matb  Dołączył: 02 Lis 2006
film 8mm?
Podczas remontu mieszkania mamy znalazłem kamerę, radziecką, w pełni mechaniczną, ciężką jak diabli. Z kompletem filtrów i oryginalnym (choć sfatygowanym) opakowaniem ;-)
Wyrzucić żal, na allegro wystawić się nie kalkuluje - pozostaje tylko skorzystać. No, ale tu problem mały ;-)
Czy ktoś wie gdzie (i za ile?) da się dostać film 8mm (taki zwykły, "standardowy", bo chyba są jeszcze jakieś wersje "super")? I czy jeszcze to da się gdzieś, jakoś wywołać?
Jakieś 20 lat temu pamiętyam nawet coś nią nakręciłem. Wtedy filmy (ORWO albo coś takiego) to się dało nabyć, a naświetlony wysyłało do producenta (?) do wywołania. Ale od tego czasu to się chyba co nieco zmieniło ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb, zerknij na www.czarno-biale.pl
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
FOMA produkuje do dzisiejszego dnia czarno-biały film w wersji 2x8 mm i 2xsuper 8 mm link do sklepu : http://www.fomafoto.pl/fi...y-c-18_1_6.html Może być jedynie większy problemik z wywołaniem, bo aczkolwiek chemia w zestawach też jest dostępna, to nie wiem czy posiadasz koreks do takich filmów, a usługowo to prawie nikt tego nie robi- wiem o jakims człowieku z Lublina, który tym sie zajmował- nawet robił OrwoUT18 !! Niestety nie mam dokładnych namiarów.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb napisał/a:
I czy jeszcze to da się gdzieś, jakoś wywołać?
chłopaki podali Ci miejsce gdzie kupić, a ja zagonię do ciemni - wołaj sam, cała przyjemność :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
chłopaki podali Ci miejsce gdzie kupić

nie tylko - tam gdzie podałem również wywołują :-P :-P :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nooo, to wcale nie jest takie trudne. :mrgreen: Jak pokazał się pierwszy Fomapan R100,to naczytawszy się o rewelacyjnej i dorównującej Agfowskiej SCALI tonalności tego materiału, będąc przejazdem w Ostrawie kupiłem kilka rolek ( 35 mm oczywiście ) Problem zrobił się po naświetleniu, bo chemię musiałem sam zestawić. Na szczęście był dostępny opis składu chemicznego wszystkich ( 8- ośmiu ) kąpieli i już po 5 tygodniach zdobywania składników miałem wywołane wszystkie , pięęękne czarno- białe slajdy. Faktycznie były rewelacyjne- ale czas obróbki - ok.3 h bez końcowego płukania i suszenia lekko dobijający. Ale za to składników niektórych mi zostało na tyle, że do dzis wywoływacz do papieru i D-23 jeszcze z nich robię :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Dzięki, dzięki, dzięki! No to zostanę filmofcem :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
nie tylko - tam gdzie podałem również wywołują
bylem ostatnio w nowej siedzibie sklepu. To co mnie uderzyło, to pan w kitlu :shock: za ladą. Normalnie jak w laboratorium, z tym, że tam nie ma miejsca na lab, zatem wołają chyba w WSF/WAF, bo z którąś z tych szkół mają/mięli umowę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach