Szalik  Dołączył: 18 Kwi 2010
Dzieki za opinie i podpowiedzi.

Postanowilem, ze jednak zostane ze soim K-7

A za zaoszczedzone pieiadze zamiast dokladac do K-5 postanowilem zakupic :

1. Do makro The Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Limited macro za 1500 zł (dobra cena) ?

2. Pentax Zoom Normal-Telephoto SMCP-DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) do użytko ogólnego czytałem dobre opinie i recenzje o nim.

Czy znajdę coś lepszego według was ?

szczerze wolałbym cos do 200mm lub 250
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
1. Do makro The Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Limited macro za 1500 zł (dobra cena) ?

Jeśli koniecznie chcesz tę 50-tkę to luknij na giełdę forumową. Ja jednak poprę przedmówców i zaproponuję Tamrona 2,8/90 mm
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Szalik napisał/a:
Dzieki za opinie i podpowiedzi.

Postanowilem, ze jednak zostane ze soim K-7



To bardzo mądra decyzja IMHO.

Szalik napisał/a:


2. Pentax Zoom Normal-Telephoto SMCP-DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) do użytko ogólnego czytałem dobre opinie i recenzje o nim.




Mam to szkło i bardzo sobie je cenię.

Szalik napisał/a:


szczerze wolałbym cos do 200mm lub 250



To może warto zastanowić się nad *60-250?

Co do makro to nie mogę nić zasugerować. Ale spokojnie zdaj się na opinię Kolegów z forum.

maser napisał/a:
Się śmiejcie ale będąc ostatnio na forum KKM widzialem 18 -sto stronnicowy wątek o K5 i czy się na niego z Sony nie przesiąść - podobno niektórzy się przesiedli...


A dziwisz się ? Bo ja wcale.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Szalik napisał/a:
1. Do makro The Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Limited macro za 1500 zł (dobra cena) ?

Cena prawie sklepowa, ale szkło godne uwagi - pod warunkiem, że robisz szerokie makro. Do fotografii codziennej lepszym rozwiązaniem będzie a pewno DA35/2.4 - ma po prostu ładniejszy bokeh (nie taki nerwowy).
 
Szalik  Dołączył: 18 Kwi 2010
zastanawiam sie jaki bym osiagnal efekt z np. Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Limited macro i pierscieniem odwrotnego mocowania czy jak to sie tam zwie aby uzyskac jeszcze wieksze zblizenie.

Ktos sie bawi w cos takiego? Jakie sa efekty ?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Z pierścieniem odwrotnego mocowania efekt byłby prawdopodobnie mizerny. Ten obiektyw jest już przecież zaprojektowany do fotografii z bliska. Dodatkowe powiększenie (zwiększenie skali odwzorowania) można osiągnąć przez zastosowanie pierścienia pośredniego.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Szalik napisał/a:
zastanawiam sie jaki bym osiagnal efekt z np. Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Limited macro i pierscieniem odwrotnego mocowania czy jak to sie tam zwie aby uzyskac jeszcze wieksze zblizenie.

Szalik, a po co ci takie kombinacje norweskie? Nie lepiej wziąć od razu szkło macro o większej ogniskowej a uzupełnić je DA 35/2,4?
Zwłaszcza że 35/2,8 nie ma pierścienia przysłon.Jak zamierzasz przymykać otwór?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
andybond napisał/a:

Zwłaszcza że 35/2,8 nie ma pierścienia przysłon.Jak zamierzasz przymykać otwór?

Problem jest raczej odwrotnej natury - jak go otworzyć po odwrotnym zamocowaniu ;-)
Pewnie kawałek plastra rozwiązałby sprawę. Tylko do takich zabaw wystarczy zakupić jakiś tani manual.
DA 35/2.8 jak już napisano to pełnoprawny obiektyw makro z odwzorowaniem 1:1, tyle że o dość nietypowej jak na makro ogniskowej, która wymusza bliskie podejście do fotografowanego obiektu dla uzyskania tegoż 1:1.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
modrzew napisał/a:
andybond napisał/a:

Zwłaszcza że 35/2,8 nie ma pierścienia przysłon.Jak zamierzasz przymykać otwór?

Problem jest raczej odwrotnej natury

:oops: Napisałem odwrotnie jak myślałem :-/ modrzew,dzięki za korektę
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
andybond napisał/a:
Cytat
1. Do makro The Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Limited macro za 1500 zł (dobra cena) ?

Jeśli koniecznie chcesz tę 50-tkę to luknij na giełdę forumową. Ja jednak poprę przedmówców i zaproponuję Tamrona 2,8/90 mm

Zdecydowanie popieram ;-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
zdecydowanie FA, DFA100 / 2,8 - IMO lepszy niż T...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Pozwolicie, że skorzystam z wątku bo zszedł na macro?

Właśnie zakupiłem moją pierwszą lustrzankę Pentaxa K-7 - 740 euro to nie 1200 za które chodzi K-5 i teraz zaczynam za oszczędzone pieniądze kompletować szklarnię.
Kita już mam i teraz myślę o jakiejś stałce ok.35mm do reportażu a potem dokupię jeszcze Tamrona 17-50 ew. DA 17-70 i DA 55-300.
Chciałbym mieć jednak funkcję macro w którymś obiektywie a nie chcę specjalnie kupować do tego obiektywu bo macro robię b. rzadko.
Myślałem o tej nowej stałce 35mm/f2.4 ale potem przeczytałem. że 35/f2.8 ma funkcję macro i teraz się na nim zastanawiam bo miałbym uniwersalny obiektyw do reporterki - czasem używany też do macro.

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest min odległość ostrzenia przy macro i jak on sprawuje się w reporterce (bliki, szybkość i kultura pracy - ktoś wspomniał o brzydkim boketh?).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michciu76 napisał/a:
jaka jest min odległość ostrzenia przy macro

zgodnie z tą stroną http://pentax.org.pl/wiki...8_Macro_Limited
14cm licząc od płaszczyzny matrycy
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
Michciu76 kiedyś Ty tyle postów popełnił?

Dołączył: 08.09.2010
Posty: 16777215
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
pape napisał/a:
Michciu76 kiedyś Ty tyle postów popełnił?

Dołączył: 08.09.2010
Posty: 16777215



hehe... - widać szybki jestem :-D

A na poważnie to chyba od samego początku się zastanawiam skąd ta liczba na liczniku - myślałem też, że to tylko u mnie się wyświetla ;-)
Jeśli jakiś mod to czyta i są ku temu możliwości to poproszę o wyzerowanie licznika.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Michciu76 napisał/a:
od samego początku się zastanawiam skąd ta liczba na liczniku
A jak konta w banku zakładasz, to też tak masz? :roll:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Pentagram napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
od samego początku się zastanawiam skąd ta liczba na liczniku
A jak konta w banku zakładasz, to też tak masz? :roll:


No niestety nie :-(
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
A tak fajnie by było. :-|
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michciu76 napisał/a:
Jeśli jakiś mod to czyta i są ku temu możliwości to poproszę o wyzerowanie licznika.

Tylko admin ma techniczne możliwości.
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
Zastanawiam się nad zakupem K-7,K-5...
Coś mi się wydaje że w przypadku makro,szkoda kasy na K-5...
Co do DFA to miałem i szybko zmieniłem na tamrona :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach