DorianGray  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowe ceny na K100D?
Witam serdecznie! (pierwszy post na Waszym forum choć czytuje je w miarę regularnie chyba od roku :) )
Zauważyłem w sieci ceny w granicach 2 300 za k100d + KIT.
Byłem dzisiaj w sklepie we Wrocławiu nie podam nazwy żeby nie było, że reklamuje ;) i tam stała cena na ten zestaw coś koło 2 680. Spytałem czy da rade coś stargować i usłyszałem, że koło poniedziałku powinny być nowe ceny i że jak mi się nie spieszy to warto poczekać.
Słyszeliście coś na ten temat? Następcy k100d na razie chyba nie widać więc ewentualne obniżki są chyba wynikiem konkurencji w tym segmencie.
Pozdrawiam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
może będzie obniżka, bo nikon wsadził nową, większą matrycę, zatem konkurencyjność trzeba poprawić, czy jak to się tam mówi status quo utrzymać.

[ Dodano: 2007-03-21, 13:58 ]
ale ja nic nie wiem, a może chodzi o to, że cena podana przez Ciebie 2680 to trochę dużo, więc może sam sklep zdecyduje się na obniżkę, bo im nie idzie (i się nie dziwię).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
DorianGray, domyślam się w jakim sklepie ;-)
Jak szukałem swojej K-setki to też w tym sklepie (chodzi o taki zaraz za labem fotograficznym, nie?) byłem. Cenę mieli jeszcze wyższą - nawet w sklepie dla idiotów czy innym ElectroWorld były zdecydowanie tańsze. Kupiłem w końcu przez net w Aster za <2500zł z przesyłką kurierem.
 

DorianGray  Dołączył: 21 Mar 2007
matb napisał/a:
DorianGray, domyślam się w jakim sklepie ;-)
Jak szukałem swojej K-setki to też w tym sklepie (chodzi o taki zaraz za labem fotograficznym, nie?) .


Kurcze, nikogo w sklepie poza obsluga nie widzialem :) no chyba ze po cenie sie zorientowales :)
A co do ceny to troche drogo tam maja, zobacze co w poniedzialek bedzie i wtedy moze sie zdeczduje :)
Pzdr.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Na dodatek GX-1S trudno już dostać w sklepach za przyjazną cenę :( dobrze że się za wczasu zdecydowałem...
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Pytaj o K100 w sieci sklepów Auchan. Tam kupiłem swój sprzęcik jakieś 3 tygodnie temu.Wiem, wiem markety i jakość... cena była 1990pln!!! tylko popatrz żeby ci kobitka nie sprzedała tego z wystawy :mrgreen: bierz zapakowany w folii razem z kitem 18-55. ;-)
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
DorianGray - cena 2680zł to trocje duzo zwlaszcza ze ja swoja kupilem za 2300 zl jakies 2 miesiace temu ale dokladnie nie pamietam jak dawno to bylo.
Sadze ze jak juz tu ktos napisal warto poczekac bo konkurencja nie proznuje wiec i sam PENTAX powinien byc konkurencyjny wobec konkurencji. Przeciez chyba wszystkich kasetek nagle nie sprzedadza a jesli nawet nie bedzie w tym sklepie o ktorym pisze Dorian... to w innym sie znajdzie.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Maxi 7 napisał/a:
cena była 1990pln!!!



Smieszne to jest jak te ceny leca w dol... Ale coz ja to sie tym juz przestalem przejmowac....
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
tref
Cytat
może będzie obniżka, bo nikon wsadził nową, większą matrycę, zatem konkurencyjność trzeba poprawić, czy jak to się tam mówi status quo utrzymać


Już miałem wszystko poukładane co gdzie i za ile a tu kolega niepewność zasiał
Jeśli ceny spadną to o ile bo jak ma być 200pln w przypadku k100d + dualkit to chyba nie będę czekał bo ile można czekać i czekac i cze.... :-?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Polar, kiedyś cena k100d spadnie, ale dywagując dalej...
- k100d sprzedaje się dobrze, mimo że nikon poszedł w większą matrycę już teraz
- we wspomnianym sklepie cena jest chora, więc pewnie sprzedawcy chodziło tylko o ich ceny, a nie ogólnie rynkowe
- masz rację, że czekanie jest bez sensu, bo przecież za 2 lata kupisz ten sprzęt prawie darmo, tylko co przez ten czas?
- za ile namierzyłeś swój egzemplarz?
- jeśli nawet będzie spadek rynkowy ceny, to myślę, że body+kit nie będzie mniej niż za 2100PLN.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
tref ma racje ze czekanie jest bez sensu no chyba ze mozna sie spodziewac pewnej i powaznej obnizki.
Samo czekanie na spadek cen nie ma sesnu bo czekajac w miedzy czasie pojawia sie nowy model lepszy od poprzedniego i czlowiek zaczyna sie zastanawiac ze moze jeszcze poczeka Wszystko zaczyna sie od nowa i w ten sposob mozna nigdy aparatu nie kupic.
Wiele razy bylo juz mowione / pisane ze to nie aparat robi zdjecia wiec kupuj K100D bo to dobry aparat a nie bedziesz zalowal.
Kup ciesz sie ucz i rob zdjecia a juz na pewno nie zastanwaiaj sie nad tym co by bylo gdybys kupil inny aparat. Nie mysl o tym ze inni maja lepsze aparaty i robia lepsze zdjecia bo sa ludzie z gorszymi aparatami robiacy znakomite zdjecia.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
tref
Cytat
- za ile namierzyłeś swój egzemplarz?

zamierzam kupic u naszego znajomego z forum bo chyba z tego co wiem to dobra oferta a co również ważne sprawdzone miejsce ale dzisiaj postanowiłem że będzie to dualkit i muszę jeszcze porozmawiać o cenie ostatecznej.

ART
Cytat
Samo czekanie na spadek cen nie ma sesnu bo czekajac w miedzy czasie pojawia się nowy model lepszy od poprzedniego i czlowiek zaczyna się zastanawiac ze moze jeszcze poczeka Wszystko zaczyna się od nowa i w ten sposob mozna nigdy aparatu nie kupic.

masz rację ja tak kupowałem kompa przez rok i wiem że za jakiś czas cena będzie w granicy 1000pln no ale co z tego życie ucieka i ciekawe tematy też.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
matb napisał/a:
też w tym sklepie (chodzi o taki zaraz za labem fotograficznym, nie?)

i na dodatek do sklepu wchodzi sie po schodach? :mrgreen:
 

DorianGray  Dołączył: 21 Mar 2007
djack napisał/a:
matb napisał/a:
też w tym sklepie (chodzi o taki zaraz za labem fotograficznym, nie?)

i na dodatek do sklepu wchodzi się po schodach? :mrgreen:


Widze, że coraz więcej osób wie gdzie tak drogo ;)

A odnośnie spadku ceny to rzeczywiście, zapomniałem o nowym D40X, orientujecie się kiedy wchodzi do sklepów i jaka będzie cena za KIT.

Pzdr.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Faktycznie maja tam drogo, ale jak w zeszlym roku szukalem kasetki coby sobie pomacac, to byl to jedyny sklep we Wrocławiu gdzie mozna bylo tego dokonac... dopiero przed swietami pojawily sie w MM..
Grzesiek
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
To ten sklep za szklanymi drzwiami? Hehe :-)
Ale ceny to mają z kosmosu... :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
DorianGray napisał/a:
A odnośnie spadku ceny to rzeczywiście, zapomniałem o nowym D40X, orientujecie się kiedy wchodzi do sklepów i jaka będzie cena za KIT.
Będzie w cenie wielokrotnie wyższej od Pentaxa i dopiero na gwiazdkę :-P
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
2600? za te pieniądze Nikony D70s z dobrym kitem 18-70 można dostać a czasem taniej.
Podejrzewam ,że Sony A100 też - to dla tych co koniecznie chcą mieć stabilizację w body.
Cena K100d od początku jest mało konkurencyjna mnie on wygląda na taki zliftingowany DL ze stabilizacją.
DL/DL2 kosztuje ok. 1600 PLN więc sama stabilizacja i nieco lepszy soft mają tyle kosztowac?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Kfan napisał/a:
2600? za te pieniądze Nikony D70s z dobrym kitem 18-70 można dostać a czasem taniej.
Podejrzewam ,że Sony A100 też - to dla tych co koniecznie chcą mieć stabilizację w body.
Cena K100d od początku jest mało konkurencyjna mnie on wygląda na taki zliftingowany DL ze stabilizacją.
DL/DL2 kosztuje ok. 1600 PLN więc sama stabilizacja i nieco lepszy soft mają tyle kosztowac?

To bierz Nikona. Będziesz się cieszył podglądem na śmiesznym wyświetlaczu i walczył z podpinaniem starszych szkieł. To, że jest to Nikon, ma lepszą obudowę i jest większy (wygląda bardziej zawodowo ;-) ) nie znaczy, że w generalnej ocenie przebija zalety Pentaxa K100D - matryca podobna, jeśli nie ta sama, jakość zdjęć (na oko) też, a stabilizacja i działanie z niemal każdym obiektywem, to naprawdę duuuże zalety Pentaxa. Dla niektórych większe niż szybki AF w nikonie. Po prostu, rzecz gustu, priorytetów i nie wiem czego tam jeszcze :-B

a co do soniawy - nie ironizuj. Co z tego, że ma 10 Mpix, skoro bardzo szuuuumi.
 
kowalski  Dołączył: 12 Mar 2007
argawen napisał/a:
Będzie w cenie wielokrotnie wyższej od Pentaxa i dopiero na gwiazdkę :-P


Tak dla ścisłości to od końca marca za 2800 w kicie ;) Przynajmniej tak wynika ze szperania w necie i wstępnych ofert... W sumie fajny ale brak śrubokręta to poważny -

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach