karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Konica Hexar RF
Przylazł dziś kolega i zostawił na komodzie - niby że zapomniał zabrać i odbierze za tydzień jak będzie wracał, szelma :evil:
Boże, jaka ta czarna Konica jest piękna z podpiętym Summicronem :shock:
Żona już się niepokoi bo widzi że nie z nią dziś pójdę spać :oops:
Ceny na ebay są do przełknięcia, ale skąd ja wezmę summicrona czy też może jakiś fajny zamiennik polecacie, bo czuję że zrobię wyprzedaż gratów i ją kupię :evilsmile:

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
... a kysz, a kysz !
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
color skopar 35 2,5 :-o
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
niby że zapomniał zabrać i odbierze za tydzień jak będzie wracał

Zawsze możesz powiedzieć, że był wieeeelki pożar i że ratując się przed pożarem nie zdarzyłeś nic zabrać. Dom na szczęście ocalał, ale w między czasie przybyli Hindusi, całe stado Hindusów i oni tego Hexara ukradli, więc nie masz jak mu oddać niestety. No i oczywiście kasy też nie będziesz musiał zwracać, no przecież pożar - wypadek losowy, nie Twoja wina. A Hindusi to już w ogóle!
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
choruję dłuuugo na ten aparat.
Aż z ciekawosci sie rozejrzałem, widzę że ceny nieznacznie spadły.
Może sobie niedługo sprawie.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Co do zamienników Summicrona 50/2 to polecam "kitowego" M-Hexanona 50/2 genialne szkło.
A sam Hexar RF + wyżej wymieniony obiektyw był w moich rękach, niewiele brakowało i bym kupił w okazyjnej cenie, ale niestety okazało się że dalmierz jest rozregulowany - plamki pokazywały dobrze, a ostrości nie było na żadnym zdjęciu. Zrezygnowałem.
Aparat wygląda świetnie, ma priorytet przysłony i 1/4000s, ma też wady: głośny przesuw filmu (i przesuwa zaraz po wciśnięciu spustu, nieważne czy się go puści czy nie), głośna migawka (w porównaniu do lejek) i dalmierz - plamka dalmierza ciemniejsza niż np. w Bessach, nie mówiąc o lejkach. Bessą R guerilly ostrzyło mi się szybciej i pewniej niż Hexarem.
Jak dla mnie, jeśli Hexar to tylko AF, obłędny aparat :mrgreen: No chyba że zestaw RF + AF :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Morg napisał/a:
głośny przesuw filmu (i przesuwa zaraz po wciśnięciu spustu, nieważne czy się go puści czy nie), głośna migawka (w porównaniu do lejek)


To body oparte jest na Contaxie G2 - czy migawka i przesuw tez?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
To body oparte jest na Contaxie G2 - czy migawka i przesuw tez?


O ile mi wiadomo, to przesuw jest żywcem wydarty z Hexara AF (w trybie 'głośnym'). Mogę się mylić.

Contax G2? Eee, nie...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przyjrzyj sie misku.





Cytat
O ile mi wiadomo, to przesuw jest żywcem wydarty z Hexara AF (w trybie 'głośnym').


MAsz jakiegos linka?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Przyjrzyj sie misku.


Niezbyt są podobne. Raczej ta sama stylistyka, masz jakiegoś linka poza podobieństwem na oko i słowo honoru ? ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Układ pokreteł jest kubek w kubek to samo. To tak jak z moją pralką która jest marki Whirpool a wszystkie bebechy są jak w pralce Polar i nawet panel sterowania jest identycznie rozmieszczony, tylko inne gałki i podpisy są zrobione :evilsmile:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Układ pokreteł jest kubek w kubek to samo


jest sto aparatów z takim samym układem pokręteł. Nie wspominając o tym że G2 ma ich troszkę więcej, ale co tam, szczegóły ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
Niezbyt są podobne


Pokretla i spust identyczne. Inne okienak ze wzgledu na dalmierz, ale nawet sposob obrobki metalu wydaje sie taki sam. Nie widzialem od spodu - karmazyniello, gdzie sie wklada baterie i jakie?

guerilla napisał/a:
masz jakiegoś linka poza podobieństwem na oko i słowo honoru ?


Nie mam, zaraz sprawdze u Dantego Stelli

[ Dodano: 2011-01-31, 11:09 ]
Tu jest, ze migawka jest ta sama co w Contaxie G(1):

www.dantestella.com/technical/hexarrf.html

[ Dodano: 2011-01-31, 11:10 ]
No i jeszcze:

Cytat
No one knows the exact origin of the Hexar's design, but it is probably fair to say that it was the same design house that created the Hexar autofocus, the Contax G2, and the Hasselblad/Fuji X-Pan, all of which the Hexar RF strongly resembles.


[ Dodano: 2011-01-31, 11:11 ]


[ Dodano: 2011-01-31, 11:11 ]
guerilla napisał/a:
jest sto aparatów z takim samym układem pokręteł.


No, dawaj, zostalo tylko 97.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
guerilla napisał/a:
jest sto aparatów z takim samym układem pokręteł.


I wcale bym się nie zdziwił jeśli te sto aparatów zjechałoby z tej samej taśmy, bo obudowa i sterownie musi się różnić, wiadomo.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A pewnikiem i tak wszystkie Cosina robi. ( Robili już Nikony, Olympusy itp.)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
karmazyniello, gdzie sie wklada baterie i jakie?


CR2 od spodu za pomocą monety odkręca się denko
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po stronie spustu?

[ Dodano: 2011-01-31, 11:16 ]
Dada napisał/a:
A pewnikiem i tak wszystkie Cosina robi.


Wydaje mi sie jednak, ze Kyocera.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Po stronie spustu?


oczywiście :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak jak myslalem, jak w G2 :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
alkos napisał/a:
ze Kyocera.
Kyocera to juz tylko kserokopiarki i drukarki robi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach