Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
Pół roku temu pewien "specjalista" poradził mi żeby kupić "za pół roku" - no to kupiłem :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cypis napisał/a:
ja się trochę pogubiłem gdzie tu była mowa o awaryjności K10D I dlaczego pawel1967 radzi wstrzymać się z zakupem na pół roku Jakie przesłanki stoją za tą radą? Jeśli coś więcej niż widzimisię, to dawaj pawel dziel się z ekipą swoją wiedzą


pewnie chodzi o to, ze jak z kazdym produktem, na poczatku produkcji sa wyjawiane pewne niedoskonalosci i z czasem usuwane, stad rada, zeby kupic korpus po pewnym czasie i uchronic sie od chorob wieku dzieciecego.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
asklop napisał/a:
zeby kupic korpus po pewnym czasie i uchronic się od chorob wieku dzieciecego.


pozostaje pytanie, czy k10 i odpowiednik samsunga mają już ten okres za sobą...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
garp napisał/a:
pozostaje pytanie, czy k10 i odpowiednik samsunga mają już ten okres za sobą...


pewnie sam Pentax o tym nie ma bladego pojecia, a nam pozostaje miec tylko nadzieje :-P
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dokładnie to usłyszałem choroba wieku dziecieciecego i za pół roku.Pozdrawiam
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
To ja tak mniej więcej kupiłem. Zakładam, że za pół roku od premiery, a nie od teraz :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ale sorry, bo wciąż nie kumam, co takiego doskwiera K10D w wieku dziecięcym, co niby będzie za chwilę perfekcyjnie dopracowane? Czy chodzi o słynne, rozdmuchane rozjazdy BF/FF? O jakość jpgów? O co? :-/ Przyglądam się różnym zdjęciom z tego aparatu, czytam opinie i wydaje mi się, że to naprawdę baaardzo niezły sprzęt w swoje klasie. Czy można mieć coś lepszego w tej cenie (nawet biorąc pod uwagę cenę w IV RP) ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis, - to taka mantra....kupie za pol roku kupie za pol roku.....
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
cypis, - to taka mantra....kupie za pol roku kupie za pol roku.....


"jak żona nie wymyśli czegoś głupiego...jak żona nie wymyśli czegoś głupiego...

;)
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
A moja żoneczka sama namawiała mnie, abym kupił taki aparat, z którego będę zadowolony.
Mówiła - Jak masz wydać 3000 i marudzić że to nie to, to wydaj 4000. Ale potem nie chcę słyszeć narzekań ! :-D
Jak ja kocham tą kobietę :-D
W życiu tyle nie wydałem :shock: na hobby :-B
A wracając do wieku dziecięcego K10D. Ja już kupiłem trochę odchowany ;-)
Pan w sklepie powiedział, że już nie trzeba pampersów, bo ma uszczelki 8-)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
:lol: Moja też tak mówi, ale następnego dnia ogołaca mnie z kasy w sklepie, więc to takie babskie gadanie... Musiałem drugie konto bankowe założyć żeby chomikować kasę :)

BTW. Tak sobie pomyślałem, by zamiast kitowego 18-55 wziąć sigmę ze światłem 2.8 - ma ją ktoś lub może coś o niej więcej powiedzieć? Zdaje się, że mój znajomy ma coś zbliżonego do Nikona... Muszę go podpytać o wrażenia.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Moim zdaniem lepsza strategia zakupowa to Sigma 17-70/2.8-4.5
Troche szerszy zakres, a na forum, chyba cyberfoto jest ladny temat o nim, bo canoniarze go sobie pokupowali i teraz cmokaja z zachwytu.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Mam i tez cmokam, fajne szklo... Wade ma chyba tylko jedna, na 17mm i 2.8 winietuje nieco, ale nie jest to jakis straszny problem, filtr w PS i mozna sie winietki pozbyc.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Witam!
Czy ktoś może mi odpowiedzieć, jak w k10d zobaczyć liczbę wykonanych korpusem zdjęć?
W indeksie instrukcji aparatu nie ma takiej pozycji, a zaczynam ją dopiero studiować. Szukaczka forum na hasło "licznik zdjęć" wyrzuciła 9 tematów - w tych krótszych nie znalazłem odpowiedzi, a w tych po kilkadziesiąt stron na zupełnie inny temat nie mam siły szukać :cry: W tym też tylko piszecie, ile to już Wam nabiło...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Soviniec, w kadyszce jest tak samo jak w kasetce, może nazwa opcji się trochę różni: Set-up / File # / SerialNo - i dodaje Ci numer fotki jako nazwę pliku. Chyba po 9999 zdjęciu się resetuje, ale to nie problem. Poza tym ta opcja jest chyba włączona domyślnie - sprawdź no, jak się nazywają Twoje pliki :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Soviniec program PhotoME pokazuje pełny podgląd danych EXIF zdjęcia, zrób nowe zdjęcie i otwórz tym programem, a znajdziesz info ile w simie klatek strzeliłeś.
W k10d nie można tego sprawdzić.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Ach, ja zrozumiałem, że to jest licznik bezwzględny wyświetlany gdzieś w menu. Nie mam jeszcze plików, bo karta pamięci dojedzie do mnie dopiero za godzinę, a na razie oswajam guziczki na sucho :mrgreen:
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Tak jak to czytam to się zastanawiam czy jestem normalny.
Bo kompaktem zrobiłem od października do końca grudnia ponad 10000 zdjęć a kadyszką przez 2 tygodnie "mania" 1300.

I nie jest to jakiś pierwszy zapał, bo cyfrówki mam od kilku lat.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
yacek13 napisał/a:
Tak jak to czytam to się zastanawiam czy jestem normalny

Sądząc po avatarze, to... no nie wiem ;-)
A masz wsród tych tysięcy zdjęcia, z których jesteś zadowolony? Jeśli tak, to wszystko ok.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
No trochę by się znalazło, ale im dłużej robię zdjęcia tym jest ich procentowo mniej. Zwłaszcza jak gdzieś wrzucę do oceny to szybko ląduję na ziemi...[/list]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach