alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Ja miałem poprzednio D70 z 50/1,4 i K10D mam z analogicznym szkłem.
Oba na śrubokręt i według mnie kadyszka jest co najmniej tak samo szybka
w tej konfiguracji.


Porownywalem wczoraj oba w sklepie (k10 z kitem, d70 z 24-105 czy jakos tak, obiektyw z silnikiem)

Wniosek: D70 w sztucznym swietle to tragedia. Ot.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jaad75 napisał/a:
Ja miałem poprzednio D70 z 50/1,4 i K10D mam z analogicznym szkłem.
Oba na śrubokręt i według mnie kadyszka jest co najmniej tak samo szybka
w tej konfiguracji.


Dementuję jakobym kiedykolwiek coś takiego napisał, aczkolwiek najprawdopodobniej jest to prawda... :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Dementuję jakobym kiedykolwiek coś takiego napisał, aczkolwiek najprawdopodobniej jest to prawda... :mrgreen:
Zdążyłeś, zanim ktoś zareagował :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Dementuję jakobym kiedykolwiek coś takiego napisał, aczkolwiek najprawdopodobniej jest to prawda...


wypierasz się jak Lepper ojcowstwa :-P

jak złapią cię za rękę to mów, że to nie twoja reka, nigdy się nie przyznawaj
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
asklop napisał/a:
jak złapią cię za rękę to mów, że to nie twoja reka, nigdy się nie przyznawaj
A najlepiej upuść tego N70 na ziemię :-P
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
Szybkość AF oczywiście przydaje się, ale czy poświęcilibyście uniwersalność pentaxa w imię szybszego o ułamek sekundy AF w innym systemie?

Gdybym był fotografem sportu, albo zdeklarowanym ptasiarzem to pewnie tak. A ponieważ nie jestem to Pentax mi pasuje. To, że mam obecnie Pentaksa jest wynikiem świadomej, aczkolwiek niełatwej decyzji sprzed 2,5 roku, kiedy to ukradziono mi większość sprzętu. Zdecydowałem się pozostać w systemie i teraz się z tego cieszę! :-B
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Widzisz, Jasiek Matacz, dla każdego co innego znaczy szybkość AFu. Każdy inaczej to odczuwa i nie każdy ma wymagania co do legendarnej już szybkości AF Pantaxa. ;-) Miałem w garści N d300 i też zgłupiał. ;-) Więc to nie jest takie oczywiste. :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nikon ma szybszy AF.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie AF w Pentaksie, na razie zadowala. Miałem w planach małą przygodę z korpusem z szybkim AF, ale się rozmyło. Korpus to nie tylko szybki AF.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
No ale taka i inne p***** napewno by spowoniły lub zatrzymały ucieczkę do N czy C...
Najwyraźniej szefom firmy Pentax nie zależy na tym lub nie widzą potrzeby lub konstruktorzy nie umieją poprawić AF.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Pentax na razie (?) nie produkuje korpusów reporterskich, więc szybkość AF nie musi być dla niego priorytetem. Według mnie szybkość ostrzenia jest wystarczająca dla potrzeb większości fotografujących nie-reporterów :-) A jeśli nawet niżej klasyfikowany D80 ma szybszy AF, to co z tego? Wybierając sprzęt w ogóle nie brałem tego kryterium pod uwagę.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
kzachert napisał/a:
Pentax na razie (?) nie produkuje korpusów reporterskich, więc szybkość AF nie musi być dla niego priorytetem.


Ale celność i szeroki zakres działania AF już powinien być, a z tym jest chyba przeciętnie. Skoro nie jest szybki, to mógłby w innych cechach przewyższać konkurencję, tak jak w swoim czasie K100D deklasował wręcz konkurencję jeśli chodzi o inne opcje AF jak współpraca z manualnymi szkłami, 11 czujników AF w tym 9 krzyżowych - tego nadal nie mają puszki w tej cenie co K200D (jakoś nie przychodzi mi do głowy model w podobnej cenie i z tylkoma punktami AF, do tego krzyżowymi). Ale jako, że najczęściej korzysta się jednak z centralnego, to przydałoby się, żeby był wyjątkowy. :-D
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
kzachert napisał/a:
Wybierając sprzęt w ogóle nie brałem tego kryterium pod uwagę

A ja nie wiedziałem, że trzeba to brać pod uwagę :oops:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jasiek Matacz, imo do k10/20 wcale nie ma dużej różnicy, może poza na prawdę skrajnymi sytuacjami, ale jeszcze pytanie czy jak niby złapie ostrość to czy to ostre, bo tu już różnie bywa. Dla mnie prędkość AF k10 i 20 jest bez zastrzeżeń, miałem w łapach i c40d i d60, d80, d200 i na prawdę żaden nie zrobił na mnie na tyle wrażenia żebym zachorował na zmianę. K100 jest podobno sporo wolniejszy, miałem w rękach może dwa razy więc nie wiem :-)
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
kristofo napisał/a:

A ja nie wiedziałem, że trzeba to brać pod uwagę :oops:


Trzeba - nie trzeba, ale można... więc niektórzy biorą ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jasiek Matacz, bierz K10, a nie.. Średniak będzie za chore pieniądze na razie :-(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matth, jemu chyba o nowe APS-C chodziło

jak masz problem z uchwytem, to może GX-10 :?: (trochę głębszy grip podobno) albo GX-20
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
A ceny K20 polecą na łeb na szyje po premierze nowości i wtedy nad nim pomyślę.

Też mam taką nadzieję :mrgreen:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Marzyciele :-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
matth napisał/a:
Marzyciele
Realista 8-) :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach