korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
Która cyfra: gx-1s czy istD? PILNE!
Na początku witam wszystkich :-B :-)
Zwracam się do Was z pytanem/wątpliwością. Mam do wyboru dwie lustrzanki:
sams gx-1s + gratis SF-10 + kit samsunga + kit SF10 + matówka z klinem + statyw nn + aku + karta. Wszystko za 1700zł i jeszcze 1.5 roku gwar.
Kusi mnie jednak pentax istD. Może udałoby się go zdobyć za ok 1050 zł a do tego dukupić jakieś jasne, krótkie szkło, nawet stałke - powiedzmy 28. Niestety istD ma już 20 000 klapnięć. Do zestawu koleś dokłada jeszccze grip. Właśnie on skusił mnie w tym pentaxie - w samsungu boli to, że ucieka palec a do tego istD ma fajnie rozłożone przyciski - bardzo by mi się to prrzydało.
Sam nie wiem który brać:( Na CF toczy się już jeden wątek ale wybuchła wojna szkła: AF vs manuale:P
Dodam jeszcze, że skupię się raczej na szkłach manualnych bo na dobry AF na razie kasyy brak. Nie będzie to reporterka, raczej widoki, portret - więc zakres od krótkich do średnich ogniskowych.
Co brać?
PZDR

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Niestety istD ma już 20 000 klapnięć.
psi, to nic, to jedna piąta życia migawki zaledwie. Spokojnie popstrykasz.
Grip - dobra rzecz.
...ale co brać nie doradzę. Może inni Ci pomogą, ja się nie mieszam, choć wiem co sam bym wziął.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Uh, no to dylemat. Ja był był rozdarty między matówką (ale tylko klin czy też mikroraster?) a gripem. Za szajsungiem przemawia gwarancja. Z drugiej strony, tak jak gada tref, 20k to teoretycznie nie tak dużo. No i dużo taniej...
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
Cytat
choć wiem co sam bym wziął.

No zdradź ;-)

Cytat
ale tylko klin czy też mikroraster?

Chyba sam klin.

 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
korba6 napisał/a:
jeszcze 1.5 roku gwar.

To mnie bardzo interesuje, skoro wszedzie jak kupujesz nowke jest rok gwarancji :)
Samsung mimo wszystko jest nowsza konstrukcja i mimo ze kosztuje wiecej to na niego bym sie zdecydowal. No ale jezeli Samsung Ci nie lezy w łapie to po co go brac, bedziesz sie z tym meczyl.
20 000 na lusterko to nie jest duzo
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
korba6, Fafniak sprzedaje istD z gwarancją, gripem, kartami...
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
Cytat
To mnie bardzo interesuje, skoro wszedzie jak kupujesz nowke jest rok gwarancji :)

Ło żesz:P Może właścicielowi chodziło o gwar europejską?! No nic, jeśli jest na rok to mam jeszcze pół roku gwar:P
Nie powiem, że aparat źle leży w ręce - macałem go ostatnio w MM i spodobała mi się waga - myślałem że piórko a nie jest tak źle. Jakbym się uparł to i tego palucha bym gdzieś upchał. Faktfaktem - nowszy, lepszy.
Zastanawia mnie jedna opcja - nie wyjdzie lepiej, jeśli wezmę istD a do tego kupie inne szkło niż kit - jaśniejsze i bardziej mi odpowiadające?

Cytat
20 000 na lusterko to nie jest duzo

No może i racja - naczytałem się za dużo o migawkach canona i się pospinalem:P

A Fafniak sprzedaje za 1500 i po 2 naprawach;) Może upoluję taniej a ten który mam na oku ddziałał bezproblemwo.
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
korba6 napisał/a:
A Fafniak sprzedaje za 1500 i po 2 naprawach

2 naprawy to mozesz sobie wyobrazic ile Cie przygod z nim czeka :)
A tak na serio no to pewnie i tak zalezy czy masz pecha i ci cos pojdzie w puszce po kilku dniach uzywania.
Co do GX-1S sam sie na niego dopiero co zdecydowalem, i mam zamiar go zakupic w sklepie z idiotami :) Uwazam ze za te pieniadze nic lepszego, nowego sie nie dostanie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
korba6 napisał/a:
A Fafniak sprzedaje za 1500 i po 2 naprawach

z jednej strony po naprawach, a z drugiej... naprawiony i z gwarancja.
moi rodzice maja takiego farta do sprzetow - zawsze kupuja cos, co natychmiast trafia do serwisu i jest sprawdzane na wszelkie mozliwe sposoby, by pozniej dzialac i dzialac i dzialac i dzialac wiele lat :-)
 
gatto_nero
[Usunięty]
Zdecydujesz oczywiście samemu ale mam dobrą radę - "unikaj promocji jak ognia" :)
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
gatto_nero, moglbys rozwinac swoja mysl szerzej bo sam sie zainteresowalem tymi promocjami :) Masz na mysli promocje alleryzyko czy sklepowe?
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
IstD to konstrukcja bardziej zaawansowana, choć chyba gorzej dopracowana niż Ds (gx-1s). Na plus przemawia realizowanie podstawowych nastawów aparatu za pomocą przełączników, bez grzebania w menu (tryb pomiaru, tryb AF-C, dwa kółka sterowania), gniazdo synchronizacji dla lamp studyjnych, sterowanie lampą zdalną w trybie P-TTL lampą wbudowaną. Na minus to wiecznie spadająca muszla oczna, gorsza ergonomia bez gripa (choć z gripem jest już naprawdę fajnie), fatalny 4-way controller, gorsze lcd, większe RAWy, słabsze chyba jpgi.
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
No kurcze dalej nie wiem:P Patrzę na allegro i nie widzę jakichś ciekawych obiektywów do 600-700zł:( Chyba zdecyduje się na tego samsunga.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
korba6, poczekaj, a kit Ci nie starczy? Spokojnie za 300 zł pewnie byś wyrwał. to dobry obiektyw... jedyna jego wada, to to, że trochę ciemny do wnętrz. Za drugie 300 chwycisz jakąś jasną stałkę manualną i będziesz hepi. Źle mówię? ;-)
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
No może i tak by było dobrze. Tylko terez pytanie - czy nie stracę na jakości poprzez kupinie starszego sprzętu? Bo za nic nie mogę się zdecydować:( Trochę odraża mnie to, że prawie nikt już nie kozrysta z istD. Dużo wiecej jest użytkowników istDS. Nie wiecie czy współ[raca istD ze starymi szkłami jest tak samo dobra jak w przypadku gx-1s? I czy istD szumi dużo bardziej niż nowsze istDS? Jest opcja, że z istD zdjęcia będą po prostu "gorsze" od tych z gx-1s? (wiem ze lamersko brzmi ale wiecie o co chodzi - te same kadry itd.)
PZDR
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Jak dla mnie ist D ma tą wadę, że jest wooooolny. Niestetey. I ekranik malutki. Ja zdecydowałem się na Samsunga nowgo kupiłem z kitem. Miesiąc jeszcze nie minał, a już 1500 fot... Używanego by za rę cene nie brał zwłaszcza, że klin nie jest na śrdoku w tej matówce... wiem bo pytałem.
 
gatto_nero
[Usunięty]
Lebiad napisał/a:
klin nie jest na śrdoku w tej matówce


Gdzie do GX-1S matówki można dokupić ?

korba6 idź do "matki najniższych cen" i kup sobie nowy, nieużywany aparat, albo zamów w jakimś szopie internetowym - unikaj okazji :)
 
Blank  Dołączył: 12 Mar 2007
No ja sie tylko pochwalę, że w czwartek dołączyłem do grona uzytkowników GX-1s
Jak narazie wrazenia baaardzo pozytywne.
 
gatto_nero
[Usunięty]
Blank napisał/a:
w czwartek dołączyłem do grona uzytkowników GX-1s


Kongratulejszyn !

Zauważyłeś, że od kiedy chodzisz z aparacikiem w ręku po mieście - to jakoś inaczej ludzie się na ciebie patrzą?
 
KILu  Dołączył: 10 Mar 2007
Pytanie nie do mnie, ale chętnie odpowiem. Tego nie sposób nie zauważyć. :) Nie krępowałem się używać kompaktu, ednak lustro zobowiązuje i presja psychiczna jest większa;), satysfakcja zresztą również - zdecydowanie! Najlepsze, że nawet tak hardcore'owe zachowania jak klękanie przed żabą czy inną muchą wywołują pozytywne reakcje. Czyżby nasz naród dojrzewał? Albo po prostu mam szczęście do spacerowiczów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach