Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki za opinie - będę sobie jeszcze je na spokojnie kilka razy pewnie czytał i analizował ale w tej chwili skłaniam się do pożyczenia aparatu na testy i jak wszystko będzie ok to chyba go wezmę :-) (nowa zabawka :evilsmile: )
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Maciek napisał/a:
nowa zabawka
"nowa" zabawka ;-)
duży plus aparatu to jego "wielkość" i "ciężkość" (małość i lekkość)

zdjęcia jakie produkuje, to można sobie w necie zobaczyć, dla mnie chyba największym (może jedynym) minusem (długo się nie pobawiłem tym aparatem, ale okazję miałem posiadać) jest wielkość/rozdzielczość wyświetlacza, choć zdaję sobie sprawę z tego, że LCDkiem zdjęć się nie robi ;-) (ale czasami się przydaje)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
A czy te wszystkie kitowce 18-55 różnią się czymś miedzy sobą? Najstarszy DA 18-55/3.5-5.6 AL widzę, że ma inną budowę (12 elementów w 9 grupach zamiast 11 w 8), DA 18-55/3.5-5.6 AL WR ma uszczelnienia ale już budowę tak jak pozostałe dwie wersje. Są jakieś różnice w jakości obrazu czy raczej to wszystko niezły kit ale nadal kit?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najstarszy jest gorszy optycznie, pozostałe optycznie są lepsze i identyczne.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk napisał/a:
Najstarszy jest gorszy optycznie
pytanie czy będzie widać różnicę na matrycy 6Mpix, skoro k10d dostawała jeszcze wersję "gorszą"

jak nie będzie różnicy w cenie, to brać II, jak będzie, to i Ika będzie ok
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
To ja moze sie podepne pod pytanie.. Ile wart jest uzywany K20D z oryginalnym gripem. Chcialbym go potencjalnie sprzedac na eBay.co.uk i nie wiem czy jest warto wystawiac jesli nie osiagnie chociaz ceny £350 - £400 , reszte doplacilbym z czasem do K5... :roll:
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Allegro-> Szukaj w zakończonych.. i sortuj wg. daty. To zawsze jakiś punkt odniesienia..
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Apocalypse napisał/a:
Allegro-> Szukaj w zakończonych.
Na eBay'u też się da.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to kupiłem. Przełom w fotografii się nie dokonał bo nie mając kiedy spać nie zrobiłem nowym aparatem jeszcze żadnego zdjęcia poza testowymi i kilkoma w knajpie w momencie zakupu.
Mam jeszcze pytanko odnośnie obiektywów - wersja DAL nie ma "Quick-Shift Focus System" - co to oznacza w praktyce?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
QSF pozwala przeostrzyć ręcznie obiektyw w dowolnej chwili bez wyłączania AF i szkody dla napędu. Da się bez tego wyżyć.
 
Qbas  Dołączył: 02 Wrz 2011
Acer napisał/a:
...w sumie dołożyłem mu jakieś 18 tyś. klapnięć i z 2 tygodnie temu naprawiłem wreszcie pokrętło, ...

Piszesz, że naprawiłeś e-pokretło. Jeśli się nie mylę chodzi o pokrętełko pod kciukiem, np. do korekcji ekspozycji lub ustawiania czasu w trybie preselekcji czasu?
Jak naprawiłeś, sam czy u jakiegoś majstra?
Mój DS ma prawie od początku taką przypadłość. Jakoś na gwarancji przeoczyłem. Najpierw działało raz słabiej, raz lepiej. Potem przestawało na dłuższy czas. Teraz w ogóle nie działa. Straszna upierdliwość. Korpus nie wiele wart, ale fotki robi fajne, szkoda się rozstawać.
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Qbas napisał/a:
Jak naprawiłeś, sam czy u jakiegoś majstra?


w sumie już napisałem do kolegi z DS-em na priva, ale gdyby było więcej zainteresowanych tym tematem to w tym wątku jest mój post z opisem naprawy e-pokrętła
przypomniałem sobie o nim już po privie :)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jak tam Acer, dojrzałeś do rozstania się z DS'em?
Przydał by mi się jakiś tani dslr o-)
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Generic chyba jeszcze nie, zresztą ostatnio to raczej DS-a używam, na meczach próbuje K-r, ale ta matówka z klinem to pomimo, że jest ciemna zdaje lepiej egzamin. Może jak uda mi się muszlę powiększającą dokupić to wtedy całkiem przejdę na K-r,
a tak w ogóle to dzisiaj kolega przyszedł pożyczyć aparat, to mu dałem K-r z tamronem 17-50, a sam wsiadłem na rower z DS-em :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach