Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
  Wernisaż forum Pentaksa w Bielsku-Białej?
Hej!
Kraków ma swoją "Marchewkę z groszkiem" a Śląsk może mieć "Lunitę" w Bielsku-Białej ( http://www.lunita.bielsko.pl/ ). Rozmawiałem przed chwilą z Anią, jej menadżerką i chętnie wystawiłaby nasze prace. Pytanie czy byliby chętni by coś swojego pokazać? Byłaby to zresztą fajna okazja do spotkania forumowiczów.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mówiąc kolokwialnie - wchodzę w to.

Enzo, napisz coś więcej - ile prac, jaki format, czy są już ramy i pp do oprawiania?

Nie, żebym Ci wciskał robotę :-P ale może zajmiesz się koordynacją? Tematyka wystawy dowolna, czy jakieś konkretne przedstawienie?

Fajnie, fajnie :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie Lunity avast wykrywa konia trojańskiego.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
może zajmiesz się koordynacją?

Ok. Postaram się ustalić więcej szczegółów. Myślałem o dowolnej tematyce ale może Ania będzie miała jakąś propozycję albo Wy coś zaproponujecie. Co do technikaliów - grupa która pierwsza ma tam pokazać swoje zdjęcia będzie je drukowała na piance, żeby można było je wyeksponować w dowolnym miejscu niekoniecznie wieszając na ścianie. W kwestii formatu - dopytam, ale z tego co widzę to 30x45 byłoby odpowiednie. Do tego jest możliwość wyeksponowania zdjęć w mniejszym formacie na stolikach (pod szklanym blatem). Zdjęcia będą pokazywane w górnej sali (cafe). Z naszej rozmowy wynikło, że dobrze byłoby zmieniać zdjęcia co jakiś czas i umożliwić klientom Lunity ich zakup.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Na stronie Lunity avast wykrywa konia trojańskiego.
Kaspersky też.

Enzo napisał/a:
Do tego jest możliwość wyeksponowania zdjęć w mniejszym formacie na stolikach (pod szklanym blatem). Zdjęcia będą pokazywane w górnej sali (cafe). Z naszej rozmowy wynikło, że dobrze byłoby zmieniać zdjęcia co jakiś czas i umożliwić klientom Lunity ich zakup.
Bardzo ciekawe propozycje :-D Działaj dalej.

Enzo napisał/a:
zdjęcia będzie je drukowała na piance
Nigdy nie drukowałem na piance, zawsze podklejałem wydruk pianką. To faktycznie usztywnia i przy dobrym wydruku pozwala eksponować w miejscach narażających fotę na mechaniczne zniszczenie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
Działaj dalej.

Mogę działać ale chciałbym wiedzieć, czy ma to sens. Dlatego pytam: kto chciałby coś swojego pokazać?

tref napisał/a:
Nigdy nie drukowałem na piance, zawsze podklejałem wydruk pianką.

Nie znam się na tym więc pewnie coś pokręciłem. W każdym razie chodzi o to, że im bardziej "samonośna" będzie konstrukcja całości tym łatwiej uda się ją wyeksponować.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Enzo, bardzo fajny pomysł. Dowiedz się co i jak z formatem i gabarytami, parę osób, które mogą coś pokazać, pewnie by się znalazło ;-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Również jestem zainteresowany.
BTW nie slyszalem o wydruku na piance.... jesli chodzi o trwalosc to znam taki sposob: pianka + zdjecie + folia
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ja mogę się przyłączyć, o ile tematyka będzie spójna, bo raczej wystaw "wielotematycznych" unikam jak ognia.

Enzo napisał/a:
30x45 byłoby odpowiednie

mogę zrobić takie wydruki stosunkowo tanio, jeśli będzie drukowane hurtem (w granicach ~40 prac i więcej) na Noritsu, na papierze fotograficznym.
Ewentualnie wydruki z Epsona też mogę załatwić, ale to już droga zabawa, choć przy dobrze obrobionym zdjęciu efekt jest miażdżący (cyfrowe zdjęcie wygląda jakby wyszło z pod powiększalnika).

alekw napisał/a:
pianka + zdjecie + folia
na wystawie wystarczy pianka+zdjecie.

Mam znajomego, który zajmuje się przygotowywaniem zdjęć na wystawy, i takie tam.
Drukuje zdjęcia, załatwia piankę, podkleja.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Ciekawe :-P
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
Robiliśmy 2 lata temu wystawę z wydrukami na "piance"... to sztywna płyta ze spienionego PCV czy PE gr. ok. 5mm (wydruki były 70x100cm), już nie pamiętam. Efekt jak na papierze matowym, aliganskie ;-) , cena 1 szt. chyba... :?: jak potrzeba, to dowiem się, kto to robi.
pzdr
BTW: dość kruche to jest i trzeba raczej uważać, bo lubią się narożniki "oskubać".
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
tref, z calym szacunkiem ale smiecisz w tym watku... to chyba nie miejsce nad wyzszoscia jednej techniki nad druga...

IMHO jesli to mialoby sobie tak wisiec i do kosza, to pianka i powiekszenie peewnie wystarczy, gdyby mialo byc na sprzedaz, to chyba lepszy bylby wydruk i moze jednak ramki i passe partout?

wszystko tez zalezy jakie zdjecia mialyby wisiec, do niektorych pianka jest ok, z innymi srednio to wyglada

zalezy tez od miejsca, moim zdaniem latwiej sprzedac zdjecie 20x30 niz 30x45 czy wieksze
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alekw napisał/a:
tref, z calym szacunkiem ale smiecisz w tym watku... to chyba nie miejsce nad wyzszoscia jednej techniki nad druga...
Przecież właśnie opisuję, że żadna z tych technik nie jest lepsza od drugiej i można ich używać zamiennie! Nie trzeba przy tym udawać, że jedna udaje drugą i odwrotnie.

Ze śmieceniem masz rację, czyszczę wątek. Dyskusję przeniosłem tu: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=38351
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tak tylko w kwestii formalnej, lekkiego czepialstwa, bo tytuł wątku mnie zmylił.
Wernisaż to otwarcie wystawy a Wy szykujecie jak rozumiem wystawę.
Trzymam kciuki!
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
Fajny pomysł, zawsze to lepiej oglądać na żywo niż tu przez internet. Pooglądałabym :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach