MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
multiexpozycja w ME Super
no wlasnie. multiexpo. chce, a nie wiem jak. nie wiem jak na mesuper, bo pies mi zjadl instrucje. potrzebuje porady. jak najszybciej, bo grozi mi seria bolesnych zastzykow, jesli sie nie dowiem o czasie. prosze o pomoc i przepraszam jesli juz bylo. szukalem a nie znalazlem:)
pzdr

chyba na dodatek zalozylem nie w tym dziale. boze, juz po mnie...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
chodzi o multiekspozycję tak?
Zdaje się [nie pamiętam dokładnie], że wciskasz dzyndzelek na spodzie korpusu i naciągasz. Chyba tak to było. Nie korzystam z takiej dobroci :)

[ Dodano: 2007-03-26, 19:52 ]
Znalazłem, cytat z instrukcji:
Cytat
For deliberate multiple exposure, make first exposure in the normal way. Then tighten the film by turning the rewind knob, and keep hold of rewind knob. Depress the film rewind release button and cock the rapid-wind lever. This cocks the shutter without advancing the film. Finally, release the shutter to make the second exposure. Tehm make one blank exposure, before taking the next picture, to avoid overlapping. Exposure counter registration may not to be exact.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
dzieki tref!

a moze ktos wie czy mozna zrobic 3 zdjecia na jednej klatce? no i jakies uwagi od tych co robili cos takiego mesuper? (alkosie oswiec!)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spróbuj powtórzyć numer z wciśnięciem guzika na dole.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
kurcze Jarek, na to bym nie wpadl :evil:
:-B :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja zawsze, jak dwa razy się uda pod rząd, to próbuję trzeci raz - tak samo.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
MvA napisał/a:
no wlasnie. multiexpo. chce, a nie wiem jak. nie wiem jak na mesuper, bo pies mi zjadl instrucje. potrzebuje porady. jak najszybciej, bo grozi mi seria bolesnych zastzykow, jesli się nie dowiem o czasie. prosze o pomoc i przepraszam jesli juz bylo. szukalem a nie znalazlem:)
pzdr


dokladnie jak napisali moi przedmowcy. pstrykasz jedno zdjatko, potem wciskasz przycisk do przewijania filmu na spodzie aparati i naciagasz migawke. w przypadku jezeli chcesz naswietlac wieksza ilosc razy powtarzasz az do skutku. Pamietaj tylko, ze licznik zdjec podczas multiexpozycji nie stoi w miejscu, i falszuje zeczywista ilosc klatek pozostajacych do naswietlenia.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
dzieki! dzisiaj wyprobuje, moze cos z tego sensownego wyjdzie:)
 

lukasz b  Dołączył: 22 Maj 2007
to samo bedzie działało w MX'ie ??
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
powinno. w mesuper zadzialalo. troche sie klatki poprzesuwaly, ale dzialalo.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
MvA, jak pisze w instrukcji, przed wciśnięciem guzika na spodzie i naciągiem migawki należy trzymać korbkę przewijania powrotnego (sprężystość filmu działa, a pomimo wciśniętego guzika odblokowania, ząbki rolki naciągu mogą minimalnie przesunąć film). Po strzeleniu multiekspozycji zaleca się zrobienie "pustej" klatki by nie nałożyć kolejnego ujęcia na multi.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
no wiadomo:) tylko kawalek nasiwetlony jako multiexpozycyjny (obys skumal co pisze:) mial troszku inne wymiary niz 3:2. compris?:)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
MvA, Oooooo, to pewnie prawie panorama Ci wyszła, takie 16/9 a w środku dubel ;-) :mrgreen:
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
cos w ten desen :-D
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
MvA, pokaż :D
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
negocjatorek, oj nie mam juz tego negatywu niestety:(
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
szkoda :) to nic. Może kiedyś sam się pobawie. Ja jestem z moim pierwszym pleśniakiem i pierwszym negatywem Bw na trzeciej klatce ;P zobaczymy kiedy go skończe i wywołam ;P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach