daniello  Dołączył: 18 Sty 2007
Żywotność K10D
Tak się zastanawiam ostatnio jaka jest żywotnośc dSLR-ów. Ile można na nich przeciętnie zrobić zdjęć, kiedy zaczynają się pojawiać poważne awarie?

No i pochwalcie się ile już macie zrobionych fotek na swoich kadyszkach, czy kasetkach czy innych cudeńkach.

Mój licznik wskazuje po dwóch miesiącach użytkowania wskazuje 2509 zdjęć.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mój DL wskazuje o tysiąc więcej, ale po roku i dwóch miesiącach.
Osobiście nie sądzę, by żywotność DSLRów różniła się znacząco od lustrzanek klasycznych. Po prostu cyfrą więcej się strzela.

 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
k10d - 2 miesiące i mam 5 tys. klatek, ale jeszcze się sezon na owady nie zaczął:-) wtedy 5-8 tys. klatek to idzie miesięcznie
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Moj DL, po 9 miesiacach ~8700 klatek...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja strzelilem od lutego 3500 zdjec, z tego 500 na obecnosc/nieobecnosc FF/BF :-P
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Cholender... mój szajsung ma na swoim koncie troche ponad 10000 (dziesięć tysięcy) po roku + miesiąc. Ale póki co działa ;-)

EDIT
Ale od poczatku roku jakieś 90% moich "zdjęć" to pef'y więc teraz juz tak nie szaleję (pojemność karty mi na to nie pozwala :mrgreen: )

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
milo, :DDDDD kto jeszcze? 8-) /naturalnie chodzi mi o awatara/

gdybym miała cyfrę, to bym mocno przesadzała :( w ciągu dwóch dni (pierwszych dwóch dni) strzeliłam ok 700, potem mi nieco przeszło :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie jest tak źle z tym przesadzaniem na cyfrze - po 3 tygodniach mija, potem zostaje tylko komfort na spacerze... i prace ręczne w peesie ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
milo, :DDDDD kto jeszcze?


:P pomyslalem ze fajne jakby kazdy mial taki avatar :)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
wstyd się przyznać, ale mija rok i dl-kiem pstryknąłe niecałe 6 tysi fotek. Ale za to jakich :mrgreen:
ja tam nie mam zaufania do dzisiejszej elektroniki, krócej cyfra powinna żyć niż analog. Zastanawia mnie żywotność antyszejka
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Półtora miesiąca i okolo 600 fotek. Jakoś nie zapadłem na pstrykologię 8-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
kasetka od czterech dni i 226 fot
pewnie więcej by było gdyby nie święta za pasem i troszkę mało czasu na zabawę
milo podoba mi się twój nowy avatar :-B
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
od początku lutego prawie 3000 pstryknięć w tym koło 10 w jpg :))
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
6646 od grudnia ... ale jak tio tak naprawde sprawdzic ... nie ma wszak licznika total w K10 czy sie myle?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
milo podoba mi się twój nowy avatar :-B

Dzieki, ale w zasadzie to zasluga cotti.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
milo
Cytat
Dzieki, ale w zasadzie to zasluga cotti.


wiem,jej jest też fajny, a kiedy wasze posty są jeden pod drugim to wtedy wygląda jakbyście się na spacer razem wybierali :-D
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Sam się dziwię ile to wytrzymuje.Po dziesięciokrotnym przekręceniu licznika w DS ie przestałem liczyć.Wiem od Pana Rendaszki że lampy 500FTZ są przewidziane na 10lat.Metz na 3lata.Mam jednego martwego piksela po takim uzytkowaniu.I niestety boję się że będę musiał kupić już K10 bo niestety boję się że zrobi mi jakąś niespodziankę na imprezie,ale to juz stare 500tki muszę zamienić na 540tkę.Analogowe Pentaxy też były niesamowicie wytrzymałe.Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Wiem od Pana Rendaszki że lampy 500FTZ są przewidziane na 10lat.
Jakim sposobem żywotność lampy można mierzyć czasem?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski, moze chodzi o calkowita dlugosc blysku :mrgreen: :mrgreen: :-P 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to też nie bardzo, wtedy byłoby w metrach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach