wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Szalik napisał/a:
kupilbym sobie jakis dobry obiektywik 55-135
Po pierwsze jesli juz to 50-135 ... ale to nie jest obiektyw do wszystkiego. Moze lepiej nowy 18-135 ?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
wuzet... czemu w jednym rzędzie stawiasz naprawdę dobrą gwiazdkę i "kita" o którym jeszcze niewiele osób może cokolwiek powiedziec ??
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
espresso - rezerwuje!! ;-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Jeśli będę zmieniał puszkę, na K-7 lub K-5- mam kadyszkę - to właściwie z jednego powodu. Głośności migawki. Reszta jest ok, ale ja lubię raczej ciche sprzęty.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to K-5 :mrgreen: . Moja jest prawie niesłyszalna :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Panowie Szalik już jest na giełdzie tak więc kolejny K-5 będzie na forum ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
espresso, mysle ze za * mozna brac min. 2000zl...
 
Szalik  Dołączył: 18 Kwi 2010
espresso

Widze, ze masz K-5

I jak sie ona sprawuje ? miales wczesniej moze K-7 ? Jakies porownania, czy roznica jest bardzo duża

Mi jedyne czego brakuje w moim aparacie to tego że przy slabym swietle przydało by sie to wieksze ISO które pozwoli mi skrocic czas migawki i zdjecie nie bedzie poruszone no i szumy beda mniejsze. W codziennej fotografi ma to dość spore znaczenie.

Mam nadzieje, że na dpreview pojawi sie wkrótce jakiś teścik i zobacze rzeczywiście co jest wart K-5 a raczej czy warto sie przesiadać z K-7

pozdr.

Poki co skupie sie na szkłach bo jednak chce zostac w sys pentaxa. On ma to cos. A jak trzymam aparat w rękach to się po prostu ciesze :D .

W koncu to ponoc fotograf robi zdjecia a nie aparat... ;)

pozdr.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
paradziqs napisał/a:
espresso, mysle ze za * mozna brac min. 2000zl...

Za używaną DA* 50-135 kwota 2000 zł. to raczej max. niż min. :lol:
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Benek - nie znajdziesz DA50-135 za MAX 2000... chyba, że jakimś fartem ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No dobra. Nie 2000 ale 2100 zł.
Tutaj fakty:
http://allegro.pl/listing...&st=gtext&buy=0

:-D

P.S. Zresztą moją opchnąłem w wakacje w podobnej cenie. :->
Moim zdaniem dobrze utrzymana używka z polską gwarancją jest warta - góra - 2200-2300 zł.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Ja dorzucę swoje 3 grosze.

Jestem w podobnej sytuacji co autor posta. Jednak po dłuuugich przemyśleniach doszedłem do wniosku iż zostaje z k7. K5 to na razie "hot stuff" i liczę że cena do wakacji spadnie znacząco. Za tę kasę którą musiałbym dorzucić do k5 po sprzedaży k7 postanowiłem kupić 15ltd i 35 2.4.

To taka moja rozkminka ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mas7odon napisał/a:
Jestem w podobnej sytuacji co autor posta. Jednak po dłuuugich przemyśleniach doszedłem do wniosku iż zostaje z k7. K5 to na razie "hot stuff" i liczę że cena do wakacji spadnie znacząco. Za tę kasę którą musiałbym dorzucić do k5 po sprzedaży k7 postanowiłem kupić 15ltd i 35 2.4.

Popieram. :mrgreen:
Gdybym miał ograniczone fundusze, też wolałbym mieć k-7 + DA 15/4 + DA 35/2.4 niż k-5 + DA 18-55.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Ja również biorę na wstrzymanie i czekam na K-3 :) K-5 jest niezłym sprzętem, ale liczę, że jego następca będzie jeszcze lepszy. Całość podyktowana jest oczywiście ekonomią. Posiadanie cały czas puszki na topie ma swoją cenę. Zmiana puszki co 2-3 modele daje naprawdę znaczący przeskok jakościowy.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Wymiana K-7 -> K-5 niekoniecznie ma sens. Ale K-10/20 -> K-5 już jak najbardziej. Szalik, a do makro - oczywista oczywistość - DFA 100/2,8 - rewelacyjne szkło ew. w nowej wersji WR.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No ale jeśli ktoś:

- ma kasę i kaprys, lub
- koniecznie tu i teraz potrzebuje ISO 12800 takiego jak ISO 1600 w k-7, lub
- koniecznie tu i teraz dynamiki +3EV w porównaniu do k-7, lub
- skompletował szklarnię i teraz jedynie kolekcjonuje flagshipy z logo P

czemu nie?
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Szalik napisał/a:
W codziennej fotografi ma to dość spore znaczenie.

Chyba w conocnej.

Gdybym był w sytuacji jak autor, to zrobiłbym tak, jak pisze mas7odon
Ale ja się nie znam. Ja to nawet z k-m nie potrafię zbyt wiele wycisnąć.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Witam wszytkich
Swoją k-7 kupiłem po 10 miesiącach jak cena spadła z 5 klocków do 4
Proponuję poczekać.Pęd za nowinkami podobny jest do gonitwy za uciekającym zajączkiem.Lepiej zainwestować w obiektywy z * jak widać ceny trzymają się nieźle i po 5 latach można za nie kupić sobie k-3 :-D .I tak jestem zadowolony ,że pentaks pozwala nacieszyć sie zakupionym aparatem przynajmiej 2 lata.Jak pomyślę o sony gdzie co kwartał pojawia się nowa puszka to dopiero gonitwa.
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
Polecam klasyk czyli tamron sp di 90f/2,8 makro
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Się śmiejcie ale będąc ostatnio na forum KKM widzialem 18 -sto stronnicowy wątek o K5 i czy się na niego z Sony nie przesiąść - podobno niektórzy się przesiedli...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach