Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wydruki/odbitki
Być może zakładanie takiego tematu to przerost formy nad treścią, ale...

Była już o tym mowa, chciałbym położyć jednak na to szczególny nacisk.
Przywieźmy na PPD chociaż po jednej odbitce 20x30.
Obojętnie, czy to będzie strzał naszego życia, najlepsza fota z ostatniego miesiąca, czy zdjęcie, które darzy się największym sentymentem.
Chodzi o to, by coś przywieźć. I w domyśle, wymienić się z kimś z forumowiczów.
Oczywiście, jeżeli ktoś zechce, nich przywiezie więcej. Sam pewnie przytargam z 3-5 prac.
Będzie przynajmniej o czym dyskutować. Pokażmy, że bawią nas też zdjęcia, a nie tylko onanizm sprzętowy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
I w domyśle, wymienić się z kimś z forumowiczów.

Jak to w domyśle?

My mamy sie domyslać, co Ty dla wszystkich wymyśliłeś?
:-) :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak ktoś nie umie robić zdjęć to też ma innych katować?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A z komórki może być?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W komórce jest ciemno i trudno zrobić.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Hmm, może w końcu się odważę i cuś przywiozę...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sądzę, że te z komórki będą cieszyć się największym zainteresowaniem.
Jeżeli ktoś, podobnie jak autor wątku, ma kłopoty ze zrobieniem poprawnego zdjęcia, niech również przywiezie odbitki. Potraktujmy to jako formę terapii.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Ale nie będzie oceniania przez loże szyderców?


swoją drogą ciekawy pomysł, tylko czy się odważę?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artiip napisał/a:
Ale nie będzie oceniania przez loże szyderców?

Naiwny :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na VII PPD było kilkadziesiąt zdjęć 20x30 przywiezionych przez kilka osób.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale to nie ma być pokaz na zasadzie slajdowiska. Po prostu rozmowa o fotach z odbitkami w ręku wygląda inaczej, niż kolejne "...tak, tak, K-5 ma mały szum a jak kupiłem sobie długiego kita to ochroniarz w Tesco wziął mnie prawie za profi...".

Wiadomo, że każdy z nas reprezentuje inny poziom, bowiem inaczej traktuje fotografię. Dla jednego ważne są tylko chwile uwieczniające dziecięce hasanie, dla innego dokumentacja współczesnego, przemijającego świata, lub cudów natury, dla jeszcze innego aparat to po prostu towarzysz jego wypraw, czy też możliwość przyłapania małżonki na próbie weryfikacji 6 przykazania.

Chciałbym, aby ta akcja się powiodła z jeszcze jednego powodu. Współcześnie bardzo mały odsetek osób robi odbitki. Być może wielu zrobi ją po raz pierwszy właśnie na PPD. I to będzie wielki sukces. Bo odbitka, papier trzymany w ręku, to zupełnie inna bajka, niż zbiór pikseli na monitorze.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Michu napisał/a:
po jednej odbitce 20x30.
A skąd ja Ci taki format wytrzasnę ? :shock: A normalny stary, dobry standart 18x24, albo 24x30 to już nie może być ? :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ale to nie ma być pokaz na zasadzie slajdowiska.


Czy to wygląda na slajdowisko?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dada, nie, nie może.
Musisz obciąć coś gdzieś.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wymiary 20x30 podałem jako taką minimalkę raczej. Bo wiadomo - wielkość jednak ma znaczenie...
I właśnie chodzi mi o coś takiego, jak załączył w swym obrazku Piotr.

Poza tym jest coś jeszcze.
Każde zdjęcie to jakaś historia. Oczywiście czasami zaczynająca się i kończąca w jednym "...a se pstrykłem". Ale częściej jest to opowieść albo o temacie zdjęcia, albo o okolicznościach, technikaliach...
Niech się snują opowieści z mchu i paproci. Twórzmy historię - czasami może być ona ciekawsza od samego zdjęcia.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No to teraz wszystkich wystraszyłeś.

Z matury ustnej z języka polskiego miałam 3. I nic sie nie zmieniło. Nie potrafię opowiadać. Tworzyć hostori itp.

Jak zdjęcie nie gada, to ja tym bardziej.

Odpadam.

[ Dodano: 2011-04-18, 21:20 ]
Ale chętnie posłucham.

I nawet polimerazować mogę :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Że co :shock:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Twórzmy historię - czasami może być ona ciekawsza od samego zdjęcia.

mygosia napisał/a:
Nie potrafię opowiadać. Tworzyć hostori itp.

Spoko. Historia tworzy się sama.
Wystarczy przywieźć trochę papieru z poparaną za pomocą jakiejś chemii warstwą, kiedyś nazywaną światłoczułą, którą Michu, ambitnie raczył nazwać zdjęciami.
Ci co do tej pory nazywali zdjęciem świecące piksele na ekranie i tak dostaną opadu szczęki. A reszta i tak będzie wiedziała na co ich stać lub nie stać :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty Gocha lepiej nie siej defetyzmu, bo Cię w kiblu zamkniemy na czas całego Pepeda.
Gadać można, ale nie trzeba. Można też zostawić odbitkę i spieprzyć, jeżeli kogoś rzeczywiście trema zżera.
Poza tym, jak zaznaczyłem - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na pytanie jak powstało to piękne zdjęcie odrzekła a se je błam focie na fejsbuczka.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
bo Cię w kiblu zamkniemy na czas całego Pepeda.

Jeśli w dobrym towrzystwie i będziecie mnie poić i karmić, to jako osoba wyalienowana i aspołeczna, musze przyznać, że brzmi to dla mnie kusząco...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach