Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak dzieci...
To proste - wystarczy pomyśleć. W każdej lampie producenci umieszczają mały zbiorniczek mosiężny z kwasem karboksylowym. Grubość ścianek i stężenie kwasu dobierane jest w zależności od tego, na jaki czasookres dana lampa jest przeznaczona.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
To proste - wystarczy pomyśleć. W każdej lampie producenci umieszczają mały zbiorniczek mosiężny z kwasem karboksylowym. Grubość ścianek i stężenie kwasu dobierane jest w zależności od tego, na jaki czasookres dana lampa jest przeznaczona.


:roll:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Profesjonalna praca lampy to nawet i 100tyś błysków w roku.Ja wykonałem na jednej ze starymi MZ5 tkami jakieś 130tys.A w Ds tyle samo.Drugą 500tkę mam w rezerwie prawie nie używaną.Lampę używam do dopalenia a więc ma już też przebieg i ma się nieźle,nic nie wskazuje na to aby coś jej było.Niestety nie obsługuje P-TTL i muszę kupić nieosiągalną nową 540tkę do mojego nowego K10 którego w dwa lata zakatuję.Jest jeszcze inna obcja jeśli prawdą jest co mówi serwis to K10 może poprzez swoją awaryjność wykończyć psychicznie i finansowo mnie(wysyłka do niemiec za własne pieniądze).Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu, to by sporo wyjasnialo w kwestii wielkosci lamp Pentaxa serii 500 (duzy zbiorniczek!).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Profesjonalna praca lampy to nawet i 100tyś błysków w roku.
273 błyski dzien w dzień, nawet w Dzień Babci?
 
iwansosov  Dołączył: 04 Mar 2007
no witam
zywotnosc albo raczej poprawnosc dzialania migawki nowej sigmy okreslona jest na
100 000 pstryczkow,potem cos sie dzieje ,ale co to nie wiem,
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
273 błyski dzien w dzień, nawet w Dzień Babci?


Ciekawe czy pawel1967, nie ma problemu z zasilaniem ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... to daje prawie błysk co 5 minut na dobę. W jakiś sposób może tłumaczyć to chęć do bezstresowego trzymania babci w piwnicy, kurczowo trzymającej się odgromnika - i tłumaczenia jej, że burza wciąż trwa, niech babcia będzie cierpliwa, to się nic nie stanie.
A chata wolna...
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
No dobra od 22 kwietnia 2006 prawie 4000 zdjęć. Ale gdzieś już pisałem wyjaśnienie dlaczego. Aparat sprawny zawsze 100% dobry będzie dla kogoś kto kupi go odemnie. :-P
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
W moim przypadku - K10D - 0d 30 listopada - 2090 zdjęć. Uprzednio *istD - od lutego 2004 do listopada 2006 - ok. 23400 zdjęć. Do tego Coolpix 995 (od sierpnia 2002r do chwili obecnej) - ponad 37000zdjęć. Wszystkie 3 aparaty bez jakichkolwiek awarii, *istD od grudnia używa moja córka - nie wiem ile zdjęć zdążyła zrobić.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ist DS - 2 lata - 5600 zdjęć. załamujecie mnie wszyscy.No jeszcze trochę trzema analogowymi.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Hmmm... Ja mam K10-kę od lutego i jak do tej pory zrobiłem już prawie 600 zdjęć...
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Dobra! To teraz pokażcie te tysiące zdjęć, co napstrykaliście ;-) . No chyba że 99% z nich to tablice testowe i ceglane mury :evilsmile: (a myślałem że tylko Canoniarze na to chorują :-P ).
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
na razie Pentaxa nie mam ale pewnie bedzie na początku lipca...
fuji s5600....od września 06 do stycznia 07 - 10000 fot...teraz 12300 :D
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mój Nikonik malutki ma koło 10000 zdjęc na koncie po 5 latach pracy. Do tego kilkaset minut filmów (kompakcik rulez 8-) ) ale tu akurat migawka nie działą.
Pentaksowi na razie stukneło 1100 fotek po miesiącu.

milo napisał/a:
Cytat
milo, :DDDDD kto jeszcze?

:P pomyslalem ze fajne jakby kazdy mial taki avatar :)
Jak to się robi, żeby aparat był na plecach i równocześnie zrobił fotkę? :evilsmile:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Gwiazdor napisał/a:
Jak to się robi, żeby aparat był na plecach i równocześnie zrobił fotkę? :evilsmile:


Samowyzwalacz.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
Jak to się robi, żeby aparat był na plecach i równocześnie zrobił fotkę? :evilsmile:


Samowyzwalacz.

To jakiś taki wypasiony ten samowyzwalacz :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
To jakiś taki wypasiony ten samowyzwalacz :mrgreen:


Zwykly, 12s.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Aby dać do ręki coś dobrego reportaż z imprezy liczący 500 plików trzeba niestety zrobić tych plików trzy razy tyle potem w chwili wolnej kasować.Zdjęcia trzeba poprawić cyfrowo potem wstawki.Sprzęt cyfrowy jest katowany i katowany będzie.A przy tym w skórę dostają lampy.Każdy z weselnych gości chce mieć zdjęcia w tańcu.I to nie swoje plecy a moment który niestety trwa ułamek sekundy trzeba trochę postrzelać,niestety wyłączyć kulejący AF (tyczy się to nawet i Nikona D200) Po weselu pozowane dla par które niestety nie zmieściły się w grafiku.Obróbka jednego wesela,poprawienie zdjęć+ok sto wstawek to czas ok 30h przy kompie.Aparat jest tylko narzędziem.Jeśli ktoś każe zrobić reportaż to nikt kto ceni fotografię nie będzie bił się o kilka klatek-zdjęcia muszą być efektowne.Tyczy to Eutrapelii tak samo jak wiecu wyborczego czy plakatu.Pentax jest bardzo wytrzymałym systemem i przynajmniej do czasu ukazazania się K10 tak było pozdrawiam.I nie zastanawiajmy się nad ilością zdjęć czy błysków ten sprzęt przestanie być nowoczesny a będzie pracował w przypadku gdy rocznie robi się 20000tyś klatek gdy się robi 50tyś to akurat wchodzi nowe wymieniam.Pozdrawiam
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja mam niestety cyfrankową chorobę cykacza - to ciekawe... Zabieram 2 aparaty - analoga i cyfrę. Strzelam portrecik w plenerze kliszakiem - 3 klatki, wszystkie jak się potem okazuje - poprawnie naświetlone itd... Potem biorę cyfrę, robię parę klatek z szarą kartą żeby sobie potem wb w lightroomie ustawić, potem nagle strzelam 20-30 klatek i jak się potem w domu okazuje - może ze 2-3 klatki są dobrze, równomiernie naświetlone i po prostu mi się podobają... BRRRR!!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach