Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bardzo fajnie napisany poradnik, wielkie dzięki. Chyba sięgnę po ten program
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
opiszon,

działa, przez bramkę proxy działa , teraz tylko powiedzcie mi co mam powiedzieć jak będę jutro dzwonił do dostawcy neta., co mają włączyć,wyłączyć ,dodać ..... itd bo ja się za bardzo nie znam.


No i żeby nie było to poradnik jest super teraz jak widzę razem ze zdjęciami to już w ogóle.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Blesso - kawal dobrej roboty :-B
Uzywam XnView od lat, faktycznie maly programik z duzymi mozliwosciami :-)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Dzięki dla "Lenia" :mrgreen: za świetny poradnik. Osobiście jestem fanem programów pentaksowych, ale chyba zainstaluję sobie XnView na netbooku, bo co chwilę okazuję się, że tam też jakiś program do fotek trzeba mieć.

Dzięki - Blesso! :-B
Pozdrawiam,
Piotrek
 

eMZet  Dołączył: 29 Lip 2009
Piotrek K napisał/a:
...ale chyba zainstaluję sobie XnView na netbooku, bo co chwilę okazuję się, że tam też jakiś program do fotek trzeba mieć.


Może warto popatrzeć na portable ?
Tego nie używałem, ale z kilku innych jestem zadowolony.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
A darmowy Paint.NET (wymaga Framework .NET 3.5) obsługuje warstwy i jest bardzo intuicyjny.
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
Blesso, świetnie napisany poradnik:) Dzięki Tobie bardzo szybko przyswoiłem sobie ten program:)
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Ja również bardzo dziękuję. Świetnie napisana instrukcja. Zero problemów! :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bez CMS-a? A któż takiego badziewia używa... :-P
 
beat87  Dołączył: 27 Mar 2011
Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem program, który prawie nadaje się do moich potrzeb.
Potrzebuję połączyć dużą ilość obrazków w mozaikę. Problem jest w tym, że tworząc mozaikę XnView układa zaznaczone zdjęcia najpierw w wierszach a następnie w kolumnach, a ja potrzebował bym dokładne na odwrót. Teoretycznie mógł bym to zrobić łącząc zdjęcia najpierw w kolumny, a następnie w wiersze, ale trochę dużo roboty by z tym było.

Może zna ktoś jakiś sposób jak można zrobić coś takiego jak ja potrzebuj przy pomocy XnViewera, lub innego programu?
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
@jaad75: widocznie takie badziewie nie jest dla Ciebie. Idź wylewać te gorzkie żale na optyczne.pl i rób z Pentaxiarzy głupków.

@beat87: może Photoscape? On ma możliwość układania mozajek :) poszukaj na naszym forum, niedawno widziałem coś na ten temat
 
beat87  Dołączył: 27 Mar 2011
Niestety ale w Photoscape jest dokładnie ten sam problem
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
campanelli, głupków na Optyczne, to niektórzy "pentaksiarze" sami z siebie robią, niestety...
Natomiast używanie do obróbki programu bez zarządzania kolorem to bezsens taki sam, jak obróbka kolorów na nieskalibrowanym monitorze.
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
jaad75 napisał/a:
campanelli, głupków na Optyczne, to niektórzy "pentaksiarze" sami z siebie robią, niestety...
Natomiast używanie do obróbki programu bez zarządzania kolorem to bezsens taki sam, jak obróbka kolorów na nieskalibrowanym monitorze.

Pewnie wielu ten program będzie traktowało tylko jako przeglądarkę zdjęć i do drobnej korekty, tak, jak picasa czy inne. Ja sam używam jako przeglądarki picasy, bo od razu ładuje zdjęcia na bloga ;p
Nawet nie wiem co to jest CMS, ale jeśli ten program tego nie ma, to która prosta przeglądarka ma. Nieważne, widocznie ten program nie jest dla Ciebie:) Mi się podoba, ale sam bym dołożył np: możliwość obracania kadrowanego obszaru (bo póki co muszę do tego odpalać PS-a).

[ Dodano: 2011-03-30, 01:15 ]
campanelli napisał/a:
Niestety ale w Photoscape jest dokładnie ten sam problem

w photoscape jest chyba możliwość wyboru layoutu. z tego co pamiętam, to takie kolaże można na dwa sposoby robić w podmenu "strona"
 
beat87  Dołączył: 27 Mar 2011
przetestowałem tą opcje ale tutaj można tylko "ręcznie" układa każde zdjęcie. Chyba będę musiał sobie poradzić w jakiś inny sposób na przykład przez hurtową zmianę nazw wszystkich plików.
Chyba że ktoś zna jakiś inny program umożliwiający tworzenie mozaik?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Jak ustawić aby na podglądzie mieć zakładkę exif (tak jak na drugim obrazku w wątku)? Albo jeszcze lepiej, czy da się aby dane te były nałożone na obrazek w podglądzie.?
Wersja xnview to 1.96.5.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Zakładka EXIF da CI informacje o każdej wyświetlanej fotce. Wystarczy, że klikniesz na nią , a potem będziesz przeglądał fotki za pomocą kursorów .
Ale wcale nie musisz korzystać z tej opcji.
Wystarczy że zmusisz program, by w podpisie fotki zawarł informacje EXIF.
Jak to zrobić?
Wchodzisz w NARZĘDZIA-> OPCJE -> PRZEGLĄDARKA -> MINIATURY - i w zakładce ETYKIETA MINIATUR w prawym oknie umieścisz dane z exifu, które Cie interesują .



A tak to wygląda w przeglądarce [ nazwa pliku + model aparatu +ISO/przysłona/czas ]:


Pojawiła się nowa wersja tego oprogramowania o numerze 1.98
 
diegotm  Dołączył: 17 Lut 2011
A ja mam problem z szybkością działania - niestety w RAWach XnView nie daje u mnie rady, wczytuje plik 5 sekund. IrfanView wyświetla na bieżąco, nie trzeba czekać. Może wy macie jakiś sposób na przyspieszenie programu - ma rzeczywiście tyle możliwości, że aż szkoda go odstawiać:(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
diegotm napisał/a:
XnView nie daje u mnie rady, wczytuje plik 5 sekund. IrfanView wyświetla na bieżąco, nie trzeba czekać.
Bo Irfan pokazuje zaszyte w rawach jpgi.
Można mu to zmienić w opcjach, wtedy też będzie długo.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Do obróbki RAWów - XnView - nadaje się średnio, ale do jpgów jest baaardzo dobry ;)

Jeszcze małe info odnośnie wyświetlania Exifów.
Wcześniej podałem przykład jak można je wyświetlić w przeglądarce.

Ale jeśli ktoś chce mieć je dostępne nonstop w wyświetlarce (tam gdzie fotę obrabiamy) to służę :

NARZĘDZIA -> OPCJE->WYŚWIETLARKA
i zmieniamy pasek tytułu( bo tam się będą ukazywać dane)

Klikamy WSTAW i tam już można dostać małego oczopląsu ( ileż to informacji może się pojawić u góry ekranu).
Ważne - opis danej funkcji wpisujemy sobie ręcznie np "Przysłona" albo "Czas" i podajemy dany "znacznik".



A tak to wygląda w praktyce [ nazwa pliku , potem model aparatu i reszta danych - pamiętajcie - słowa: "czas" , " przysłona" " ISO " wpisujemy sami, najlepiej oddzielając wyrażenia spacją] .


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach