Adek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Adapter bateryjny D-BH109 (zamiennik)
Witam,
Zakupiłem na Allegro chiński zamiennik adaptera bateryjnego D-BH109. Adapter działa, ale klapka od baterii ledwo się zamyka, po zaniknięciu jest wygięta na zewnątrz. Boje się, że adapter może uszkodzić klapkę. Mam pytanie do użytkowników tego zamiennika - też tak macie, czy tylko mój egzemplarz jest lekko za duży?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Miałem taki sam problem, klapka po zamknięciu wystawała ok. 1mm ponad krawędź puszki, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było dokręcenie dobrym śrubokrętem wszystkich śrubek, można jeszcze trochę dopiłować plastik, ale już się za to nie brałem. Samo dokręcenie śrubek i dopchanie go trochę mocniej wystarczyło, klapka wystaje nieco, ale mniej niż było wcześniej.
 
Adek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Dzięki, u mnie dokręcenie śrubek troche pomogło, jeszcze dodatkowo przejechałem plastik papierem ściernym i teraz prawie nic nie odstaje.
Pozdrawiam!
 

IrekM  Dołączył: 23 Sty 2011
Też mam ten zamiennik, ale u mnie tego problemu nie ma.
 
eres  Dołączył: 14 Paź 2011
Re: Adapter bateryjny D-BH109 (zamiennik)
Witajcie!

Za to ja mam inny problem: po włożeniu adaptera kamera nic - cisza - ani mru-mru :-(
Na stykach adaptera jest 5,6V (aku NiMh) ale aparat nie reaguje.
Przestawienie w menu sposobu zasilania z AUTO na NiMh nic nie zmienia.

Macie jakiś pomysł?
Jutro kupię jeszcze 4xAA. Może to pomoże?
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
Adek napisał/a:
ale klapka od baterii ledwo się zamyka

też tak miałem podokręcałem srubki podopychałem i teraz jest w najlepszym porządku.
Może akurat trafiłeś na trochę odstającą od reszty sztukę. Spróbuj faktycznie troche podpiłować go gdzie niegdzie.
eres napisał/a:
Za to ja mam inny problem: po włożeniu adaptera kamera nic - cisza - ani mru-mru :-(

sprawdź czy dobrze powkładałeś baterie +/-
 
eres  Dołączył: 14 Paź 2011
arob napisał/a:
sprawdź czy dobrze powkładałeś baterie +/-

Gdyby źle włożył to bym nie miał 5,6V na stykach.
Włożyłem AA i to samo - czyli nic :-(
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
moze wrzucasz jakies AA z biedronki ? sprawdz najlepieij (jesli nie akumulatorkami - np eneloop) to wrzuc mu energaizery, jak nie ruszy to jzu nie mam pojecia, ale na nich po prostu musi
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Gunner napisał/a:
na nich po prostu musi
Nie musi, nie musi. Kombinujecie z akumulatorkami, a wszystko wskazuje na brak styku pojemnika ze stykami w aparacie. Jak jest napięcie na wyjściowych stykach z pojemnika, a sprzęt nie działa, to nie ma innej możliwości. eres, sprawdź, jak te styki wyglądają i czy na pewno dochodzą do styków w aparacie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę kilka poprzednich wpisów o niecałkowitej zgodności wymiarowej tego zamiennika. Bardzo podobne objawy występowały w niektórych zamiennikach gripów do K-5, gdzie na litowych aku działał, a na paluszkach już nie.

 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Dada napisał/a:
Kombinujecie z akumulatorkami, a wszystko wskazuje na brak styku pojemnika ze stykami w aparacie. Jak jest napięcie na wyjściowych stykach z pojemnika, a sprzęt nie działa, to nie ma innej możliwości.
Napięcie o niczym nie świadczy. Zapomniałeś o słynnych paluszkach z Lidla vs. Pentax. Pentaksy są wyjątkowo kapryśne jeśli chodzi o zasilanie bateryjne i sporo ogniw, mimo napięcia na stykach, prawidłowego działania w pilocie, latarce, fleszu czy małpce ani myśli działać w k-x lub k-r. Dlatego najpierw trzeba zweryfikować czy akumulatorki nadają się do zastosowania w Pentaksie,
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
janek_wu napisał/a:
...Zapomniałeś o słynnych paluszkach z Lidla vs. Pentax.

Hmm, jeżeli na byle jakich bateriach aparat potrafi zrobić kilkaset zdjęć to jest to wada?
optyczne napisał/a:
około 200–300 aparat wykonał na zasilaniu bardzo tanimi (4 zł za komplet) bateriami ze sklepu Lidl
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
michal5150 napisał/a:
janek_wu napisał/a:
...Zapomniałeś o słynnych paluszkach z Lidla vs. Pentax.

Hmm, jeżeli na byle jakich bateriach aparat potrafi zrobić kilkaset zdjęć to jest to wada?
optyczne napisał/a:
około 200–300 aparat wykonał na zasilaniu bardzo tanimi (4 zł za komplet) bateriami ze sklepu Lidl
Chodziło o powszechnie znane problemy z zasilaniem akumulatorami AA w entry level Pentaksa, Lidl to taki skrót myślowy.

http://pentax.org.pl/view...silanie&start=0

kaczor napisał/a:
Jakie było moje zdziwienie po przesiadce na k-m :-P gdy po włożeniu świeżo naładowanych jakichś zwykłych GP aparat nawet nie wystartował. Dlatego czym prędzej kupiłem 4xPanasonic Infinium z ładowarką BQ392 i zapomniałem o źródle zasilania w moim body ;-) .


I jeszcze cytat z przytoczonego testu z optycznych:
optyczne.pl napisał/a:
Można stosować zwykłe jednorazowe baterie alkaliczne, baterie litowe, lub akumulatorki niklowo-wodorkowe wielokrotnego ładowania. W menu można zaznaczyć z jakiego rodzaju zasilania korzystamy. W praktyce jednak aparat w ogóle nie działał z akumulatorkami niklowo-wodorkowymi (próbowaliśmy z dwoma zestawami).
 
eres  Dołączył: 14 Paź 2011
Adapter bateryjny D-BH109 (zamiennik)
Witajcie!

Sprawa wyjaśniona.
Jak wspominaliście, to sprawa mechaniczna.
Dokręciłem, przypiłowałem, podszlifowałem, wyciąłem i działa.
Po każdej operacji robiłem próbę odpalenia kamery i okazało się, że (prawdopodobnie) powodem były za bardzo zalane plastikiem styki.
Różnica w wysokości adaptera (57,3mm) w porównaniu do aku (56,5mm) nie odgrywa roli, bo zatrzask blokujący wskakuje na tę samą pozycję i nic nie wystaje, jak wspominali inni.

Dziękuję za rady.
Wydaje mi się, sprzedawca (Allegrowicz z > 1300 pozytywami) pozbył się adaptera bo mu nie działał i nie był taki upierdliwy jak ja ;-)
Sprzedał go jako nowy- nie używany, motywując otrzymaniem oryginalnego.

Tak przy okazji:
używam eneloop oraz aku wielu innych producentów. Na tych ~100 używanych przeze mnie najgorsze okazały się takie na 4 litery z "H" na początku - padały po kilku miesiącach a roku to nie przeżył ani jeden.
Najlepsze w moim zestawie okazują się FRIWO kupione w ALDI - UWAGA! 15 lat temu!. Ich pojemność to 1400 i 1800 mAh i aby było śmieszniej, dalej mają taką pojemność.
Używam ładowarki BC-900.

[ Komentarz dodany przez: opiszon: 2011-10-17, 14:42 ]
eres, przeczytaj regulamin który zaakceptowałeś przy rejestracji na forum i na przyszłość nie używaj kolorowania tekstu
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No i wyszło na moje. :-P
 
tomit  Dołączył: 14 Cze 2007
Właśnie założyłem eneloopki w zamienniku chińskim do K-30 i nie widzę jakichkolwiek problemów z niedomykaniem czy brakiem styku. Zamiennik działa idealnie.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Witam. Odkopie ten temat, bo mam problem z koszyczkiem zrobionym przez chińskie rączki. Otóż, po włożeniu w pełni naładowanego kompletu Enelupkow, aparat pokazuje, że jest wsio ok ( pasek zielony - czyli full power ). Strzele kilka fotek, już jest pasek żółty ( połowa mocy ) po chwili pasek czerwony i aparat się wyłącza. Niezależnie jakie paluszki zapodam ( aku czy baterie litowe ) jest tak samo. Zapewne umoczyłem parę złotych czy jest nadzieja?
 

Unablys  Dołączył: 26 Maj 2009
Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, to mógłbyś załadować komplet pełnych paluszków do adaptera i nie wkładając go do aparatu potrzymać je jakiś czas w zasięgu ręki i sprawdzać co jakiś czas czy baterie się czasem nie nagrzały. Jeśli po pewnym czasie baterie będą ciepłe oznacza to, że adapter robi zwarcie i jest to niebezpieczne bo możesz w ten sposób uszkodzić aparat (jeśli baterie za mocno się nagrzeją w puszce). W takim przypadku najlepiej jakbyś dał komuś kto zna się na elektronice żeby w nim pogrzebał, może wystarczy tylko zaizolować jakieś blaszki/druciki.
Jeśli baterie się nie nagrzeją to nie mam pojęcia co może być nie tak.

Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raczej na odwrót, zbyt słaby styk powoduje spadek napięcia, który zasilacz odczytuje jako rozładowanie źródła zasilania.
 

Unablys  Dołączył: 26 Maj 2009
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Styk albo jest albo go nie ma, jeśli by go nie było to aparat by się nie włączył. Przypadek, o którym myślisz czyli że blaszki/sprężynki za słabo "ściskają" baterię powodowałby że raz by stykało a raz nie, a w efekcie aparat by się wyłączał przy jakimś potrząśnięciu, ale na pewno nie powodowałoby to do błyskawicznego rozładowania baterii.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Dzięki za porady. W obecnej chwili, po rozkręceniu i ponownym skręceniu adaptera działa jak powinien. Nie wiem co było przyczyną, ale póki działa nie ma co się martwic. Nadmienię, że akumulatorki nie rozładowywały się szybko, raczej aparat odczytywał to jako rozładowanie się. Po włożeniu do ładowarki, po kilku minutach osiągały pełny stopień naładowania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach