witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Matryca od Samsuga
Znalazłem takie info:
http://www.fotografuj.pl/...Samsunga/id/385
Ciekawe czy wsadzą tą matrycę do swoich aparatów.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
matryce trafią do hybryd, uz i kompaktów.
Samsung nie wypuści lustrzanki - wystarczy popatrzyć na potaktowanie GXów...producent wypuścil je tak, od niechcenia - jest to dobrze nei ma to jeszcze lepiej..
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
TomiTom ma rację - na oko widać (choć informacji o tym nie ma), że jest to malutka matrycka, APS-C na pewno nie. Szkoda.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jeszcze nie tak dawno była na forum rozmowa, że jakby SAM chciał, to by zaczął produkować własne matryce... Mają potencjał, a przede wszystkim kasę. Nie minęło pół roku i mamy pierwsze matryce SAMa i to CMOS!
Obserwację poczynań tej firmy chyba należy wpisać do codziennych obowiązków, bowiem mnie się wydaje, że nowy poważny gracz się szykuje. To, że pokazane 8Mpx jest niewielkie nie dyskwalifikuje firmy jako producenta matryc. Od czegoś trzeba zacząć, a mnie się wydaje, że skoro zaczynają zabawę w tę technologię [wsadzili kasę w linię produkcyjną], to łatwo nie odpuszczą. Dobrze, czym więcej matryc, tym większa konkurencja i niższe ceny! A my możemy się tylko cieszyć :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sami już od dawna produkuje matryce - bez przesady z tym optymizmem tyczącym nowego gracza. Myślę, że problemem jest tu właśnie fizyczny rozmiar tego układu. Też chciałbym, by wypełzł z ich fabryk rozmiar APS CMOSa. I to nie chodzi o to, czy byłby w Pentaksie. Po prostu każdy nowy produkt, to postęp technologiczny i zagęszczenie ruchów przez konkurencję.
Owszem, pewnie radośnie byłoby mieć matrycę z dynamiką większą niż np. Fuji, ale na chwile obecną to, co mam mi wystarcza i problemem jest raczej moja pomysłowość niż ograniczenia sprzętu.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Matryca od Samsuga
witsu napisał/a:
Znalazłem takie info:
http://www.fotografuj.pl/...Samsunga/id/385
Ciekawe czy wsadzą tą matrycę do swoich aparatów.

Dobrze ze ida w CMOS, mniejsze zapotzrebowanie na energie itd. Spokojnie, za jakis czas moga i byc APS C i wieksze. Nie tak dawno w dobie CRT TV kto mial jakies pojecie o Samsungu itd. Dzis to Sony podpisalo umowe w zeszlym roku o panele LCD od Sami dla swoich LCD, a przeciez Trinitron przez wiele lat byl top. a dzis Samsung jest b wysoko. Patrzac na dochod firmy, postep , chyba nie ma takiej drugiej na swiecie, sadze ze to tylko kwestia czasu....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
jeszcze nie tak dawno była na forum rozmowa, że jakby SAM chciał, to by zaczął produkować własne matryce... Mają potencjał, a przede wszystkim kasę. Nie minęło pół roku i mamy pierwsze matryce SAMa i to CMOS!

Samsung produkuje swoje matryce CMOS od jakiegos roku, zadna to nowosc. I wcale nie dobrze, ze to CMOS, bo sama technologia CMOS w sobie guzik daje w porownaniu do CCD a wrecz jest gorsza. Co innego Canon, ktory te technologie doprowadzil do perfekcji, ale w odroznieniu od Samsunga pracowali nad nia nie rok, dwa, trzy, ale od dziesiatek lat. Tak, tak, zaczynali od kserokopiarek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach