kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja tez zaczynalem jak mialem ok. 8 lat i tez smiena :->
Potem dostalem od wojka zenka 12xp. Mialem ok. 14 lat, zbudowalem czatownie i focilem pustulki z 50m piecdziesiatka Zdjecia do dupy, ale fajnie bylo. potem zamowilem sobie jupitera 300mm. Otrzymalem po paru miesiacach 200/4 ale robilem foty ptaszkom przez lata.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
bilder32 napisał/a:
Że fotografia jest dla tych ktorzy sie znaja.

Tak to próbowała mnie odwieść od zakupu lustrzanki moja rodzicielka... 10 lat temu. A ja na to "To się nauczę..." Pal licho, że to był Zenit. I co? - dalej robię analogiem, kocham slajdy.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
tref, nawet nie zwróciłem na to uwagi :lol:

Jarek Dabrowski napisał/a:
dobrze trafiłeś, tutaj sami swoi

Ciesze sie bo na jednym forum juz zdazyl mnie jeden koles zlac za to ze kupilem analoga ;-) Twierdził, że zrobiłem to tylko dlatego, że nie stać mnie na cyfrową lustrzanke... Prawda jest taka, że wystarczyłoby gdybym poczekał nie cały rok i kase jakoś by sie nazbierało :->

kivirovi napisał/a:
focilem pustulki z 50m piecdziesiatka Zdjecia do dupy, ale fajnie bylo. potem zamowilem sobie jupitera 300mm. Otrzymalem po paru miesiacach 200/4 ale robilem foty ptaszkom przez lata

Powiedzmy, że ja z tym obiektywem co mam nie będę się zbytnio "rzucał" :-P
Poczekam na teleobiektyw.

szpajchel napisał/a:
Tak to próbowała mnie odwieść od zakupu lustrzanki moja rodzicielka... 10 lat temu. A ja na to "To się nauczę..." Pal licho, że to był Zenit. I co? - dalej robię analogiem, kocham slajdy.

No właśnie to samo słyszałem i w sumie jeszcze słysze od starszej siostry i rodziców! Ale się tym nie przejmuje bo kiedy zobaczyli zdjecia z pierwszej kliszy i teraz z drugiej to powoli zaczynają rozumieć, że z fotografią nie skończę :lol: Wiem ze moje zdjecia maja wiele niedoskonałosci ale jak na pierwszy tydzien z lustrzanką to jestem z siebie zadowolony :-> Zobaczcie sami :-> http://picasaweb.google.c...uAnalagowegoMZ6
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bilder32, nie bój nic! Moja córka ma lat 6 i też pstryka tylko analogiem. Bo cyfrówki jej nie daję ;-) (a kompaktowa cyfranka zaliczyła zgon).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Twierdził, że zrobiłem to tylko dlatego, że nie stać mnie na cyfrową lustrzanke...

Hehe, no to ciekawe to musiało być forum i "ciekawy" kolega. Przekaż mu od nas pozrowienia i życz dalszych sukcesów w dziedzinie kolekcjonowania gadżetów ;-)

A fotki spoko - co do ostatniej, to mamy tu takiego jednego, co się tematem (koleje) mocno interesuje :-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bilder32: Masz bardzo dojrzałe spojrzenie na to co robisz. Nie słuchaj tych co dziwią się, że Ty zaczynasz od analoga. Większość ludzi tutaj obecnych w ten sposób zaczynało..... i tylko niewielu z nich do czegoś doszło :mrgreen:
Ja zaczynałem od Zenita E i Heliosa 2/58. Mój ś.p. Ojciec jak zobaczył moje pierwsze sarny nim sfotografowane rzekł tylko: marnowanie kliszy! Potem kupiłem Jupitera 4/200, potem przeszło przez moje łapy pare zenków, praktica i szkła M42, w końcu przed czterema laty dorosłem do Pentaxa :-)
Pozdrawiam i życze wielu udanych zdjęć.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Dzięki za wsparcie ;-) Ciesze sie, że trafiłem na to forum. Mam nadzieje, że kiedyś będę mógł stwierdzić "czegoś sie nauczyłem i jestem dobry w tym co robie dzięki tylu lat poznawania fotografii"
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zgodnie z zasadą "fajnie jest odkopać stary wątek" :-D

Smutne wiadomości:
Cytat
Japońskie stowarzyszenie producentów aparatów i urządzeń przetwarzających obraz (ang. Camera and Imaging Products Association, CIPA) po raz pierwszy w swej historii nie ujawniło wyników sprzedaży klasycznych, analogowych aparatów wykorzystujących nośniki pokryte solami srebra (tj. klisze fotograficzne). Zdaniem przedstawicieli organizacji, w Japonii sprzedano ich na tyle mało, że liczba ta mieści się w granicach błędu statystycznego.
Zestawienie dotyczące sprzedaży aparatów na rynku japońskim od 1951 roku przygotowywała organizacja Japan Camera Industry Association (JCIA). Od 2002 roku zajmuje się nim CIPA.

Tymczasem już od lat dziewięćdziesiątych XX wieku aparaty analogowe coraz szybciej ustępowały "cyfrówkom". Jak donoszą analitycy, w styczniu na rynek japoński zostały dostarczone zaledwie 1463 aparaty wykorzystujące kliszę fotograficzną. W lutym liczba ta jeszcze spadła - była na tyle mała, że mieściła się w granicach założonego błędu statystycznego i organizacja postanowiła jej nie ujawniać.
Zdaniem przedstawicieli organizacji, ciągle istnieją użytkownicy kupujący analogowe aparaty fotograficzne, ale stanowią oni mniejszość. Nie zniknęli również klienci zainteresowani rynkiem wtórnym, którzy nie decydują się na zakup nowych urządzeń - tych, ze względu na założenia, badania nie obejmują.
źródło: IDG



Sprzedaż analogowych i cyfrowych aparatów fotograficznych na rynku japońskim.
źródło: Camera and Imaging Products Association, TechOn!




Artykuł po angielsku: LiNK
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
No, ale to raczej normalne. Nikt już nie kupuje aparatów analogowych nowych. Rynek wtórny jest na tyle duży i na tyle tani, że opłaca się bardziej kupić używany.

Niech pokażą sprzedaż materiałów fotograficznych to pewnie będzie to parabola.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Niech pokażą sprzedaż materiałów fotograficznych to pewnie będzie to parabola.


Zartujesz mam nadzieje...

Maciej napisał/a:
Nikt już nie kupuje aparatów analogowych nowych.


F6 schodzą troszke.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Co za bzdura. Co to znaczy, ze
tref napisał/a:
W lutym liczba ta jeszcze spadła - była na tyle mała, że mieściła się w granicach założonego błędu statystycznego i organizacja postanowiła jej nie ujawniać.
To tak jakby poorownywac kradzieze i morderstwa. W styczniu zgloszono 235000 kradziezy i 85 morderstw. W lutym liczna morderstw byla tak mala, ze mieściła się w granicach założonego błędu statystycznego i Policja postanowiła jej nie ujawniać.

Jesli sie porownuje sprzedaz produktow sprzedawanych w milionach i tysiacach, to chyba nadszedl czas na refleksje dla takiego badacza, ze to takie badania juz nie maja sensu. Przeciez to dwa oddzielne rynki. Proponuje kolejne wyzwanie - porownac dzisiejsza sprzedaz walkmanow i empetrojek.

Moze analgow nie sprzedaje sie duzo, ale rzad tysiecy miesiecznie w jednym kraju pokazuje, ze oplaca sie je jeszcze produkowac. I to wcale nie jest smutna wiadomosc.

dz.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:
Zartujesz mam nadzieje...
Chodziło mnie o to, że filmy kiedyś sprzedawały się lepiej, potem był spadek przez "cyfrowy bum", no a teraz sprzedaż materiałów znów trochę wzrosła. (przecież nie napisałem, że sprzedaż filmów jest tak wielka jak kiedyś)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
tref napisał/a:
Nie tref napisał, tylko IDG napisało przedrukowując innych :-P ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
no a teraz sprzedaż materiałów znów trochę wzrosła


trochę... może... ale i tak największy rynek (pro) poszedł w cholere...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:
trochę... może... ale i tak największy rynek (pro) poszedł w cholere...
No, niestety... Może jakby dalej korzystali, to wszystko by się jeszcze rozwijało.
Ale i tak się im nie dziwię. Jak bym robił coś na zlecenie, dla kogoś, też postawiłbym na taniość i wygodę.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Jak bym robił coś na zlecenie, dla kogoś, też postawiłbym na taniość i wygodę.


A ja na efekt.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Jak bym robił coś na zlecenie, dla kogoś, też postawiłbym na taniość i wygodę.

Ja gdybym byl wzietym fotografem modowym z wyrobiona marka, to wszystko bym trzaskal Sinarem/Rolleiem Hy6 na Portrze NC/VC i Trixie 320.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Rolleiem Hy6


O kurde, toś mię zażył. Jest w sprzedaży?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Jest w sprzedaży?

Gdzies czytalem ze jest. Kit to chyba 30 000$?

[ Dodano: 2008-04-14, 13:22 ]
35 000$ z dupka 33MP.

Ciekawe ile bez, ale podejrzewam, ze cena obledna... Z tym, ze sprzet przystosowany do dupki 6x6 :!: No i pasuja wszystkie szkla od starszych Rolleiow. Dla prosow to chyba ciekawa propozycja.

[ Dodano: 2008-04-14, 13:30 ]
Aha, ten sam korpus wystepuje jeszcze pod marka Leaf AFi:
http://pl.youtube.com/watch?v=PLo0Qm-S7ts
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:
A ja na efekt.

dan napisał/a:
Ja gdybym byl wzietym fotografem modowym z wyrobiona marka, to wszystko bym trzaskal Sinarem/Rolleiem Hy6 na Portrze NC/VC i Trixie 320.

Hej, chłopaki! Ja pisałem o fotografach ślubnych, stockowcach i fotografach "mody", którzy robią zdjęcia dla badziewnych magazynów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach