powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mogę też zabrać mój. Jakiś mniej markowy (nie pamiętam, bo leży w bagażniku). Miał na dole jakiś taki kabłąk. do postawienia na tym swojej stopy, ale odłączyłem to dziadostwo. Wyposażony w niewielką głowicę z płytką szybkozłączką. Pzdr.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ja jakiś rok temu zakupiłem najtańszy wówczas na rynku zestaw z głowicą kulową (pomijając używki) - kupiłem na fripers.pl no-nejmowe: monopod (wys. max 170cm), głowicę kulową ze szybkozłączką i śrubę-przejściówkę (różne gwinty na monopodzie i głowicy). I sobie sam skręciłem całość - koszt z przesyłką około 100zł. Działa dobrze, choć widać, że to chińszczyzna. Nic się nie kolebie, nic nie odpada, tylko ta śruba się zapiekła i głowicę mam przykręconą na stałe. Inny minus to masa, głowica jest metalowa (wygląda na odlewaną) i czuć to niestety. Jednak na markowe sprzęty mnie nie stać, więc nie marudzę. Choć przyznaję, że długie to i ciężkie i nie zawsze chce mi się go nosić ze sobą. Ale komfort focenia niesamowity, bardzo odciąża rękę, więc budżetowcom mogę polecić monopod DIY ;-) Pewnie na aliexpress czy allegro da się to ogarnąć jeszcze taniej.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na to liczyłem - będzie się można przyjrzeć różnym opcjom i wybrać coś dla siebie.
Nigdy nie miałem takiego kija, więc nie wiem co może się okazać niewygodne, a co jest niezbędne.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ja mam statyw z wykręcaną nogą, też go będę miał to sprawdzisz.
Rozkładane nóżki na dole są wygodne przy cięższych obiektywach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach