filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
WuWu84 napisał/a:
17-70 nie ma silnika pierścieniowego, zresztą żaden obiektyw pentaksa nie ma - w szkłach "KAF3" usunięto po prostu przeniesienie napędu z korpusu.

nie ma? :cry: nigdzie nie moge znalezc takiej informacji... Pentax to chyba faktycznie sprzet dla amatorow... a ja myslalem.... szkoda gadac...
jesli chodzi o sigmy to faktycznie obecnosc pierscieniowego daje sie we znaki, zarowno 24-70 jak i 70-200 sa zdecydowanie szybsze od sdma penaxa....
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
espresso napisał/a:
andrusz napisał/a:
Jak działa ten HSM - szybciej niż w Pentaksowy SDM?
oczywiście że tak, i do tego w tym zakresie ogniskowych nie ma obecnie lepszego szkła pod nasz bagnet.

Pytam, ponieważ pozbyłem się krótkiej gwiazdki na rzecz K-7, i powoli znów rozglądam się za jasnym szkłem w tym zakresie ogniskowych. Dzięki! :-B
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
filorp napisał/a:
jesli chodzi o sigmy to faktycznie obecnosc pierscieniowego daje sie we znaki, zarowno 24-70 jak i 70-200 sa zdecydowanie szybsze od sdma penaxa....

Też zależy od konstrukcji. Podane powyżej tak, 50-150 też bardzo fajna, ale taka 120-400 już nie bardzo. Tyle, że napęd "płynniejszy" i cichy, ale to i SDM daje :-)

 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
espresso napisał/a:
Przynajmniej jesli o mnie chodzi to wolę dobre 24 jak zniekształcone 17.

Hmmmm... Ta Sigma na 24mm (przynajmniej jej starsza siostrzyczka) ma straszna beczke, zas DA 17-70 na 24mm jest prawie plaski.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
espresso napisał/a:
kierdel napisał/a:
Ta Sigma na 24mm (przynajmniej jej starsza siostrzyczka) ma straszna beczke
te szkła maja tylko wspólny parametr ogniskowych, NIC poza tym. To zupełnie nowa konstrukcja.

Sie przestraszylem jak sprawdzilem... ale ta nowsza konstrukcja zalicza -2.66% na 24mm (na ASP-C) :shock: - radzi sobie o wiele gorzej niz starsza siostrzyczka. Normalnie globusik. DA 17-70 ma -0.09. Bez porownania.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dołączmy linka
http://www.optyczne.pl//1..._Dystorsja.html
fakt, globusik

dla porównania - stara wersja, która zachowuje się lepiej
http://www.optyczne.pl//7..._Dystorsja.html

ale żeby oddać sprawiedliwość, to P 17-70 na 17mm i 16-50mm na 16mm mają większy globusik niż obie wersje sigmy na 24mm
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
opiszon napisał/a:
ale żeby oddać sprawiedliwość, to P 17-70 na 17mm i 16-50mm na 16mm mają większy globusik niż obie wersje sigmy na 24mm

No okej, tylko espresso napisal, ze woli dobre 24mm niz znieksztalcone 17. Z tym, ze w P 17-70 ma sie prawie plaskie 24 plus jeszcze cos ponizej. Taki marketing tu nie przechodzi :D
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Nic juz nie pisze sie o tym szkielku. Zadowolony z rezultatow obiektywu ostatnio porownywalem je z FA 35mm/f2. I wychodzi ze na moich 10 megapikselach nie widac roznicy w ostrosci miedzy domknietym do f4 FA 35mm a otwartym DA 17-70 na 35mm. Az sie zdziwilem.

Np taki sampel:


I cropy 1:1


Albo brzeg kadru:

I cropy (przy da zrobilo sie nagle jasniej, wiec przepraszam za roznice):


Moim zdaniem DA 17-70 to troche niedocenieny obiektyw.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przede wszystkim dzięki za za sample!

Z niedocenianiem to nie do końca tak - moim zdaniem chodzi o bardzo słabą dostępność. Sam kiedyś chciałem kupić i po prostu nie było gdzie, zostałem więc posiadaczem sigmy 17-70.
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
jak wyglada porownanie da 17-70 do sigmy 17-70 pierwszej i drugiej wersji?? Ktory obiektyw jest najlepszy optycznie??

PS: i AutoFokusowo??
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
artusduszek napisał/a:
jak wyglada porownanie da 17-70 do sigmy 17-70 pierwszej i drugiej wersji??

wiesz chyba, że mało kto posiada oba trzy. Przeczytałem chyba wszystko, co w internecie o Pentaksie, mam Sigmę 17-70/2.8-4.
Jak porównać jakikolwiek opis z własnymi odczuciami?

artusduszek napisał/a:
Ktory obiektyw jest najlepszy optycznie?

na to pytanie odpowiedzą Ci tylko wykresy i tabelki z testów (jeśli dla Ciebie to wiarygodne).

artusduszek napisał/a:
PS: i AutoFokusowo??

mniemam - zależy od puszki i od naładowania baterii - ogółnie odpowiedź - jak wyżej.
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
A dlaczego wybrałeś Sigmę 17-70/2.8-4 a nie Pentaxa 17-70 4 ??
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
artusduszek napisał/a:
A dlaczego wybrałeś Sigmę 17-70/2.8-4 a nie Pentaxa 17-70 4 ??

Może światłosiła? :oops:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
A może cena i HSM go skusił?
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
@SeizeThePicture Akurat DA17-70 ma SDM - samego, nie hybrydę i śmiga on bardzo przyjemnie - chyba nawet szybciej niż np. Nikkor AF-S 16-85VR, za Sigmą przemawia światło i cena :)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
artusduszek napisał/a:
A dlaczego wybrałeś Sigmę 17-70/2.8-4 a nie Pentaxa 17-70 4

chyba skusiła mnie stabilizacja w obiektywie i 2.8 na szerokim (choć tylko do 21mm),
cena praktycznie ta sama (trzy dychy to nie różnica), nooo ... i jest łądny ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Szkoda tylko, że ta Sigma nie ma FTMa. Dla mnie to poważna wada.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
dżejpi napisał/a:
artusduszek napisał/a:
A dlaczego wybrałeś Sigmę 17-70/2.8-4 a nie Pentaxa 17-70 4

chyba skusiła mnie stabilizacja w obiektywie


Następnym razem kup Pentaksa ze stabilizowaną matrycą...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Benek,
w Spotmatic'u akuratnie siadła stabilizacja i to przyczyną kupna...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.sigma-sklep.pl...ps-c,4,cat.html

To napisz do ludzi z Sigmy żeby poprawili błąd na stronie. Bo u nich twoja 17-70 to obiektyw nie kryjący kliszy... (FF)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach