Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Produkcja DSLRów . Jaki jest udział Pentaxa-Ktoś wie?
Zżera mnie i kolegów ciekawość jaki jest % udział poszczególnych firm w produkcji cyberlustrzanek? Takie dane o samochodach są łatwo dostępne, zaś poza globalną ilością -5-6mln sztuk wyprodukowanych DSLRów nic więcej.Przeglądając to forum jakoś nie natrafiłem na takie dane, a może żle szukam? pozdrowienia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotr G., a jakie to ma znaczenie
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Fafniak-dobrze zdajesz sobie sprawę o co tu biega.Temat produkcji sprzętu pojawił się podczas dyskusji o producentach niezależnych i ich ofertach dla danego systemu.Niszowa firma X jest ze zrozumiałych przyczyn ignorowana albo też produkowane małe ilości osprzętu i akcesoriów windują ich cenę.Lubię wiedzieć z kim mam do czynienia i na co mogę liczyć, a jestem przed zakupem DSLRa i w przyszłości jego za rozsądną cenę rozbudowy.Piotr G.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Piotr G., jezeli chcesz wiedziec z kim masz do czynienia to prosze
http://www.pentaximaging....of_innovations/
tylko dalej nie rozumiem co udzial w globalnej sprzedazy DLSR ma do tego. Jezeli chcesz isc w "main stream" to masz do wyboru C albo N i koniec.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Piotr G., a jakie to ma znaczenie


A jakie to ma znaczenie jakie ma to znaczenie? Padlo pytanie.

Cytat

Piotr G., jezeli chcesz wiedziec z kim masz do czynienia to prosze


To tez nie jest odpowiedz na pytanie z pierwszego postu.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Nie ma jeszcze publicznie dostepnych analiz rynku globalnego z uwzglednieniem okresu do konca roku 2006; juz nie mowiac o tym ze afekt wprowadzenia K10D na rynek zaczal sie dopiero w 2007 (do konca 2006 popyt mocno przewyzszal podaz). Sa dostepne krotkoterminowe analizy rynku japonskiego jak dobrze poszukac, ale ja nie znam japonskiego wiec nawet nie bede probowal ich znalezc. Jezeli masz pare $K na drobne wydatki, to prosze bardzo: http://www.marketresearch.com/
 
KILu  Dołączył: 10 Mar 2007
Bronek napisał/a:
Jezeli chcesz isc w "main stream" to masz do wyboru C albo N i koniec.


...na czym zresztą Pentax oparł swoją kampanię promocyjną: klik!

Wiecej na stronie Neda Bunnella (na dole, czerwone plakaty). "You can't" jest szczególnie dobre.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Pojawiły się dane za rok 2006 na stronie www.zoom.pl Canon-2,5mln, Nikon-1,8mln, Sony-0,5mln, Olympus-0,3mln i Pentax-0,25mln, nie podają Samsunga. W 2006 Pentax sprzedał 2,5x więcej niż w 2005 roku/ok.100 tys. Czyli idzie dobrze sprzedaż serii K, w IV RP nawet w MM zaczęli doceniać tę markę, byłem swiadkiem jak polecano K100D, a o K10D sprzedawczyk w MM opowiadał same superlatywy. Można by zacytować hymn kibiców poznańskiego kolejorza; w górę serca niech zwycięża ...../Pentax/
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Słuchajcie, jak ja oglądałem kasetkę w MM to mi wyraźnie i prawie nachalnie odradzano nikona hehhehe. Ale koleś jednocześnie upierał sie, że kasetka ma pryzmat a nie układ luster.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mcgyver napisał/a:
Słuchajcie, jak ja oglądałem kasetkę w MM to mi wyraźnie i prawie nachalnie odradzano nikona hehhehe. Ale koleś jednocześnie upierał się, że kasetka ma pryzmat a nie układ luster.

jaki sklep, taki specjalista
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
pare miesiecy temu to w MM nawet nie wiedzieli co to Pentax
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Swoją drogą ciekaw jestem jak dużą część zysków Pentax rzuci na badania i czy jakimiś nowinkami nas w przyszłości (najbliższej) zaskoczy...
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
o nowinkach jest w temacie: Dobre wiadomości od Benjamin Kanarek.
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Dla miłośników statystyk i rynkowych wyścigów, dane z wczorajszej Gazety Wyboeczej:

Rynek aparatów cyfrowych

I jeszcze sam artykuł:

Cyfrowe pstrykanie za grube miliony

PZDR.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
marichi25 napisał/a:
I jeszcze sam artykuł:

Cyfrowe pstrykanie za grube miliony


Cytat
Co prawda akurat Zorki już dawno poszły w odstawkę, ale wkrótce ten sam los czeka pozostałe aparaty rejestrujące obraz na światłoczułej błonie.

:mrgreen: Ciekawe co na to właściciele pleśniaków maści wszelakiej :mrgreen:

P.S. Nikoś dopiero na szóstym miejscu, ale się wpierniczyłem w bagno ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Nikoś dopiero na szóstym miejscu, ale się wpierniczyłem w bagno ;-)
Ale to chyba wszystkich cyfrówek, a nie DSLR. Więc może nie płacz :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach