amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Czy można odświeżyć . Cena zestawu RF w ślicznym pudełeczku : body ,kit 50/2 i lampa błyskowa jest niższa niż używanego crona 50.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Mam wrażenie (po zamkniętym wątku), że mylisz Hexara AF (niewymienne szkiełko 35mm f2, AF, migawka centralna) z Hexarem RF (dalmierz na bagnet M, o którym mówi temat wątku :P) :evilsmile: :-B
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Nie, nie mylę. Chciałem się upewnić, że Hexar AF ma niewymienną optykę -teraz już wiem (prawdę mówiąc wystarczyło pomyśleć). Nigdy nie zetknąłem się z tym systemem bo dalmierze uwiodły mnie dopiero parę lat temu, a z tego co do tej pory zobaczyłem to wygląda on bardzo ciekawie (na zdjęciach w necie) i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć. Mam raczej małe doświadczenie na forach dlatego jak zobaczyłem, że tu chłopaki bardzej skoncentrowali się na innych sprawach (wcale się nie dziwię) to nie chciałem przeszkadzać i otworzyłem nowy wątek - jak rozumiem tak się nie robi, sorry.
Myślę, że bardziej interesuje mnie Hexar RF i jego optyka, ale o AF tęż chętnie bym poczytał.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
amatorek, gdzie znalazłeś tego RF w pudełku ?
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Wersja AF ma niewymienny obiektyw 35mm f2 który swoimi właściwościami optycznymi podobno przewyższa swojego protoplastę (leica M 35/2) kosztującego kilkanaście tysiecy złotych.
Stałka przymocowana na stałe powoduje że z czasem zaczynasz sie do tej ogniskowej przyzwyczajać, stajesz się bardziej śmiały w podchodzeniu do ludzi - 35mm zobowiązuje do tego.
Twoje zdjęcia przestają wyglądać jak uchwycone teleobiektywem, czyli zdystansowane i pozbawione życia.

Poza tym Hexar AF jest absolutnie bez głośny w trybie steelth co w pewnych sytuacjach jest wręcz wymagane aby uzyskać naturalne zdjęcia.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
ebelbel, na ..ebaju.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
amatorek - Kosma ma Hexara RF, niezbyt pochlebnie się o nim wypowiadał gdy z nim rozmawiałem, miałem go pożyczonego i zrobiłem kilka rolek i również mnie nie zachwycił. Co do kitowego M-Hexanona 50/2 również nie jest to rewelacja, myślę że twój Vojtek 50/1.5 jest lepszy ;-)
Kosma mi pożyczył swojego Hexanona 50/2 i aktualnie czasem go podpinam, jeśli chcesz sample to odezwij się na privie. Szkło nie jest złe, ostrością na pełnej dziurze nie zachwyca ale ma całkiem ładną plastykę, po przymknięciu bardzo dobre pod względem ostrości w całym kadrze. Kolory i kontrast również bardzo dobre. Ale ma dwie wady - jest bardzo duże jak na tą ogniskową i światło, oraz nie posiada focus tab ani innego wystającego knypka ułatwiającego ostrzenie.

Wracając do Hexara RF, to Bessa R2a którą od Ciebie kupiłem wydaje mi się lepszym aparatem, wygoda użytkowania, jasny wizjer i jasna przejrzysta plamka są wielkimi plusami Bessy, Hexar ma ciemną plamkę i ramki - ostrzy się dużo gorzej (przeżyjesz szok gdy porównasz go do swojej M8).

[ Dodano: 2011-05-14, 15:27 ]
CanisLupus napisał/a:
Wersja AF ma niewymienny obiektyw 35mm f2 który swoimi właściwościami optycznymi podobno przewyższa swojego protoplastę (leica M 35/2) kosztującego kilkanaście tysiecy złotych.


I tu się w pełni zgodzę, miałem Hexara AF i nigdy w rękach nie miałem równie ostrego obiektywu, a plastyka po prostu piękna - summicron 35/2 moim zdaniem jest faktycznie gorszy ;-) (kiedyś przez dwa dni fociłem Summicronem i zrobiłem kilka rolek jednego dnia - kolega miał na rejsie).

Aha jeszcze co do Hexara RF denerwujący jest głośny transport filmu, o ile migawka może trochę cichsza niż w Bessie, to zaraz po wyzwoleniu migawki film się przesuwa i wcale nie cicho... Przytrzymanie spustu nie opóźnia startu jego transportu - porażka ;-)

Link do tematu gdzie znajdziesz parę zdjęć, zrobionych Hexarem AF ;-)
http://pentax.org.pl/view...ghlight=#671473
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Morg, dzięki to jest to o co mi chodzi czyli konkrety. Hexar AF może i jest świetny, ale to jak sądzę nie dalmierz tylko kompakt. Smutne to co piszesz o RF. Po co jej wsadzili ten silnik ?. Jeśli obiektyw 50mm nie potrafi być ostry na f/2 to chyba nie ma oczym gadać. Przy takim wyborze dalmierzy na rynku to "jedynie słuszny system" może i podwoić ceny, a i tak znajdzie nabywców.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
amatorek - M-Hexanon 50/2 jest ostry od pełnej dziury, kwestia w tym w tym, że mój rosyjski jupiter-8 50/2 (kosztował mnie 50zł z Zorką) na pełnej dziurze ma podobną ostrość (chyba trafił mi się wybitny egzemplarz), za to już od F2.8 Hexanon mocno góruje...

Hexar AF, to kompakt, ale wizjer jak w dalmierzu - praktycznie optyczny zbieżny z tym co widzisz w X100, duży i jasny...
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
A produkty optyczne z kraju rad to zupełnie osobny rozdział. Zdarzyło mi się podpiąć Industara-22 (z bodaj 1951r ) do M8 i toto robiło zdjęcia (ciekawy temat na bloga).
R2A mi się znudziła ,a czymś na kliszę bym się jednak pobawił. RF to byłby ten sam system, a tak to chyba tylko pozostaje jakieś przechodzone M. Ale jakie ?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
amatorek - no właśnie jakie? M6 są super ale podobno się psują (sam miałem popsutą), M7 są drogie... Może M5? Nie wszystkim pasuje jej wielkość, ale to bardzo fajny aparat i nie aż tak kultowy więc chodzą po 3000zł i mniej w dobrym stanie.

Myślę że mając M8 i rezygnując z Bessy pozostaje Ci tylko Lejka lub Zeiss Ikon, bo Hexarem RF to się raczej rozczarujesz... Moim zdaniem jako że masz już CV50/1.5 to Hexanon 50/2 będzie Ci zbędny bo nic więcej nie zaoferuje...
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
M5? nie warto jest duza, brzydka, swiatlomierz dziala na baterie ktorych nie dostaniesz. Podobno wiekszosc produkcji z nr ponizej 135xxxxxx ma fabryczna wade bebna naciagu migawki. Wisi pionowo, nie widac ze to leica. A to ze jest to ostatni model skladany w calosci w Niemlandzie, z bebechami z lepszych gatunkowo materialow niz m4-2, czy m6 to zaden argument. Wiem co mowie sam mam :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Gdybym miał kupić aparat za takie pieniądze, to nigdy nie byłby on tak brzydki jak M5 :D
Obecnie moim ideałem jest Zeiss Ikon. M6 jest b. fajna ale w kilku miejscach czytałem już o awariach - podziękuję :P
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
A mi się M5 podoba i w wersji czarnej nie uważam za brzydką, a to że wisi na boku nie jest jak dla mnie wadą, a zaletą :-D
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Ciekaw jestem opini autora wątku kupił ,czy nie jeśli tak to czy jest zadowolony,a jeśli nie to dlaczego.
Czyli biorąc na rozum naszą dotychczsową dyskusję to faktycznie zostałby tylko Icon, ale ja go nie kupię z tych samych powodów dla, których nie mam jeszcze M9 - to byłoby nieetyczne żeby amatorek bawił się tak profesjonalnym sprzętem. A co koledzy sądzą o Canonecie 17 (mam nadzieję, że nie ma takiego wątku bo znów mnie stąd wygumują)
 

Kosma  Dołączył: 22 Kwi 2010
Morg, nie rób mi antyreklamy! Jakby nie patrzeć, ja chcę ten aparat sprzedać :-P
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
A może Minolta CLE ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, nie, moze.

Kurde, masz caly internet do przeczytania a i tak niewiele sie dowiesz dopoki nie sprobujesz.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
amatorek napisał/a:
A może Minolta CLE ?


Dużo się o niej naczytałem i znalazłem wiele rzeczy na nie w porównaniu z Bessą, ciemniejsza plamka dalmierza, awaryjność i kłopoty z serwisowaniem, podobna baza dalmierza. W sumie czytając w internecie o tym aparacie, doszedłem do wniosku że z "kundli": Hexar RF, Bessy R, Minolta CLE, Zeiss Ikon to wspomniana Minolta jest najbardziej awaryjna. Ale jest też najstarsza ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Miałem Minoltę CLE w rękach w Amsterdamie. Razem z Leicą CL. Nie ma co porównywać; Minolta ma fantastyczny wizjer i wielką plamkę, jest dużo mądrzej zrobiona (Leica ma durne zupełnie pokrętło zmiany czasów) i tryb AE.

Do tego stopnia mi się spodobała, że zastanawiałem się na poważnie czy jej nie kupić... Chciałbym ją kiedyś mieć. Piękne cacko. Wizjer - mjód!

Bessę widziałem tylko R2, wizjer wydawał mi się podobny, ale aparat większy i gorzej zrobiony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach