idealny, a i tak się głupio zastanawiam, co by to było gdybym miał M6 :-P


Miał byś M6 i nic ponadto. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
White napisał/a:
Miał byś M6 i nic ponadto.


Wiem.

Co nie zmienia faktu.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
alekw napisał/a:
A jezeli tak jak np. ja fotografuje zaledwie 5 lat, z czego ciut swiadomiej od 3 lat i w dodatku w weekendy. No to mam chyba prawo jarac sie tym FinePixem X100 za 6 tysiakow i wzdychac do M9???


O tak, mam sprzęt niemal idealny, a i tak się głupio zastanawiam, co by to było gdybym miał M6 :-P


Gdybys pojechal robic street w Bytomiu to mialbys go jeden dzien ;-) :mrgreen:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
I temat: "Jeden dzień z M6 w Bytomiu" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach