romgor  Dołączył: 15 Lut 2007
Oj kolego, Ty nie masz problemu typu : jaki korpus wybrać? , tylko masz problem z tą K "Ó" RĄ która wydziobała Ci z klawiatury "T".

Pozdrawiam i napisałem tylko tak dla rozluźnienia atmosfery ;) :lol: :evil:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gatto_nero, ja mam to wrażenie - i to dla mnie wada, ale to raczej chyba efekt autosugestii - po prostu boje się wystawiać ponad dwie paki na widok publiczny :-) Głupie to jest i walczę z tym, poczyniłem nawet pewne postępy :-D Bo po cholerę w sumie ten aparat kupiłem - nie po to, żeby na półce leżał. Od tego są 50-letnie manuale ;-) Street-foto jedna wciąga. Ale lustrzanka wciąż bardziej przyciąga wzrok, to fakt.
 
gatto_nero
[Usunięty]
romgor, doskonałe spostrzeżenie - buhahhahaah

bEEf, z jednej strony głupio tak te dwie paki wystawiać a z drugiej ... jakiś czas temu, pierwszy raz w życiu, koleś który powozi dorożką w Krakowie, wziął mnie za turystę i zapytał czy potrzebuje transportu - mówił po angielsku ... zadziwiło mnie to :). Moim zdaniem nie masz się co martwić bo tematy miejskie niestety szybko się kończą i człowiek skłonny jest jeździć w nowe i nowe miejsca. "niestety szybko się kończą" dla osoby która notorycznie podróżuje na piechotę. Najbardziej miodne muszą być takie plenery i spotkania grupowe z innymi Pentaxjaninami - na żadnym jeszcze nie byłem :< a tak bardzo lubię się bawić w turystę ... :)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Lebiad napisał/a:
I ekranik malutki.

Ekraniku z Ista D nie znam, ale ten z kadyszki jest po prostu za duży -ten z DSa był o niebo wyraźniejszy. 2,5 cala daje mydło -nie widzę na nim, czy fotka jest ostra, czy nie.
korba6, Ciężko zdecydować co jest istotniejsze dla Ciebie. Sterowanie jest lepsze w D -to jednak konstrukcja z wyższej półki. jeśli to dla Ciebie nie jest takie istotne, to bierz Samsunga.
Powodzenia w wyborach :-B
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
Lebiad - "wiesz bo pytałeś" - czyżbyś wiedział o którą aukcję chodzi?:) No nic. Prześpię się jeszcze z tym wszystkim a jutro rano podejmę decyzję. Shit, ale mam zamieszanie w głowie:( Jutro zobaczymy co z tego wszystkigo wyjdze. A tytuł już poprawiam:D :oops:

Widzę jednak, że ciągle brakuje mi odpowiedzi na zasadnicze pytanie - czy jakość zdjęć z istD będzie gorsza od tych z samsunga (nie mówcie, że to zależy od fotograda, proszę:P)?! W końcu to aparat starszy. Co ma znaczyć, że z wyzszej półki? Parametrami nie różni się od samsunga.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
1. Jakosc zdjec bedzie zalezala od zastosowanego obiektywu.
2. Nowsza konstrukcja ma wieksze prawdopodobienstwo dluzszego zycia. Nowy Samsung ze sklepu lepszym wyborem i tanszym.
3. Jesli z Allegro ten Samsung - to sprawdz czy odzyskasz oryginalna matowke - bowiem z dorabiana moze byc roznie - moze glupiec i bledy w pomiarze swiatla robic, jak nie firmowa.
4. Polski Samsung GX-1S ma tylko 1 rok gwarancji - faktura zakupu konieczna do realizacji.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
Co ma znaczyć, że z wyzszej półki? Parametrami nie różni się od samsunga.

mklnet, już to opisał w tym wątku
 
dzik312  Dołączył: 04 Mar 2007
korba6 napisał/a:
czyżbyś wiedział o którą aukcję chodzi?


oj, tyle tych Pentax'ów na allegro że nie ciężko znaleźć....

A ja odebrałem ze sklepu w czwartek nowiutkiego Szajsunga. Mi tam palec nie ucieka, bo mam na tyle dużą łapę że po prostu mieści się tylko 4 a ostatnim podpieram całe body - jak dla mnie jest to super wygodne.
Kupiłem w SIGMIE (APOLLO) w Rzeszowie na zamówienie za 1740 - poszedłem i zapytałem wprost czy za taką cenę mi sprowadzą (nie zajmują się sprzedażą sprzętu foto)... no i sprowadzili - oni zarobili i ja szczęśliwy jestem bo to dobry i sprawdzony przeze mnie sklep, i nigdy nie robią problemów ze zwrotem i gwarancją.
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
W aparacie jest zamontowana oryginalna matówka - ta druga jest dolożona ale nie załozona. Czyta jeszcze opsiy na dpreview i widze, że jeśli chodzi o zdjęcia to ist D troche słabiej ostrzy na normalnym poziomie. A nie wiecie jak jest z programową redukcją szumów?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A nie wiecie jak jest z programową redukcją szumów?

To zależy jakiego programu użyjesz :-P Naprawdę chcesz kupić lustro do focenia w jpg-ach? I wyostrzanie zdjęć w puszce - fuj, przecież takie wyostrzanie to oszustwo - ostrego zdjęcia z nieostrego Ci nie zrobi, za to mnóstwo artefaktów - owszem. Nic z tym zdjęciem później nie zrobisz.
Pentax jest znany z tego, że mniej odszumia zdjęcia w puszce - to właśnie bardzo dobrze, bo ten procesorek w aparacie może co najwyżej rozpaćkać obrazek, a nie odszumić. Każdy (porządny) zewnętrzny program zrobi to lepiej. Ale to sprawdza się jedynie w przypadku trzaskania w RAW-ach.
Nie chcę, żeby moja wypowiedź była odebrana jako próba obrócenia wad puszek pentaxa w zalety - inne systemy produkują lepsze jpg-i prosto z puszki i to jest fakt. Różnica ta była jeszcze bardziej wyraźna w starszych modelach - właśnie D, Ds, Dl. Co nie znaczy, że jpg są złe, po prostu gdzieś tam w testach wyszło, że mniej ostre czy coś takiego.

Ja trochę jednak nie rozumiem ludzi, którzy kupują drogie, ciężkie, duże, klapiące i łapiące syfy na matrycy lustro, a potem jadą na jpg-ach... Fotki dla ciotki, ok, bo ciotka ma w nosie jakość, byle koafiura się w kadrze zmieściła, ale reszta? Jakoś wszyscy wyśmiewają programy tematyczne (słusznie), kupując lustro uczą się tych przysłon i innych hiperfokalnych, ale jpg-i trzymają się twardo :-)

 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
Heh, chodziło mi o odszumianie w aparaie tylko nei wiedziałem jak to napisać - softwareowe?;) Nie no jasne, że foty w RAWach tylko ich zapis - kilkanaście sek brrr :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Nie no jasne, że foty w RAWach tylko ich zapis - kilkanaście sek brrr

Jakie kilkanaśnie sek? :shock: Kolejna cecha lustrzanki - w przeciwieństwie do kompakta zdjęcia w rawach zapisują się w tle. Po prostu Cię to nie obchodzi, tylko focisz dalej. I nie "kilkanaście" sekund tylko coś z 6-8, w najgorszym wypadku. Praktyczna różnica, jesli chodzi o prędkość między RAW a JPG jest pomijalna, skoro nie blokuje Ci to możliwości zrobienia kolejnego zdjęcia.

Ech, coś czuję, że jak już kupisz to lustro, to Cię niejednym zaskoczy :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf napisał/a:
Kolejna cecha lustrzanki - w przeciwieństwie do kompakta zdjęcia w rawach zapisują się w tle. Po prostu Cię to nie obchodzi, tylko focisz dalej. I nie "kilkanaście" sekund tylko coś z 6-8, w najgorszym wypadku.

Jesteś pewien?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jesteś pewien?

Czego?

[ Dodano: 2007-03-18, 00:50 ]
Właśnie zmierzyłem, bo już zacząłem podejrzewać u siebie starczą demencję. RAW ustawiony w menu, robię zdjęcie - po ok. 7-8 sek lampka gaśnie. W międzyczasie mogę zrobić kolejne zdjęcie. Tak, jestem pewien.

Karta jak na wpółczesne standardy raczej wolna ("up to 60x") - jakiś emtec, wziąłem, bo był najtańszy w sklepie :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf, ma rację, strzelasz, a aparat zapisuje w tle. Oczywiście wszystko trwa do zapełnienia bufora, potem chwilę trzeba odczekać, aż wymiecie na kartę i dalej jazda :mrgreen: na poparcie dane techniczne Kasetki:
Zdjęcia seryjne: 2.8 klatek/sek , do 5 zdjęć w serii (JPEG), 3 zdjęcia (RAW)
dane Kadyszki:
Szybkość zdjęć seryjnych: 3 kl./s; RAW - do 9 zdjęć w serii / JPEG - bez ograniczeń (w zależności od szybkości karty pamięci)
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Tak. Pytałem. Ten aparat leży juz długo na alle*ro. Co do prędkości. RAW przytyka jak się rozpędzę, ale jpg idzie niemalże bez przestojów. Ktoś napisał, ze ekran mniejszy to lepszy, bo bardziej ostry. Poweim szczerze. Ekran przydaje mi się tylko do oceny WB oraz, żeby pokazac czasami komuś fotkę.
Najlepsze algorytymy są w k100D jeśli chodzi o obróbkę jpg. W RAW jakość ist D, nie powinna sie różnić od innych 6 mpx ze stajni Pentaxa. W końcu ten sam sensor, choć podobno w k100D oglądamy jego szóstą generację. W idt D raczej pierwszą.
 

korba6  Dołączył: 17 Mar 2007
 
Witam - kolejny dzień namysłów. Zobaczymy jak potoczy się aucja - jak mnie prrzebiją to zostaję przy gx-1s. Jak nie - biorę istD. Tylko troszkę się boję, bo jakby nie patrzeć to uzywka:( A co myślicie o tym obiektywie:
http://allegro.pl/item173...ical_ideal.html
Brałbym chyba ten z pentaxem, jeszcze jakąś stałek 50mm 1.8 i chyba bym się zmieścił w 1600zł. Dobry takie zestaw? Lebiad - Ty pytałeś o tego samsunga cy istD? Który ma przesunięty klin? Domyślam się, że samsung?

Jeszcze gdybyście byli łaskawi zajrzec tu:
http://www.dpreview.com/r...xistd/page9.asp
Chodzi mi o tę tabelę "Burst of four RAW images"
Przypuszczam, że chodzi o to, że 4 rawy zapisuje po zapełnieniu bufora przez 60sek? Tak?

Ok, auckja się skończyła i... WYGRAŁEM :mrgreen: Zartuje:P Poszedł za 1300zł więc doliczając przesyłke itd przekroczyłbym magiczny na razie dla mnie prog 1700zł:P Za kilka dni będzie u mnie gx-1s więc się pocieszam, że nowszy to lepszy :lol: Moż to i lepiej? No cóż, trudno. Nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem. Przyjdzie gx-1s - obiecuję ze zrobie jakis test. Dzieki wszystkim za pomoc:)
PZDR
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf napisał/a:
Właśnie zmierzyłem, bo już zacząłem podejrzewać u siebie starczą demencję. RAW ustawiony w menu, robię zdjęcie - po ok. 7-8 sek lampka gaśnie. W międzyczasie mogę zrobić kolejne zdjęcie. Tak, jestem pewien.

No, ale jak CI się bufor zapełni? A to jakieś trzy zdjęcia góra :-p Jak za szybko robisz zdjęcia to się robi kupa i musisz czekać.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
No, ale jak CI się bufor zapełni? A to jakieś trzy zdjęcia góra :-p Jak za szybko robisz zdjęcia to się robi kupa i musisz czekać.

matb, serio? :-P A jak się karta zapełni, to już w ogóle nie zrobisz, no patrz...

Cytat
Jeszcze gdybyście byli łaskawi zajrzec tu:
http://www.dpreview.com/r...xistd/page9.asp
Chodzi mi o tę tabelę "Burst of four RAW images"
Przypuszczam, że chodzi o to, że 4 rawy zapisuje po zapełnieniu bufora przez 60sek? Tak?

Kolejne zdjęcie zrobisz jak zapiszę Ci jedno zdjęcie z bufora, choćby był całkiem przepełniony. Tak więc wygląda to tak:
- 4 zdjęcia w 1.5 sek (łapiesz serię, jak już musisz)
- kolejne zdjęcie co 7-8 sek. (to stary test, teraz karty są szybsze).
Oczywiście wszystko to, gdy trzymasz spust wciśnięty cały czas, bo akurat robisz test. To się nie zdarza w praktyce prawie w ogóle. Poza tym oczywiście podałeś czas najgorszego badziewia jaki testowali, na normalnych kartach jest dwa razy szybciej (spójrz w prawo), a jest to stary test - teraz będzie jeszcze szybciej. Do znudzenia - to zapis w tle, nie wiem, czy w końcu wiesz, co to znaczy, czy nie? Może weź w łapkę ten aparat w MM i sam sprawdź jak z tą szybkością. Już pisałem, że dopóki nie sprawdzisz, te liczby nic Ci nie powiedzą. Ale jak chcesz...

[ Dodano: 2007-03-18, 16:49 ]
A - przepraszam, zamówiłeś już aparat :-) No i dobrze - sam zobaczysz, że nie taki bufor straszny, jak go malują :mrgreen: Dobrego światła! (może w końcu pogoda się poprawi).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach