Nazwany  Dołączył: 31.07.2008
Jasiek Matacz napisał/a:
spał z nim w łóżeczku

To jest jakaś nowa moda, czy tylko zwyczajne zboczenie, zazywane pentaxianizm

Jasiek Matacz  Dołączył: 17.01.2008
i to i to... Jakby ktoś miał 645 i chciał drugi bez Gripa to ja mogę wziąć ten z gripem.
Kurcze normalnie promocja Kup jeden 645 a drugi dostaniesz gratis ;-)
http://www.ebay.pl/itm/2-...=item256a2a44e7

romeoad  Dołączył: 02.11.2009
Jasiek Matacz napisał/a:
on nie ma wyglądać tylko robić zdjęcia

A w przypadku K-01 wygląd jest jednym z najpoważniejszych zarzutów :-)

Biorąc pod uwagę, że za około 1200zł można stać się posiadaczem zupełnie sprawnej Mamijki 645 super z 80mm/2.8 i wymienną dupką (a czasami nawet winder jest w zestawie) uważam, że płacenie więcej za Pentaxa jest nieuzasadnione. Ach, AF... tylko że przy tej wielkości wizjerze ten AF zupełnie nie jest potrzebny, tym bardziej że nie działa tak jak w jednocyfrowych Nikonach.

romeoad napisał/a:
Jasiek Matacz napisał/a:
on nie ma wyglądać tylko robić zdjęcia

A w przypadku K-01 wygląd jest jednym z najpoważniejszych zarzutów :-)

Dla mnie to w ogóle bez znaczenia, może mieć nawet napisane "Nikon" cy "Canon" jak tylko ma robić genialne zdjęcia i być ze stajni Pentaxa :evilsmile:

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Jasiek Matacz napisał/a:
Dla mnie to w ogóle bez znaczenia, może mieć nawet napisane "Nikon" cy "Canon" jak tylko ma robić genialne zdjęcia i być ze stajni Pentaxa :evilsmile:

To może zaproponuj zlecenie alkosowi? Spełnia wszystkie Twoje kryteria.

wybacz nie rozumiem?

Wybaczam.

Pamelka  Dołączyła: 20.09.2011
Jasiek Matacz napisał/a:
Aj tam aj tam, będę o niego dbał, głaskał,tulił,pieścił i spał z nim w łóżeczku to może pożyje dłużej niż ja ;-)

Kochanie.. Bo zrobię się zazdrosna :-P

alekw  Dołączył: 27.09.2007
jorge.martinez napisał/a:
Jasiek Matacz napisał/a:

To może zaproponuj zlecenie alkosowi? Spełnia wszystkie Twoje kryteria.

Plusy:

- wbudowane rozpoznawanie decydujących momentów

Minusy:

- wielkość
- zasilanie: 4 butelki piwa

BTW A ja dziś włożyłem do koreksu pierwszy raz w życiu 120, ile się z tym namordowałem :/ Zaraz będe zalewał :-)

Stachu  Dołączył: 27.04.2007
Toż to 100 razy łatwiejsze niż nawijanie kilometrowego małego obrazka!

Stachu, za pierwszym razem też się strasznie naprzeklinałem. Zajęło mi 30 minut by nawinąć 2 filmy.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
120 jest w porównaniu do małego obrazka wiotka i trzeba się przyzwyczaić.

alekw  Dołączył: 27.09.2007
Najważniejsze, że coś na nim jest :-D

Stachu  Dołączył: 27.04.2007
Paprochy? :P

romeoad  Dołączył: 02.11.2009
alekw napisał/a:
zasilanie: 4 butelki piwa

Wystarczy chociaż na 1 film? ;-)

romeoad napisał/a:
alekw napisał/a:
zasilanie: 4 butelki piwa

Wystarczy chociaż na 1 film? ;-)

Nie, on tyle zużywa na jedno zdjęcie ;-)

P.S Ile jest wart 75/2.8 bo zastanawiam się nad zakupem osobno body i obiektywu?

jedrus68  Dołączył: 03.07.2008
Hej,
Kupiłem niedawno pentaksa 645 wraz z zoomem 80-160. Póki co wystarcza zupełnie, jednak trochę boli mnie brak szerokiego kąta. Poneważ ceny pentaksowe są jakie są, można poprzez przejściówki trafić coś taniej. Rozumiem połączenie wraz z P67 i z P-six ale chciałbym się dowiedzieć o mocowaniu innych szkieł. Czy szkła do kiev 60 mają mocowanie P-six a do kiev 88 już inne/jakie? No i czy są przejściówki z P645 na mamiyę albo hasselblad?

Dada  Dołączył: 01.03.2007
jedrus68 napisał/a:
szkła do kiev 60 mają mocowanie P-six a do kiev 88 już inne
Tak.

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
jedrus68, ja kupiłem przejściówke z P67 na P645, Mam P67 45 mm, który na 645 daje juz dosc szeroko a na 67 bardziej szeroko ;-) i nie powielam przy okazji ogniskowych. Szkła do 67 sa tansze niz do 645 i masz mozliwosc dokpienia sobie moze w przyszłości innych bardzo dobrych szkieł typu 105, 165 a kiedys moze i body 67 ? No ja taką sciezka przynajmniej podążałem :-)

jedrus68  Dołączył: 03.07.2008
Dada, Czy mam rozumieć, że nie ma możliwości/adaptera do zamocowania szkieł od kiev 88 do P645?
Przy okazji zapytam - na alle widzę dwa fiszaje z mocowaniem na oba kievy - w sumie mógłbym kupić, ale nie wiem jak z obrazkiem z nich. Czy to jest porównywalne jakościowo z zenitarem, czy jednak lepiej/gorzej - miałeś może styczność?
wuzet, też się zastanawiałem ale 200$ za adapter + ileś za szkło daje mi chyba kwotę jak do P645 :-) a specjaknie nie chcę rozbudowywać szklarni - ale jeszcze nic nie przesądzam :-)

Skocz do: