waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
K100d -przesiadłem się z H5
przed chwila zmontowalem i pierwszy raz odpalilem nowiuska kasetke. po 10 minutach badania mam mieszane uczucia. chodzi przede wszystkim o natlok funkcji, ogrom (jak dla mnie po przesiadce z h5) rzecz do tej pory nieznanych. gubie sie i zaczynam sie niepokoic czy dam rade. czy nie rzucilem sie na zbyt gleboka wode ? pamietam, ze kiedys h1 bylo nowoscia i musialem nauczyc sie go obslugiwac, ale mimo to mam obawy. wiem, ze najgorzej sie zniechecic na samym poczatku...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Natłok funkcji? Na początku ustaw wszystko na "auto" i potem kolejne funkcje zmieniaj na "ręczne".
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
waskiwidze, - ja caly czas jestem zaniepokojony....cholera.... :roll:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
waskiwidze, ja nigdy nie miałem cyfrówki, to jest dopiero problem.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
waskiwidze, tylko nie zapomnij włączyć auto przyciągania lustra, bo mogą złe fotki wychodzić.
BTW Już tak nie przesadzaj z tą mnogością opcji, weź manula w rękę poczytaj, poprzestawiaj popróbuj i podobno się nauczysz, a musisz wiedzieć że pierwsze 10 000 zdjęć to zdjęcia nieudane, także trenuj i ćwicz a reszta wyjdzie w praniu
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
reszta wyjdzie w praniu
- ariel? perwol?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
- ariel? perwol?


Dosia...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Do menu zagląda się przez pierwszy tydzień na okrągło, potem coraz rzadziej, a po miesiącu od wielkiego dzwonu... Spoko. Ważne i często używane są funkcje pod 'fn', resztę można ustawić raz a dobrze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, - a ty nie widzisz?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A ciekawe, jak się mają różne proszki z wybielaczami pod kątem ustawiania WB na wypranych w nich ciuchach. Można by zrobić test i nadawać tytuły "Photo-Compatible" czy jakoś tak.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, - ja sadze ze test na roznobarwnych tkaninach bylby calkiem niezly
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Najlepsze sa stroje łowickie. Karta Kodaka sie przy nich umywa [ do czysta ].
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
tomecki napisał/a:
musisz wiedzieć że pierwsze 10 000 zdjęć to zdjęcia nieudane, także trenuj i ćwicz a reszta wyjdzie w praniu

Cholerra, jeśli dalej będę robił zdjęcia w tym samym średnim tempie, co przez ostatnich trzydzieści parę lat, to nie mam szans na dobre zdjęcia przed 2010 rokiem. No chyba, że wreszcie kupię cyfrówkę, szybką kartę i... ratatatata ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
a musisz wiedzieć że pierwsze 10 000 zdjęć to zdjęcia nieudane


Prawie cytujesz Bressona, tylko że to było prawdziwe w dobie filmu.... :-P
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
waskiwidze
ja zrobiłem tak wieczorkiem przeczytałem instrukcję a następnego dnia polazłem w teren co by focić, instrukcji ze sobą nie brałem bo przecież nie będę biegał z aparatem i instrukcją jednocześnie, problem zrobił się kiedy mimo że wiedziałem co chcę zmienić nie mogłem tego odszukać w tym cholernym menu.
jutro będzie lepiej przyszłość należy do nas :lol:
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
Cytat
problem zrobił się kiedy mimo że wiedziałem co chcę zmienić nie mogłem tego odszukać w tym cholernym menu.

... to problem pierwszych dni ;-)
później większość funkcji okazuje się zbędna.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
bEEf napisał/a:
Ważne i często używane są funkcje pod 'fn', resztę można ustawić raz a dobrze.

z tą resztą bym nie przesadzał. mnie drażni zmiana trybu pomiaru światła - za każdym razem do menu trzeba dreptać. mogliby to władować pod knefelek "fn" zamiast ustawień błysku flesza - piknie by było.
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
macioh napisał/a:
zmiana trybu pomiaru światła - za każdym razem do menu trzeba dreptać

... przecie to jest na oddzielnym przełączniku (segmentowy, ważony, punktowy) :?:
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kilroy napisał/a:
macioh napisał/a:
zmiana trybu pomiaru światła - za każdym razem do menu trzeba dreptać

... przecie to jest na oddzielnym przełączniku (segmentowy, ważony, punktowy) :?:


w kadyszce .. w kasetce jest w menu.. tez mnie to irytuje ale co zrobic, jakos sobie trzeba radzic ;)
Grzesiek
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
... fakt, przeoczyłem to jedno "0" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach