Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
właśnie stuka 45 tys. zdjęć na liczniku, bez problemu praca w solidnym deszczu, nawet w mrozy siarczyste (Nikon i Canon kumpli odmówiły pracy w tych warunkach po jakiejś godzinie)
 
tomaraya  Dołączył: 10 Gru 2007
W listopadzie podbierałem lipienia na Sanie, na nieszczęście posliznąłem sie i po szyje wylądowałwm w lodowatej wodzie, efekt:
- nie działa komóra
- nie działa autopilot do auta
- działa pentax k10d( z podpiętym super takumarem 1.4/50)
ps. jestem leniem i nie chce mi sie podczas holowania ładnej rybki wydzierac aparat z pokrowca, kadychya popływała bez żadnego kondoma!!!
pentax rules!
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Powinieneś o tym do Pentaksa napisac - wykorzystaliby w reklamie kolejnego modelu ;)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Może byś nawet w reklamie wystąpił :P Już widzę taki filmik jak wpadasz do wody z kadyszką :P
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
tomaraya napisał/a:
W listopadzie podbierałem lipienia na Sanie, na nieszczęście posliznąłem sie i po szyje wylądowałwm w lodowatej wodzie

Tego sie zawsze obawiam, kiedy brodze. Mam nadzieje, ze az tak stresujaca przygoda mnie nie spotka... za to podbieranie lipienia na Sanie, z przyjemnoscia ;) nawet w listopadzie ;)
Grzesiek
 
edd  Dołączył: 07 Maj 2008
Witam to mój pierwszy post na forum:) fajnie by było gdybyscie mogli mi pomóc
Myśle nad kupnem uzywanego k100d, ma ok roku i 9 tysięcy zdjeć na liczniku. 9 tys to w sumie sporo, czy jest niebezpieczeństwo ze jakośc zdjęc będzie coraz gorsza albo , nie wiem, cos sie zacznie psuc w aparacie?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
edd napisał/a:
Witam to mój pierwszy post na forum:) fajnie by było gdybyscie mogli mi pomóc
Myśle nad kupnem uzywanego k100d, ma ok roku i 9 tysięcy zdjeć na liczniku. 9 tys to w sumie sporo, czy jest niebezpieczeństwo ze jakośc zdjęc będzie coraz gorsza albo , nie wiem, cos sie zacznie psuc w aparacie?


mała szansa. bierz póki jelenie wyprzedają k10d taniej od barszczu :)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
9tys dla lustrzanki (przy założeniu że nie był rzucany o ziemię) to raczej niedużo. Niby mówi się o trwałości 100tys klapnięć ale widywałem nikony d70 które miały dużo powyżej i właściciele się nie skarżyli.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
guerilla, ale edd napisał o K100D. :-) K10D ma deklarowane 100 tys. dla migawki, K100D chyba nie - w sensie producent zdaje się nic nie zadeklarował.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Producent nic nie deklarował ale już przy DS-ie było coś przebąkiwane o 100 tysiącach.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cytat
producent zdaje się nic nie zadeklarował.
Zgodnie z zasadą: nic nie obiecywałem i słowa dotrzymałem
 
edd  Dołączył: 07 Maj 2008
Aha to spoko, nawet jak ma mniejszą wytrzymalość od k10 to i tak powinno wystarczyć na moje skromne potrzeby, dzięki!
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Techniczne pytanie:
gdy migawka padnie po ewentualnym limicie 100 tys ( k10D.
Jakie koszty są wymiany i czy to ma sens?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plastyk napisał/a:
Jakie koszty są wymiany

APOLLO ELECTRONICS
Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa
tel. (22) 464 58 00
plastyk napisał/a:
czy to ma sens?

Po uzyskaniu odpowiedzi na pierwsze pytanie będziesz znał odpowiedź na drugie.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ja wogóle nie słyszałem o przypadku coby komuś padłą migawka - przyzna sie ktoś?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
mcgyver, mi padła. W dsc f707. Na szczęście był jeszcze na gwarancji i naprawili.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
 
Zdano napisał/a:
plastyk napisał/a:
Jakie koszty są wymiany

APOLLO ELECTRONICS
Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa
tel. (22) 464 58 00
plastyk napisał/a:
czy to ma sens?

Po uzyskaniu odpowiedzi na pierwsze pytanie będziesz znał odpowiedź na drugie.




Dzięki za telefon. Moja ciekawość została zaspokojona.
Jeszcze żadna k-dyszka, nie trafiła do serwisu ( w związku z tym problemem), a żywotność migawki może nawet dojść do 200 tysięcy.
A z czasem jak sprzęt padnie to zapewne ładnie będzie się prezentował na półce z innymi zbiorami z dawnych lat.

Podsumowanie: PLENER CZAS ZACZĄĆ!!!

 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
a mi smiga prawie pol roku bez zadnych zastrzezen
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
plastyk napisał/a:
Podsumowanie: PLENER CZAS ZACZĄĆ!!!

No wo końcu jakies rozsądne zdanie w tym wątku :-B
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
16 175 tys. od sierpnia...Hula aż miło..:)Po plenerze..:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach