zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
l_uka ;-) Koszty faktycznie są bardzo istotne. W domu mam rajd (minus pół) :mrgreen: Na drugim dysku fizycznym składuję kopie waznych katagów.... I obraz partycji startowej. I raz na jakiś czas na płyty DVD... I jakoś leci 8-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Re: Dyski do RAID-a
Fafniak napisał/a:
Czy to nie sciema o tej dedykkacji do pracy 24h.....?


to nie sciema - po prostu maja model dysku, ktory ma o wiele wieksza trwalosc -> MTBF i stad moga go serwowac bez wiekszego ryzyka jako dedyk do RAID.

nie kupowalbym jednak na Twoim miejscu 2 x HDD tylko po to, aby dopalic ew. photoshopa - to i tak nie ma sensu. o wiele lepszym rozwiazanem jest kupienie tyle RAMu na ile Ciebie stac, sprawdzic po calym dniu pracy ile faktycznie ps zzera na swoim swapie i wtedy na nowym dysku zalozyc partycje + te 50% i ja w calosci przeznaczyc na plik wymiany a reszte na archiwum (i ustawic max rozmiar klastra)

nie ma sensu wyrzucac pieniedzy w bloto - bardziej shopowi przyda sie szybszy CPU i wiekszy RAM.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
webjay, - mam 2GB RAM-u - wiem ze XP ma jakies problemy z 4GB....tak przynajmniej wyczytalem - nie wiem czy to nie jest jakas obiegowa opinia.....ale na instrukcji do mojej plyty tez cos o tym wspominali....
Skan 6x7 - to jakies 160-250 MB....jak zaczynasz to obrabiac to pamiec bardzo szybko znika....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jak zaczynasz to obrabiac to pamiec bardzo szybko znika

skracasz dlugosc historii i przestaje znikac :mrgreen:
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
webjay, - mam 2GB RAM-u - wiem ze XP ma jakies problemy z 4GB....tak przynajmniej wyczytalem - nie wiem czy to nie jest jakas obiegowa opinia.....ale na instrukcji do mojej plyty tez cos o tym wspominali....
Skan 6x7 - to jakies 160-250 MB....jak zaczynasz to obrabiac to pamiec bardzo szybko znika....


z ramem byly zawsze problemy przy obsadzaniu 4 slotow, zamiast standardowych 2 - np. pokazywalo, ze masz 3GB w sumie, albo na platformie AMD byly (i chyba dalej sa) problemy z Command Rate - trzeba bylo wydluzac do 2 cykli. IMHO bez zadnych problemow powinno dzialac 2x2GB, z tym, ze czym wieksze kosci tym bardziej kiepskie (wolniejsze albo szyna, albo czasami dostepu ;) ).

nie mniej - w nowym dysku wydziel pierwsza partycje do swapu dla PS'a i dla systemu- 20-40GB powinno wystarczyc, ale sprawdz sobie dla pewnosci ile zajmuje katalog/plik wymiany PS'a i ile zajmuje Ci plik wymiany w windowsach.

u siebie mam 1GB i plik wymiany jest wylaczony - do mojej pracy w zupelnosci to wystarcza, system nie burzy sie o wiecej ramu i nie miesza ciagle plikiem wymiany - z pewnoscia dziala to szybciej, niz przy wlaczonym swapie - tylko mam ten plus, ze ten 1GB dla mnie wystarcza (co nie sprawdzi sie u Ciebie).

podsumowujac - nie daj sie namowic na RAIDa bo to rozwiazanie nie dla Ciebie i kosztuje zbyt duzo w porownaniu do ew. korzysci ktore moglby Tobie dac - poszukaj czegos w necie od praktykow PS'a - jak dopalaja, co zmieniaja w preferencjach aby dopalic - IMHO to lepsza droga - tak jak 'zadbany' i nienapakowany XP - zawsze laduje sie w ciagu kilku sekund, a zapuszczony zaczyna ladowac sie pol minuty lub wiecej + nawet minuty na inicjalizacje dziwnych procesow w tle ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak - sorry, ale wszyscy tutaj pieprzą jakieś bzdury. Jeśli chcesz mieć spokój, po prostu zajrzyj tutaj i coś sobie wybierz:
http://www.linkart.biz.pl/boxx.html
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, może Michu sugeruje, że będzie sponsorem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach