matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mikroskop? luneta?
Zastanawiałem się, czy to temat do HP czy do działu "obiektywy i akcesoria" - ale niech tu pójdzie.
Sprawa jest taka - córka właśnie kończy 6 lat i trzeba prezent spasować. Subtelna indoktrynacja ojca spowodowała, że tym razem wcale nie chce zestawu dla księżniczki ani lalki Barbie. Tylko mikroskop ("to coś, co się ogląda różne małe rzeczy"), albo może lunetę ("takie żeby oglądać gwiazdy i księżyc") ;-)
Marzenia dzieci trzeba realizować (w miarę możliwości), to i stoję przed koniecznością nabycia takiej "zabawki". Ale się słabo orientuję w temacie - może ktoś ma doświadczenia i doradzi, czego szukać, czego unikać? Przypomnę, że to dla dziecka ma być, więc opcja "full wypas" nie jest obowiązkowa. Cenę też bym wolał umiarkowaną raczej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie czaruj - kup (dziecku oczywiście ;-) ) jakąś Sigmę albo Tamrona np. 75-300 z makro i masz trzy pieczenie na jednym ogniu :lol:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jest sporo takich mikroskopów cena chyba ~100 PLN. I więcej bym na coś takiego nie wydał. Zobacz sobie na allegro (jest co najmniej jeden sprzedawca specjalizujący się w takiej optyce - prym* - żeby nie było kryptoreklamy). Nie spodziewaj się nie wiadomo czego, nie mówiąc o optyce. W każdym razie co nieco da się zobaczyć, kilka gotowych preparatów będzie pewnie w zestawie, będzie też trochę "pomocy naukowych" do samodzielnego przygotowywania preparatów. Chyba, że chcesz tak naprawdę dla siebie kolejną zabawkę - wtedy polecam inną grupę produktów :mrgreen:
Podobnie jest z teleskopami - poczytaj opisy na allegro. Do zabawy będzie OK, a i z torbami nie puści. A jeśli się znudzi, to nie będzie dużego żalu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Enzo, dzieci "odziedziczyły" na razie po mnie starego Olka C-220, którym przez kilka lat standardowe gnioty z wycieczek wszelakich pstrykałem. I są wniebowzięte. Boję się, że jakbym w ramach urodzin dziecka obiektyw zafundował, to jeszcze poczułyby jakieś prawa do Kasetki - więc lepiej nie będę ryzykował ;-)
Pytanie jest takie, czy mikroskop za +/-100PLN z Allego to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto - bo to chińszczyzna, która przy trzecim użyciu się rozpadnie, a i wcześniej niewiele będzie widać.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niektóre mają 24-miesięczną gwarancję (Bresser). Kup, to się przekonasz :mrgreen: Niestety lepsze/dobre mikroskopy to już kilka/naście/set/tysięcy razy drożej.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
matb napisał/a:
Pytanie jest takie, czy mikroskop za +/-100PLN z Allego to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto - bo to chińszczyzna, która przy trzecim użyciu się rozpadnie, a i wcześniej niewiele będzie widać.

Gdyby to nie prezent dla dziecka, sprzedal bym Ci moj, ktory tezkupilem dla dzieciakow. To wyrob radziecki, w dobrym stanie, nieporysowany, stalowy, czarno lakierowany, dwa obiektywy, uchwyty pod profesjonalne szybki, regulacja kata, lustra. Stoi i sie kurzy.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
matb napisał/a:
córka właśnie kończy 6 lat [..] tym razem wcale nie chce zestawu dla księżniczki ani lalki Barbie


Nie mów! No to dałeś mi nadzieję :) Moja pod koniec tego roku będzie kończyła 6 - więc jest jeszcze nadzieja w tym roku na zmianę zainteresowań :-D Bo jak na razie, ku mojej bezradności, ciągle jest na etapie właśnie zestawów księżniczek barbie :)

Ale moje delikatne próby zaszczepienia innych zainteresowań nie idą na marne. Na ten przykład sprezentowałem jej ostatnio jednorazówkę Kodaka. I na dowód poniżej zamieszczam jedno ze zdjęć jej autorstwa z ostatniej (pierwszej) sesji :)

Tu chyba wykazała niezbyt różowe barbiowe spojrzenie na świat :)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
costa napisał/a:
Tu chyba wykazała niezbyt różowe barbiowe spojrzenie na świat :)

Ale to całkiem niebanalne spojrzenie. I takie całkiem niezłe street photo jej wyszło. Serio mówię, mi się fotka podoba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach