Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
PMA-podsumowanie na fotopolis i co z tego wynika
Ciekawe podsumowanie amerykańskich targów i wstępne oceny jakie zredagowano na fotopolisie nasuwają jedno istotne spostrzeżenie-szaleństwo wyścigowe w cyfrze wyhamowało.Firma z którą się utożsamiam-Pentax istnieje i ma się coraz lepiej. Spokojniutko mogę nabyć DLa2 lub K100D które oferują bardzo akceptowalne obrazowanie, cudów w jakości rejestracji nie należy się spodziewać po nowych produktach-poziom jest ogólnie rzecz biorąc wysoki. Sprzęt będzie usprawniany-vide niby nowe Olki E410 i E510. Piotr G.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
mam wrażenie, że to szaleństwo dotarło po prostu do punktu, w którym warto odcinać kupony od tego, co już wypracowano, dodając tylko ulepszenia w ramach istniejących technologii (vide: 2 procesory nowym wypas-canonie). Jakość obrazu z większości aparatów jest dobra lub bardzo dobra i ze strony zwyczajnych konsumentów nie ma już wielkiego ciśnienia na jej podnoszenie... nie wiem na ile laboratoria badawcze grzeją się od poszukiwań jakichś rewolucyjnych nowinek, ale myślę, że w najbliższych paru latach będziemy obserwować coraz lepsze korpusy oparte o technologie już istniejące (coś co miało kiedyś miejsce w technologii analogowej). O Pentaxa jestem spokojny - mam wrażenie, że ta firma bez nerwów zmierza przed siebie, nie siląc się na walkę z gigantami, tylko moszcząc swoje własne gniazdko, w którym zmieści się całkiem spora rzesza miłośników tej marki (i stojącej za nią "filozofii")... Jedno co mnie martwi - wzrost ilości użytkowników pentaxa równa się wzrostowi popytu na obiektywy współpracujące z korpusami, a to oznacza windowanie ich cen, co już widać na naszym skromnym, polskim podwórku :-/
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
cypis napisał/a:
Jedno co mnie martwi - wzrost ilości użytkowników pentaxa równa się wzrostowi popytu na obiektywy współpracujące z korpusami, a to oznacza windowanie ich cen, co już widać na naszym skromnym, polskim podwórku :-/


taaaa ... obserwuje allegro i ostatnio poszedl SMC-A 1.7/50 za 320zl a teraz jest wystawiony SMC PENTAX-A 1:1,4 50mm i juz cena jest 355zl
takze marzenie o tanich szklach manualnych pryslo jak banka mydlana ;/
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jeśli już mowa o pięćdziesiątkach - bardzo dobrym obiektywem jest Porst 1.4 (na bagnet pentaxa) - gdybyś gdzieś go widział, bierz śmiało, powinien być jeszcze w rozsądnej cenie (czyli w granicach plus minus stówy), o ile się trafi.
 

Łukasz  Dołączył: 18 Lut 2007
piok, masz rację:-) Również obserwuję rynek wtórny i jakieś 2 tygodnie temu poszedł kultowy SMC A 70-210/4 za ponad 500zl! Czyżby nadszedł renesans Pentaxa ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No niby jest to zgrzyt, ale Panowie wzrost popularności systemu przekłada się na wzrost dostępności nowych szkieł i ich cenę. Z czasem szkła manualne wrócą do rozsądnej ceny. Ludzie się rzucają bo dopiero co kupili dSLR'a i biorą co popadnie z czasem jak dojdą do tego co im jest potrzebne rynek sie ustabilizuje. Im szybciej Pentax w sklepach foto przestanie być rzadkością a jego dostępność będzie na poziomie bliższym C czy N lub chociaż S tym szybciej ceny na allegro spadną - to co się teraz dzieje to czyste wariactwo.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, zgadzam się - ludzie nakupują tych 50-tek do swoich cyfranek i za miesiąc-dwa będą wysprzedawać - bo co to za ogniskowa do cyfry... I pociągną ceny w dół... (również innych szkiełek) :-) (tak sobie po cichu na to liczę)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bEEf napisał/a:
awakqwq, (..) 50-tek do swoich cyfranek i za miesiąc-dwa będą wysprzedawać - bo co to za ogniskowa do cyfry... )


To zalezy mnie na przykład dp portretu bardzo 50 pasuje. :mrgreen:
Wiem bo już ma mam :-P
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
To zalezy mnie na przykład dp portretu bardzo 50 pasuje.
Wiem bo już ma mam


dokładnie. mając jasną 50 można robić super portreciki z papierową głębią ostrości. na analogu 50 to 50 i minimalny dystans ostrości to 45 cm, ale na cyfrze robi się już 75mm a minimalny dystans ostrości się nie zmienia, a GO wynosi wtedy 2-3 mm. Czy może być coś piękniejszego do portretów? :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zaraz zaraz, jakim cudem GO ma się zmienić po wycięciu środka kadru (a tak działa crop) :?: :?:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
GO się nie zwiększa, za to zwiększa się ogniskowa przy zachowaniu tej samej minimalnej odległości ostrzenia
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No tak - ale te 3 mm to musi być bardzo z bliska? Jeśli tak, to dla fotografowanej osoby raczej niekomfortowo. Dobra - ale ja nadal liczę, że część tych 50-tek poszło do ludzi jako "standard" i się przejadą i zaczną sprzedawać. Bo jesli nie, to, kurcze, wciąż ceny będą z kosmosu...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
ale te 3 mm to musi być bardzo z bliska


zgadza się. 50 do dużych zbliżeń twarzy, typu oko ostre a nos i ucho nie, do normalnych portretów mam 70/2,4

[ Dodano: 2007-03-16, 21:22 ]
ostatnio robiłem fajne zdjątka w lesie tą 50/1,4 na pełnej dziurze, no efekty super
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
asklop napisał/a:
GO się nie zwiększa, za to zwiększa się ogniskowa przy zachowaniu tej samej minimalnej odległości ostrzenia

Ogniskowa sie nie zwieksza - zmniejsza sie pole widzenia :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach